کد خبر: 9995
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۳
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با جان باختن ۹ بیمار کرونا در فارس، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا را از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به چهار هزار و ۹۴۳ رسید.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۱۸ هزار و ۴۱۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۹۴ هزار و ۵۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۹ هزار و ۹۶۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۰ هزار و ۲۵۲ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۱۴ هزار و ۳۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را ۲ هزار و ۱۹۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۰۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

وی از بهبودی ۲۷۹ هزار و ۵۸۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی با ابراز تاسف از جان باختن ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کرونا را از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۹۴۳ اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: جدی گرفتن پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی، می تواند از ابتلا به کروناویروس پیشگیری کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل