کد خبر: 9996
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴
  • خبرنگار: نازنین فاطمه سعادت جو
  • چاپ
اورژانس

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی فارس از آمادگی کامل اورژانس برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از وقوع بارندگی و سیلاب خبر داد.

به گزارش پیام خبر، محمدجواد مرادیان با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی گفت: اورژانس ۱۱۵ این استان برای مقابله با حوادث ناشی از وقوع بارندگی و سیلاب آمادگی کامل را دارد.

وی ادامه داد : ۲۱۰ پایگاه زمینی، ۵ واحد عملیاتی اورژانس هوایی و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند.

مرادیان از تامین تجهیزات، دارو و سوخت برای قطع احتمالی راه و برق خبر داد و گفت: تمامی پیش بینی‌های لازم برای کنترل ورود آب به ویژه برای بیمارستان‌هایی که در مسیل هستند، شده است.

رئیس اورژانس استان فارس اضافه کرد: بیش از ۴۰ دستگاه آمبولانس اورژانس در مناطق جنوب، جنوب شرقی استان به ویژه شهرستان‌های لار، لامرد، اوز، خنج، داراب، زرین دشت، جهرم، قیروکارزین و فیروزآباد که در خطر سیلابی شدن قرار دارند، پیش بینی و برای پوشش حوادث احتمالی آماده خدمات‌رسانی هستند.

او به مردم توصیه کرد تا از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جدا خودداری کنند.

فعالیت سامانه بارشی در فارس آغاز شده است

در این رابطه مدیرکل هواشناسی استان فارس نیز از آغاز فعالیت سامانه بارشی، رگبار، رعد و برق، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، وزش باد و گرد و خاک در فارس خبر داد.

مهرداد قطره سامانی گفت: همانطور که پیش بینی می‌شد فعالیت سامانه بارشی، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی همراه با گرد و خاک و تگرگ در استان فارس آغاز شده است. این سامانه در روز سه شنبه ۲۹ تیرماه از استان فارس خارج می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل