کد خبر: 9975
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: یک هزار و ۹۴۵ بیمار کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۲۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی گفت: با اعلام جان باختن ۱۲ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۹۲۸ نفر عنوان کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آمار جانباختگان ناشی از این بیماری در شهرهای فارس به تفکیک از ابتدای شیوع تاکنون، ۲  هزار و ۲۸۶ مورد را مربوط به شیراز؛ ۳۲۷ مورد مرودشت؛ ۲۷۲ مورد کازرون؛ ۱۳۱ مورد داراب؛ ۱۲۰ مورد آباده؛ ۱۰۳ مورد ممسنی؛ ۷۴ مورد اقلید؛ ۷۱ مورد استهبان؛ ۷۰ مورد نی ریز؛ ۶۹ مورد لامرد؛ فیروزآباد و کوار هر کدام ۶۱ مورد؛ ۵۰ مورد سپیدان؛ ۴۳ مورد قیروکارزین؛ ۴۲ مورد خرامه؛ ۴۱ مورد زرقان؛ ۴۰ مورد کوهچنار؛ ۳۷ مورد خرمبید؛ ۳۵ مورد رستم؛ ۳۳ مورد ارسنجان؛ ۳۲ مورد زرین دشت؛  ۳۰ مورد بوانات؛ ۲۹ مورد سروستان؛ ۲۸ مورد بیضا؛ ۲۶ مورد مهر؛ ۲۵ مورد پاسارگاد؛ ۱۰ مورد فراشبند؛ هشت مورد بختگان و دو مورد سرچهان عنوان کرد و یادآور شد: مابقی آمار جانباختگان ناشی از کرونا در استان فارس نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۰ هزار و ۳۸۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۹۱ هزار و ۲۵۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۹ هزار و ۱۹۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۹ هزار و ۹۵۵ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۱۱ هزار و ۲۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز یک هزار و ۹۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۲۰۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی همچنین از بهبودی ۲۷۷ هزار و ۷۲۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه از تزریق ۴۷۰ هزار دوز واکسن علیه کروناویروس به مردم استان فارس تاکنون خبر داد و گفت: هم اکنون به افراد بالای ۶۵ سال واکسن علیه بیماری کرونا تزریق می شود.

گروه های سنی اعلام شده برای دریافت واکسن علیه بیماری کرونا، در سامانه salamat.org نام نویسی کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل