تاریخ : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 13 August , 2022
4

کرمانشاه ۴۱ شهید ترور دارد

  • کد خبر : 135163
  • 04 تیر 1399 - 12:42
کرمانشاه ۴۱ شهید ترور دارد
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، صبح امروز (چهارشنبه ۴ تیر) در نشست خبری هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از ۶ تا ۱۲ تیرماه را به منظور بازگویی جنایات گسترده آمریکا و دخالت های مستقیم و غیرمستقیم نظامی در خاورمیانه و کشور اسلامیمان ایران نامگذاری کرده اند.

به گزارش پیام خبر، عباس سروری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، صبح امروز (چهارشنبه ۴ تیر) در نشست خبری هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از ۶ تا ۱۲ تیرماه را به منظور بازگویی جنایات گسترده آمریکا و دخالت های مستقیم و غیرمستقیم نظامی در خاورمیانه و کشور اسلامیمان ایران نامگذاری کرده اند.

وی با اشاره به ضرورت آشنا شدن مردم منطقه به ویژه نسل جوان با چهره بزک شده جنایات آمریکا که تحت عنوان حقوق بشر، جنایات بیشماری را در سراسر دنیا و ایران اسلامی رقم زده است، ابراز کرد: فارغ از جنایات متعدد آمریکا که با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در قالب ترورها، تجاوز نظامی، ایجاد و حمایت از گروهک های تروریستی در دهه ۶۰ شاهد آن بودیم، با ایجاد داعش در خاورمیانه، سوریه، عراق و یمن دخالت های خطرناک و ظالمانه ای را به عمل آورد.

سروری، با اشاره به عناوین هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، گفت: اولین روز از این هفته ۶ تیر، مصادف با سالروز ترور نافرجام مقام معظم رهبری در سال ۶۰ است، روز هفتم تیر، بمب گذاری دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی است که متجر به شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام و انقلاب شد.

وی با اشاره به اینکه۷ تیر ۶۶ سالروز بمباران سردشت توسط هواپیماهای رژیم بعث عراق است که منجر به شهادت تعداد زیادی از مردم و مجروح شدن بیش از ۵ هزار نفر است، بیان کرد: ۸ تیر سالگرد ترور رئیس انقلابی زندان اوین شهید محمد کچویی در دهه ۶۰، ۱۱ تیر ۶۱ سالروز ترور شهید محراب آیت الله صدوقی به دست منافقان کوردل و ۱۲ تیر سالروز حادثه تلخ و جانسوز هدف قرارگرفتن هواپیمایی مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی است که منجر به شهادت ۲۹۰ سرنشین مظلوم و بی پناه این هواپیما است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، جنایت مذبوحانه آمریکا در هدف قراردادن این هواپیمای مسافربری را یکی از تلخ ترین خاطرات ملت شریف ایران دانست و گفت: بیش از ۵۶ سرنشین این هواپیما کودک بودند، تعدادی از تبعه کشورهای دیگر و بیش از ۵۰ نفر از سرنشینان خانم بودند.

وی در ادامه با اشاره به متأثر بودن استان مرزی کرمانشاه از بسیاری از جنایات مستقیم و غیرمستقیم آمریکا، اذعان کرد: از زمان حضور حزب دموکرات(کوموله)، شروع جنگ تحمیلی که سرآغاز آن در کرمانشاه بود؛ ساخته و پرداخته کردن گروهک تروریستی پژاک، ترورهایی که در استان از شخصیت های برجسته ای مانند شهید حجت الاسلام بهاء الدین محمدی عراقی، آیت الله اشرفی اصفهانی نماینده حضرت امام(ره) و امام جمعه کرمانشاه، اصناف، بازاریان و مردم عادی کوچه و بازار صورت گرفت از جمله این جنایات است.

سروری، اضافه کرد: فارغ از دخالت های نظامی و فرهنگی که آمریکا در این استان شهید پرور داشته است، عملیات مرصاد همزمان با پایان جنگ تحمیلی با حمایت مستقیم و مقاصد پلیدآمریکا از گروهک منافقین انجام شد که با دلاوری و رشادت رزمندگان اسلام در نطفه خفه شد.

وی تصریح کرد: همین گروهک جنایتکار که دستشان به خون بسیاری از مردم مظلوم کوچه و بازار آلوده است امروز به مظلوم نمایی می پردازند. هدف از برنامه های این هفته این است که جای «دجال» و «شهید» عوض نشود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، گفت: جوانان ما باید از اقدامات این گروهک که امروز انواع حربه های تبلیغی و فرهنگی را برای مظلوم نمایی دست آویز قرار داده اند؛ اما با حمایت آمریکا در جای جای کشور دست به جنایت و ترور زدند، با خبر شوند.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه و متعددی که آمریکا به کشور و ملت ایران تحمیل کرده است، اضافه کرد: بسیاری از این تحریم ها برای ما تبدیل به فرصت های ارزشمندی برای خودکفایی و بالندگی شد اما بارزترین تحریم آمریکا، تحریم دارویی است آن هم در شرایط همه گیری جهانی ویروس کرونا که تهدید بزرگی بر سلامتی بشر است.

سروی، شرایط کنونی آمریکا و اعتراضات گسترده مردم این کشور در اعتراض به سیاست های نژاد پرستانه و جنایات سیاستمداران این کشور بر سیاه پوستان و رنگین پوستان را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: سیاستمداران کاخ سفید به مردم خود نیز رحم نمی کنند. وضعیتی که امروز از دستگیری ها و آسیب های متعددی که بر معترضان در شهرهای مختلف وارد می کنند نشان از عمق نژاد پرستی است که سیاستمداران این کشور دنبال می کنند.

وی ابراز کرد: فارغ از سانسورهای عجیب خبری این کشور که حتی به خبرنگاران نیز رحم نمی کنند؛ مردم هوشیار آمریکا که سالیان سال دربند بودند فرصت خوبی را برای نشان دادن تمام عصبانیت و خشونت خود از ظلمی که سال ها است بر آنان تحمیل شده، پیدا کرده اند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، با تأکید بر ضرورت آگاهی بخشی بیش از پیش به مردم به ویژه نسل جوان از جنایات آمریکا و حقوق بشر آمریکایی که امروز مردم این کشور را نیز به اعتراضات گسترده کشانده است، گفت: به مناسبت این هفته برنامه های ویژه ای را با محوریت بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و از سوی دیگر معرفی حقوق بشر اسلامی است که در مقابل آن قرار گرفته و سرشار از انسانیت، اخلاق و کرامت و دیدگاه های ارزشمند اسلام است.

وی در چالش کشاندن جنایات آمریکا و نژاد پرستی سیاستمداران این کشور به حقوق خاص اسلامی که برای حیوانات و نباتات قائل است، گفت: حقوق بشر اسلامی در نقطه مقابل این جنایات قرار داشته و مخالف سیاست های بسیار خطرناک حقوق بشر آمریکایی است.

سروری، با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ۴۱ شهید ترور دارد، از پیگیری های حقوقی در راستای محکومیت استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به عنوان یکی از برنامه های شاخص این هفته دانست که از سوی حقوقدانان جوان بسیجی استان کرمانشاه و همکاری قوه قضاییه به انجام می رسد.

وی در تشریح برنامه های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، متذکر شد: با توجه به وضعیت قرمز استان کرمانشاه که متأثر از شیوع ویروس کرونا است، برای حفظ سلامت مردم هیچ مراسمی در سطح استان نخواهیم داشت و تمامی برنامه ها با همکاری دستگاه های مختلف فرهنگی در گستره فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پیگیری می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به آغاز فعالیت های فرهنگی و تبلیغات شهری از امروز با همکاری شهرداری و شورای شهر، بیان کرد: تشکیل جبهه فرهنگی استکبار ستیزی با همکاری ادارات فرهنگی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با فراخوان از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، برپایی قرارگاه رسانه ایی با پیش بینی برنامه های ویژه ای در پایگاه های بسیج از سوی سپاه نبی اکرم(ص) استان، نصب المان شهدای ترو در ورودی مسجد عمادی واقع در خیابان خیام(محل ترور شهید حجت الاسلام بهاء الدین عراقی) توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و شهرداری کرمانشاه، تدارک ویژه برنامه های این هفته و انعکاس آن در فضای مجازی توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و اجرای برنامه های گسترده آموزش و پرورش با محوریت حقوق بشر آمریکایی در شبکه شاد از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

وی از تبیین جنایات آمریکا و افشای حقوق بشر آمریکایی توسط ائمه محترم جماعات در تریبون های مساجد شهرستان هایی که وضعیت سفید دارند خبر داد و گفت: قرارگاه فرهنگی فضای مجازی نیز از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و با همکاری تمامی دستگاه های فرهنگی استان کرمانشاه آغاز به فعالیت کرده و برنامه های آن در گستره فضای مجازی با محوریت بازخوانی و افشای جنایات آمریکا تداوم خواهد داشت.

سروری، در پایان به مردم شریف و انقلابی کرمانشاه توصیه کرد: از اجتماعات غیر ضروری پرهیز کرده، ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی به قطع زنجیره کرونا در استان کمک کنند.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=135163

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.