کد خبر: 9958
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
دکتر علی اکبرصالحی، ریاست سازمان انرژی اتمی ایران و دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دهمین همایش ملی نخبگان

با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، استاندار فارس، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از نوزده محصول جدید دانش بنیان در حوزه سلامت، رونمایی شد.

به گزارش پیام خبر، سورنا ستاری در سفر به شیراز و بازدید از مراکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: خوشحالم از اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سمت دانش بنیان شدن در حرکت است و تلاش در این مسیر همچنان ادامه دارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با مهم برشمردن بهره مندی از دانش مهندسان پزشکی در این حوزه افزود: ایجاد و پیشبرد پروژه های مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و اساتید و متخصصان مهندسی پزشکی بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: اینکه مهندسان الکترونیک، ICT، حوزه های مهندسی و مکانیک بتوانند در عرصه های مختلف با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند اتفاق بزرگی است و امیدوارم این مسیر و اقدامات تداوم موفقی داشته باشد.

استاندار فارس نیز در این آیین با اشاره به برنامه سفر معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، بازدید از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان این دانشگاه را یکی از برنامه های سفر این مقام مسوول به شیراز عنوان کرد و گفت: در این بازدیدها در زمینه تجهیزات پزشکی، روش های نوین درمانی، داروها و موارد مرتبط با حوزه سلامت فعالیت های جدیدی در دانشگاه علوم پزشکی انجام شده و مورد حمایت واقع خواهد شد.

عنایت اله رحیمی بازدید از دانشگاه صنعتی و پارک نوآوری و شرکت های نوآور و دانش بنیان این دانشگاه را از دیگر دستاوردهای این سفر و تصمیم گیری در زمینه ایجاد و توسعه شرکت های نوآور و زیست بومی برای بهره مندی از توان علمی دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی، عنوان کرد.

 وی اضافه کرد: همچنین از کارخانه نوآوری استان فارس به عنوان بزرگ ترین کارخانه نوآوری کشور بازدید شد که حدود ۶۰ شرکت دانش بنیان در این کارخانه فعالیت دارند و اقدامات خوبی در زمینه های IT، اینترنت و مجموعه های شیمایی، نفت، برق و الکترونیک و مباحث جدید دیجیتال و الکترونیک در حال انجام است.

استاندار فارس، از بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه شیراز و پارک و علم و فناوری استان فارس در ادامه این برنامه ها، خبر داد و گفت: از سال ۹۲ تاکنون، استان فارس رشد بسیار خوبی در  زمینه علم و فناوری داشته است؛ به نحوی که هم اکنون از مجموع بیش از هزار و صد شرکت فعال در این زمینه، بیش از ۲۰۰ شرکت از آنها مربوط به شرکت های دانش بنیان و سایر شرکت ها فناور هستند؛ با توجه به اینکه شیراز قطب علمی جنوب کشور محسوب می شود جایگاه بسیار خوبی را در زمینه توسعه علم و فناوری در کشور داریم.

رحیمی در بخش دیگری از صحبت های خود از حمایت از شرکت های دانش بنیان و ارایه کمک های صندوق صنایع پیشرو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و منابع استانی به بخش های علمی و فناوری در استان خبر داد.

در این برنامه ۱۹ محصول شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز رونمایی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل