کد خبر: 9953
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۳
اینترنت

کارشناس سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: ۱۵ اثر از فارس در راه جشنواره ملی رسانه های دیجیتال قرار گرفت.

محمد باقر خدادوست با اعلام اینکه پانزده اثر در بخش «آموزش سواد رسانه ای» دوازدهمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال از استان فارس در جشنواره امسال حضور دارند، گفت: آثار راه یافته این استان شامل کارهای هنرمندانی با اسامی «لیلی نوروزی، منا چهار لنگی و مهدی محرابی» می باشد که ارسال بیشترین آثار نیز در بخش سواد رسانه‌ای این جشنواره ملی انجام شده است.
وی گفت: دوازدهمین جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال، به عنوان بزرگترین رویداد شناسایی و معرفی آثار و فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‌ای دیجیتال، همزمان با عید سعید فطر شروع شده و فرآیند ثبت و دریافت آثار تا ۱۷ تیرماه ادامه داشت است که مراسم اختتامیه این جشنواره نیز همزمان با ایام عید غدیر در هفته اول مرداد ماه برگزار خواهد شد.
به گفته کارشناس سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس، امسال دومین دوره‌ای است که جشنواره با رویکرد محتوایی برگزار می‌شود و  ۸ موضوع «انقلاب اسلامی و مقاومت با محوریت نقش شهید حاج قاسم سلیمانی، «خانواده و سبک زندگی»، «اقوام، فرهنگ محلی و گردشگری»، «مسجد و مناسک دینی»، «امید، تفریح و نشاط اجتماعی»، «سواد رسانه‌ای و زیست مجازی»، «حکمرانی و مدیریت فرهنگی» و «خدمات مطالعاتی، آموزشی و پژوهشی» محورهای اصلی جشنواره هستند. علاوه بر این موضوعات و با توجه به شرایط و تحولات یکسال گذشته، موضوع «روایت کرونا در فضای مجازی» به عنوان موضوع ویژه جشنواره انتخاب شده است.
خدادوست اضافه کرد: تمامی فرآیندهای جشنواره دوازدهم اعم از ثبت‌نام، دریافت آثار، داوری و انتخاب برگزیدگان به صورت مجازی و بر بستر سامانه پلتزار (شبکه تعاملی و توانمندسازی فعالان کسب و کارهای دیجیتال) انجام شد و صاحبان بسترهای تولید و نشر، نرم‌افزارهای تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای و محتواهای دیجیتال می‌تواستند با مراجعه به سامانه www.platzaar.ir در این جشنواره شرکت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل