کد خبر: 9965
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
اعدام

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: استان فارس در هفت سال متوالی موفق به کسب رتبه برتر در زمینه صلح و سازش در پرونده های قتل شده است.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه برقراری صلح و سازش در پرونده‌های قضائی از اولویت‌های مجموعه محسوب می‌شود اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ فقره قتل عمد در فارس به مصالحه رسیده و با برقراری صلح و سازش، محکومان به قصاص، از طناب دار رهایی یافتند.

وی افزود: شورای حل اختلاف با بهره مندی از ظرفیت افراد توانمند و معتمدان و ریش‌سفیدان برای برقراری صلح و سازش و ترغیب هم‌نوعان به گذشت گام مهمی برداشته و آثار و ثمرات آن در جامعه مشهود می‌باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه ۶۲ هزار فقره پرونده به مرکز توسعه حل اختلاف استان وارد شده و از این تعداد بیش از ۳۷ هزار فقره پرونده قابلیت صلح و سازش را داشته که تلاش می شود در مسیر سازش قرار گیرد و منجر به مصالحه شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به  اهداف راه‌اندازی ستاد صبر در کشور گفت: مهمترین هدف تشکیل این ستاد گسترش فرهنگ صلح و سازش و ارتقای فرهنگ مدارا و مروت، کاهش ورودی پرونده در دستگاه قضا و به تبع آن کاستن از جمعیت کیفری زندان‌هاست که در این راستا نیز مشارکت و همکاری سازمان‌ها و نهادها با دستگاه قضایی مورد نیاز است.

وی  با اشاره به تأکیدات و نگاه ویژه حجت الاسلام والمسلمین اژه ای  ریاست جدید قوه قضاییه  در خصوص لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، از عموم مردم خواست تا در سال جاری نیز با دستگاه قضایی در مسیر ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش، تعامل و همکاری داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل