کد خبر: 9969
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
عکاسان خبری

جمعی از عکاسان خبری استان فارس در اعتراض به محدودیت های اعمال شده از سوی برخی روابط عمومی سازمان ها و نهادها پیامی اعتراضی منتشر کردند.

به گزارش پیام خبر، در متن این پیام آمده است: متاسفانه اخیرا در بسیاری از برنامه ها و آفیش های خبری حذف عکاسان خبری به هر بهانه ای به یک رویه توسط روابط عمومی ها تبدیل شده است و روابط عمومی ها عکس های عکاسان اداری خود که اغلب نامناسب و بی کیفیت است را در اختیار رسانه قرار می دهند و عملاً نقش عکاس خبری در این میان نادیده گرفته می شود.
این موضوع باعث شده است که عکاسان خبری انگیزه‌ای برای عکاسی و تلاش برای ثبت عکس های خبری ناب نداشته باشند در نتیجه محتوای تصویری رسانه ها با تاثیرپذیری از این موضوع ارزش خود را از دست میدهد.
از سوی دیگر این موضوع باعث می شود رفته رفته عکاسی خبری که یکی از ارکان رسانه به شمار می‌آید تضعیف و از بین برود.  
بدیهی است بخش اعظم از هزینه کار و درآمد زندگی یک عکاس خبری به خصوص عکاسان محترم خبرگزاری ها از طریق حضور در جلسات و تهیه گزارش های تصویری و خبری تامین می شود.
از طرفی هم رسانه ها امروز از قدرت پرداخت حقوق بالا به نیروهای خود از جمله عکاسان برخوردار نیستند و حضور در این جلسات باعث رسیدن به توافق‌هایی برای انجام پروژه هایی است که عکاسان می‌توانند در پس آن ها از وضعیت درآمدی بهتری در کنار فعالیت رسانه ای برخوردار شوند.
حال که ادارات و روابط عمومی ها ناخواسته باعث تضعیف ارکان رسانه می‌شوند به جاست مدیران محترم رسانه ها خود به میدان بیایند و به مانند همیشه پشتیبان و حامی نیروهای خود باشند.
حداقل خواسته عکاسان خبری این است که رسانه ها از انتشار عکس های دریافتی از روابط عمومی ها و ادارات به جز موارد خاص که امکان حضور عکاس خبری در آن جلسات فراهم نیست خودداری نمایند و از خبرنگاران هم بخواهند از تصویربرداری با گوشی خود در جلسات صرف نظر کنند.
همچنین می‌توان با دلایل حرفه ای رسانه‌ای با ادارات موضوع را مطرح و مسأله را حل کرد.
بار دیگر از حمایت و پشتیبانی مدیران عزیز رسانه تقدیر و تشکر می نماییم و امیدواریم با تقویت جایگاه عکاسی خبری، محتوای تصویری رسانه ها به جایگاه اصلی خود بازگردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل