visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
،معاون مالی اقتصادی شهرداری شیراز،هاشم پور
معاون مالی اقتصادی شهرداری شیراز:
تعرفه عوارض صدور پروانه های ساختمان تا پایان آبان ماه ۲۲ درصد کاهش یافت
پیام خبر: معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از کاهش ۲۲ درصدی تعرفه های ریالی عوارض صدور پروانه های ساختمانی با هدف رونق بخشی به صنعت ساختمان خبر داد.
نشست خبری حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس:
رونمایی از ۵۰ وقف جدید در فارس
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: ۵۰ وقف جدید به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در دهه وقف در این استان رونمایی خواهد شد.
شهرداری شیراز
قائم مقام شهردار شیراز:
شیراز در زمینه حمل و نقل عمومی الگوی سایر شهرهاست
پیام خبر: قائم مقام شهردار شیراز عنوان کرد: شیراز از جمله موفق ترین شهرهای ایران در زمینه حمل و نقل عمومی است و در سطح کشور به عنوان الگویی برای سایر شهرها شناخته می شود.
عبدالرزاق موسوی عضوشورای شهرشیراز
رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای شهر:
حذف عوارض بهره برداری موقت آموزشگاههای هنری و مهدکودک و مدارس غیرانتفاعی
پیام خبر: رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز از حذف عوارض بهره برداری موقت آموزشگاههای هنری ومهدکودک ومدارس غیرانتفاعی خبر داد.
شهرداری شیراز
روابط عمومی شهرداری شیراز اعلام کرد:
بنر ۱۳ آبان توسط سایر سازمان های تبلیغاتی منتشر شده است نه شهرداری
پیام خبر: روابط عمومی شهرداری شیراز اعلام کرد: بنر ۱۳ آبان توسط سایر سازمان های تبلیغاتی منتشر شده است نه شهرداری
پارک انرژی‌های نو در شیراز
رئیس کمیسیون عمران شورای شیراز:
پارک انرژی‌های نو در شیراز احداث می‌شود
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای شهر شیراز گفت: پارک انرژی‌های نو در آینده‌ای نزدیک با همکاری شهرداری شیراز و سازمان بهره‌وری انرژی ایران و دانشگاه شیراز در منطقه برف‌فروشان احداث می‌شود.
 حوادث رانندگی در فارس
رئیس مرکز اورژانس فارس اعلام کرد:
افزایش ۴ درصدی مصدومان حوادث رانندگی در فارس
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت ‌های پزشکی استان فارس اعلام کرد که طی ۶ ماه نخست امسال بیش از ۳۰ هزار نفر در فارس براثر حوادث رانندگی مصدوم شده‌اند که نسبت به سال قبل ۴ درصد افزایش دارد.
مجتبی زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز
اتمام مطالعات خط یک تراموا تا بهمن ماه
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اعلام کرد که با هدف بهبود کیفیت خدمت رسانی سیستم حمل و نقل اتوبوس درونشهری، طی ۲ ماه آینده نظارت مکانیزه بر عملکرد این سیستم آغاز شده و به تدریج فراگیر خواهد شد.
حکم پرونده شورا و شهرداری مرودشت صادر شد
حکم پرونده شورا و شهرداری مرودشت صادر شد
شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز احکام ۲۸ متهم پرونده تخلف اعضای شورا و شهردار مرودشت را صادر و متهم اصلی را به تحمل بیش از ۳۰۰ سال زندان ۹ متهم را هرکدام به ۱۵ سال حبس و ۱۳ متهم را هرکدام به تحمل ۶ ماه حبس و جزای نقدی و ... محکوم کرد.
حفظ باغات قصردشت شیراز
مصالح شهر و شهروندان بر تغییر کاربری باغ‌ها تاثیرگذار است
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد که تغییر کاربری باغ‌ها در شیراز به ویژه در گروه یک تا سه باغ‌های قصردشت، به شرط تامین خواست و اراده مردم و حفظ فضای سبز انجام می‌شود.
ثبت اختراع دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراجع بین‌المللی
ثبت اختراع دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراجع بین‌المللی
مدیر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که ایمونوتوکسین اختصاصی کشنده سلول‌های سرطانی در این دانشگاه در مراجع معتبر خارجی و بین ‌ المللی ثبت شده است.
اسکندرپور شهردار شیراز
صلح و مدارا باید بر فضای شیراز حاکم باشد
شهردار شیراز اعتقاد دارد که باید فضای گفت‌وگو، صلح و مدارا بر شهر شیراز حاکم باشد؛ زیرا در چنین فضایی فضلا، ادبا، شعرا و عرفای بسیاری نظیر سعدی و حافظ رشد کردند.
رئیس بانک در شیراز
رئیس بانک در شیراز به اتهام اختلاس دستگیر شد
فرمانده انتظامی استان فارس اعلام کرد: رئیس یکی از بانک ها در شیراز که با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود، مبلغ ۳۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اختلاس کرده بود به اتهام اختلاس دستگیر شد.
گاهنامه فارسنامه
فارسنامه نماد صلح طلبی ایرانی هاست
صلح خواهی و صلح طلبی در تاریخ و فرهنگ بلاد فارس جاری و ساری بوده است و هنوز هم در مجامع ملی و بین المللی نام و نشان شیرازی ها با کلماتی چون میهمان نوازی و مهربانی عجین است. این امر حوزه های متفاوتی را شامل می شود که از جمله آنها جامعه رسانه ای فارس است که در این میان نشریه ای چون فارسنامه اختصاصا حول مفاهیمی چون مهر و صلح و آشتی فعالیت می کند .
بیشتر