کد خبر: 9959
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: حمایت جدی تقویت پیوند فناوری و سلامت در مسیر پیشبرد اهداف جامعه سالم از اولویت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

به گزارش پیام خبر، مهرزاد لطفی در آئین رونمایی از ۱۹ محصول دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و استاندار فارس گفت: حمایت جدی تقویت پیوند فناوری و سلامت در مسیر پیشبرد اهداف جامعه سالم از اولویت های ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزود:  توسعه حوزه علوم و فناوری های سلامت را از افق های روشن سلامت هر جامعه  است و با نگاه مسئولانه جامعه علمی در مسیر کاهش مشکلات جامعه تحقق می یابد.

 وی توجه به این اولویت را از راهکارهای ایجاد خودکفایی و توسعه اقتصادی جوامع دانست که می تواند در ایجاد چشم اندازهای موفق تاثیرگذار باشد و در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز تلاش بر این است که این امر به عنوان یک اولویت عملیاتی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر نقش سازنده حمایت مسوولان از اقدامات علمی، پژوهشی و فناورانه در شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد دانشگاه تاکید کرد و افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»، با تحقق بخشی از اهداف تعیین شده، امروز شاهد رونمایی از ۱۹ محصول شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستیم که با رویکرد توسعه سلامت و همچنین رشد اقتصاد و اشتغال زایی در استان، از گذرگاه دانش و فناوری، طرح و تولید شده است.

 لطفی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ۶ مرکز رشد فعالیت دارند، اظهار کرد: همچنین ۱۲۵ شرکت دانش بنیان و فناور به این مراکز رشد متصل هستند و بیش از ۴۰۰ محصول نیز در این شرکت های زیرمجموعه دانشگاه تولید شده است که امیدواریم این مسیر تداوم داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد جامعه علمی فارس با وجود توانمندی و دانش بالا، بتوانند در حوزه های مختلف بین بخشی با یکدیگر تعامل سازنده برقرار کرده و فارس بتواند جایگاه خود را در زمینه فناوری در کشور و منطقه، ارتقا بخشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: اگرچه در طی ماه های اخیر، حوزه سلامت با روزهای بحرانی مواجه بوده است، اما تلاش مجموعه بر این است که رسالت های تعیین شده همچون توسعه امر پژوهش و فناوری، در این مجموعه متوقف نشود و رونمایی از این محصولات جدید نیز نمودی از این تلاش و پویایی است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل