کد خبر: 9986
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
بیماری کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: ۲ هزار و ۶۷ بیمار کرونا در بیمارستان های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۴ هزار و ۵۷۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۹۲ هزار و ۷۱۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۹ هزار و ۶۱۳ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۰ هزار و ۱۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۱۲ هزار و ۸۲۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۲ هزار و ۶۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۹۳۴ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی این دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۷۸ هزار و ۶۳۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی با تاکید بر اینکه برای پشت سر گذاشتن تابستانی بدون تلفات ناشی از کرونا، باید بیماری را جدی تر گرفته و در هوای گرم نیز از انجام اصول بهداشتی دست بر نداریم، از مردم خواست تا برای انجام کارهای غیرضروری خود، ساعات خلوت و به دور از شلوغی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را انتخاب کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل