حجاب

فرماندار شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه دولت درنظام اسلامی، رسالت مهم برپایی شعائر دینی در کشور را بر عهده دارد، گفت: پیگیری و تاکید بر مقوله حجاب و عفاف برای تامین امنیت اجتماعی نیز حائز اهمیت است.  

به گزارش پیام خبر، محمد رضا امیری در نشست محدودی که به مناسبت گرامیداشت روز ملی عفاف و حجاب با حضور بانوان شاغل در فرمانداری تشکیل شده بود، تصریح کرد: حجاب و عفاف، امنیت آفرین است و موجب قوام و دوام بنیاد خانواده شده و ساختار اجتماعی را سامان می دهد.
نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف صرفا مختص زنان نیست و رعایت عفاف برای مردان نیز موجب وقار آنان است، اظهار کرد: حجاب از ابعاد مختلف و گوناگون از پوشش ظاهری تا حجاب در گفتار و منش رفتاری را شامل می شود که هر کدام به نوبه خود حائز اهمیت بوده و رعایت آنها سلامت و امنیت جامعه را ارتقاء می بخشد.   
فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه برای دور ماندن از آسیب ها، داشتن حریم و حدود لازم است، ابراز کرد: حجاب ریشه در فطرت آدمی دارد و این موضوع با بررسی تاریخ اقوام و ملل مختلف از جمله ایرانیان باستان و پیش از اسلام نیز مشهود است، از این رو دین مبین اسلام و قرآن کریم که سراسر حکمت است، نیز به این موضوع پرداخته است.
امیری با تاکید بر اینکه مجموعه فرمانداری به عنوان یک نهاد حاکمیتی رعایت دستورالعمل های حوزه حجاب و عفاف را خصوصا در دستگاه های اجرایی شهرستان پیگیری می نماید، افزود: کارکنان دولت و به ویژه فرمانداری باید الگویی مناسب در رعایت حجاب و عفاف برای جامعه باشند.
مقام عالی دولت در شهرستان شیراز ضمن تبریک فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب و سالروز پیوند آسمانی حضرت فاطمه الزهرا (س) و حضرت علی (ع) و روز ملی ازدواج خاطر نشان کرد: این پیوند آسمانی الگوی ازدواج برای جامعه بشری است.  
به گفته فرماندار شیراز، ازدواج این دو معصوم نمونه ممتازی از زندگی، رفتار، گفتار، تربیت فرزند، حضور در عرصه های اجتماعی و ... است.
امیری در پایان این نشست با اهداء لوح و هدایا از بانوان شاغل در فرمانداری شیراز تقدیر کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل