کد خبر: 9960
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
بیماران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷۰ بیمار جدید در بیمارستان های استان بستری شده اند و هم اکنون یک هزار و ۹۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان های استان بستری هستند.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۶ هزار و ۹۳۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۹۰ هزار و ۲۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۸ هزار و ۵۵۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۹ هزار و ۷۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۰۹ هزار و ۷۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز  با اعلام اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷۰ بیمار جدید در بیمارستان های استان بستری شده اند، افزود: هم اکنون یک هزار و ۹۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی همچنین از بهبودی ۲۷۶ هزار و ۸۷۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

حسینی در ادامه با اعلام جان باختن شانزده هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۹۱۶ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه اعلام کرد: با ابراز تاسف از روند افزایشی مبتلایان در روزهای اخیر، در خصوص سهل انگاری و رعایت نکردن محدودیت های اعمال شده همانند استفاده نکردن از ماسک و پرهیز نکردن از حضور در تجمعات از سوی برخی افراد هشدار داد و افزود: در روزهای اخیر میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی به زیر ۶۰ درصد رسیده است که همین عامل می تواند منجر به وقوع فاجعه شود.    

وی از مردم استان خواست تا به صورت جدی تر نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران و پرهیز از دورهمی های دوستانه و خانوادگی اقدام کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل