کد خبر: 9963
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
دکتر آجیلیان مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم انسانی دانشگاه شیراز

مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم انسانی دانشگاه شیراز گفت: در جامعه امروز به یک کنشگری جمعی، عالمانه و نوآورانه نیاز داریم.

به گزارش پیام خبر، دکتر آجیلیان با بیان اینکه با وجود پیشرفت و توسعه بسیار زیاد کشور، مردم احساس خوبی ندارند و استرس و افسردگی در جامعه بسیار شایع شده است اظهار کرد: در این راستا نیاز جامعه ما چیزی بیش از یک پژوهش می باشد در واقع، ما به یک کنشگری جمعی، عالمانه و نوآورانه نیاز داریم.

وی بیشتر  مشکلات کشور را از جنس علوم اجتماعی- انسانی و اقتصادی دانست و افزود:بخش اقتصادی نیز از جنس علوم فنی نیست یعنی ما در تولید مشکل نداریم بلکه مشکل اصلی صنعت نیز از جنس مدیریتی و علوم انسانی است.

مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم انسانی دانشگاه شیراز یکی از راهکارها را ایجاد یک زیست بوم نوآوری در علوم انسانی، اجتماعی و مدیریتی ذکر کرد و گفت: در این راستا بادی ابتدا مسئله را خوب بشناسیم، سپس پژوهش کنیم و برای  آن راهکارهای عملیاتی و واقعی پیدا کنیم و  در آخر این راهکارهای عملیاتی را در یک زیست بوم نوآوری تبدیل به نوآوری و کارآفرینی نماییم.

دکتر آجیلیان از جمله ضرورت های نوآوری در علوم انسانی- اجتماعی را  افزایش نیازهای جامعه به حضور مؤثرتر فعالان حوزه‌ی علوم انسانی، اجتماعی و مدیریتی عنوان کرد و افزود: لزوم توجه به کارآفرینی و ارزش‌آفرینی در دانشگاه‌ها در حوزه‌ی علوم انسانی، اجتماعی و مدیریت ضرورت توجه به اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان ضرورت، توجه به نگاه‌های میان‌رشته‌ای جهت انجام اقدامات مؤثر و جدی ضرورت و توجه به فناوری‌های نوین و نوآوری‌های عملیاتی و به‌کارگیری آن در کارکردهای سنتی از دیگر ضروریات نو آوری این رشته می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه توسعه‌ همکاری میان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی علوم انسانی و همچنین ایجاد فضای نوآورانه با برگزاری رویدادها در دانشگاه­ها و مراکز پژوهشی جهت رشد و گسترش نوآفرین‌های علوم انسانی شتاب‌دهنده‌ها امکان توسعه‌ی کسب و کارها در مراحل اولیه را می‌دهند که در این راستا احتیاج به تسهیلات ارزان و سرمایه‌گذاری جمعی داریم.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت باید به بهره‌مندی از این ظرفیت آگاه شود و دانش را در حوزه‌ علوم انسانی، اجتماعی و مدیریتی به رسمیت بشناسد اظهار کرد: در این خصوص باید تیم‌هایی که تشکیل می‌شود و همچنین استارت‌آپ‌ها و نوآفرین­های این حوزه را توانمندسازی و خدمات مشاوره‌ای بدهند، تا آن‌ها بتوانند پیشرفت کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل