کد خبر: 9968
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
ثبت اسناد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۲ هزار میلیارد ریال مطالبات معوقه بانک های دولتی توسط این اداره کل وصول شده است.

به گزارش پیام خبر، مهدی هاشمی وصول مطالبات معوقات بانکی  را گامی مهم در پشتیبانی از تولید و کمک به بهبود وضع اقتصادی کشور برشمرد و افزود: ۲ هزار و ۳۰۴ میلیارد و ۳۴۵ میلیون و ۵۴ هزار ریال از مطالبات معوقه بانک‌های دولتی و خصوصی استان از ابتدای امسال تاکنون وصول شده است که خوشبختانه با برنامه ریزی‌های سازمانی حول این محورها نتایج ثمر بخشی در سرعت بخشی به امور مراجعین و دفاع از حقوق بیت‌المال داشته است.

وی همچنین از رشد ۱۶۵ درصدی پرونده‌های اجرایی مختومه این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار داشت:رشد مثبت مختومه شدن پرونده‌های اجرایی ادارات تابعه ثبتی فارس در سال جاری، منبعث از تلاش جهادی کارشناسان این مجموعه است.

وی ادامه داد: بازبینی و رصد همه جانبه پرونده‌های اجرایی با هدف تعیین تکلیف آنها در اسرع وقت از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی این اداره کل در راستای ارائه خدمات بهینه در این بخش به مراجعین است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به مختومه شدن تعداد ۹ هزار و ۳۷۲ پرونده اجرایی در ادارات تابعه ثبتی استان طی ماه‌های سپری شده از ابتدای امسال تاکنون، گفت: این میزان در مقایسه با پرونده‌های مختومه سال گذشته که تعداد آن ۳ هزار و ۵۲۷ بوده است، رشد ۱۶۵ درصدی را نشان می‌دهد.

هاشمی ادامه داد: تشکیل بالغ بر ۵ هزار و ۱۳۰ پرونده اجرایی در همین مدت رشدی معادل ۳۳ درصد نسبت به ۳ ماهه سال گذشته داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس عنوان کرد: همانگونه که حمایت از مالکیت اشخاص و صیانت از حقوق ذی نفعان از مهم‌ترین مؤلفه‌های بهداشت حقوقی و مد نظر در سند تحول قضائی است، بر این اساس بخش‌های ارائه خدمات در ادارات ثبت از جمله مقوله اجرا در جامه عمل پوشاندن به این اهداف محوریت می‌یابد و با بهره گیری از پرسنل متعهد و توانمند در این ادارات حرکت در راستای انجام بهینه دستورالعمل‌های مصوب سازمانی و انتفاع بهینه مردم شریف استان از گستره خدمات را در دستور کار داریم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل