کد خبر: 9980
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
دفترچه

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس گفت: برخی دکترها و داروخانه‌ها برای حذف دفترچه همکاری نمی‌کنند مردم این موارد را به تلفن رایگان ۱۴۲۰ اطلاع دهند.

به گزارش پیام خبر، ابراهیم کشاورز در نشست مشترک با نمایندگان تشکلات کارگری و کارفرمایی با بیان اینکه  با الکترونیکی شدن نسخه‌ها و حذف دفترچه‌ها ۴ هزار میلیارد تومان در منابع تامین اجتماعی صرفه‌جویی می‌شود اظهار داشت: متاسفانه در این راستا برخی دکترها و داروخانه‌ها همکاری نمی‌کنند اینها همان مافیایی هستند که نمی‌خواهند دفترچه درمان حذف شود؛ مردم این موارد را به تلفن رایگان ۱۴۲۰ اطلاع دهند.

وی با اشاره به جمعیت ۴۵ میلیون نفری سازمان تامین اجتماعی در کشور، گفت: در استان فارس ماهانه ۸۰ میلیارد تومان به ۲۰ هزار نفر بابت ایام کرونا بیمه بیکاری پرداخت می‌شود و ماهی ۸۰۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بیش‌ترین نارضایتی در مورد حداقل حقوق‌بگیران است که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس این موضوع نیز حل شود، افزود: در بحث بیمه تکمیلی آتی‌سازان حافظ نارضایتی‌های زیادی به ما گزارش شده است که باید از طریق کانون بازنشستگان فارس پیگیری شود.

 با بیان اینکه قانون سازمان تامین اجتماعی یک قانون قدیمی است و می‌طلبد که بازنگری شود، اظهار داشت: حرکت‌های رو به جلویی در مجلس شورای اسلامی انجام شده و بعد از سه دهه یک بودجه کلان ۸۹ هزار میلیارد تومانی برای این سازمان در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل