تاریخ : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰ Monday, 24 January , 2022
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
3

اما و اگرها برای ماندن تیم فوتسال ارژن شیراز در لیگ برتر

  • کد خبر : 136404
  • 18 مهر 1399 - 10:51
اما و اگرها برای ماندن تیم فوتسال ارژن شیراز در لیگ برتر
تیم فوتسال ارژن شیراز تنها نماینده استان فارس در لیگ برتر سالهاست ریشه در تاریخ ورزش این استان دارد اما خبرهایی به گوش می‌رسد که این باشگاه به دلیل مشکلات مالی قصد تیمداری ندارد که این خبر نگرانی هواداران بیشمار این تیم را به دنبال داشته است.

به گزارش پیام خبر، چند سالی است مشکلات مالی و عدم حمایت آنچنانی که بارها مدیرعامل کارخانه لبنیات ارژن شیراز به آن اشاره کرده موجب شده تا این تیم به صورت خوب بسته نشود.

بازیکنان تیم ارژن در این سال های اخیر فقط برای بقا در لیگ برتر می جنگیدند و باچنگ و دندان هم امتیاز لیگ برتری این تیم را حفظ کردند ضمن اینکه همه ساله هم تعداد زیادی بازیکن مطرح از این تیم جدا می شوند زیرا تکلیف خود را نمی دانند.

از آنجا که تا آغاز مسابقات لیگ برتر که قرار است سی ام آبان ۹۹ برگزار شود، فرصت زیادی نیست از این رو می طلبد هر چه زود تر تکلیف این تیم که یکی ازسازنده ترین باشگاه های فوتسال کشور است و بازیکنان زیادی را به تیم ملی و باشگاه های مطرح کشور داده، مشخص شود.

علی امیری، آرش نعمت اللهی، هادی بافنده، علیرضا عسکری، بابک سهرابی، میلاد قنبرزاده، محمد بیضایی و مرتضی کشاورز بازیکنانی هستند که از تیم ارژن شیراز به تیم ملی راه یافته و در تیم های مطرح کشور هم بازی کردند.

انتظارهواداران ارژن از استاندار فارس:کمک کنید

اما چندین نفرازهواداران قدیمی باشگاه ارژن که خبر تیمداری نکردن تیم محبوشان را مطلع شده بودند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خواستار بقای تیمشان شدند و از استاندار فارس خواستند کمک کند.

آنها گفتند:همه دلخوشی ما این است که در سالن شهید ابوالفتحی شیراز حضور یابیم و تیم شهرمان را تشویق کنیم، امیدواریم این سرگرمی ازما گرفته نشود زیرا تنها تیم فوتبال و فوتسال لیگ برتری شیراز است.

از مسابقات کارگری فوتسال شیراز تا درخشش در لیگ برتر کشور

بنیانگذار باشگاه ارژن و سرمربی سابق این تیم از چگونگی شکل گیری تیم فوتسال ارژن سخن به میان آورد و به خبرنگار ایرنا گفت: در سال ۸۳ با علاقه زیادی که سعید کریمی مدیرعامل کارخانه ارژن به ورزش داشت با استفاده از کارکنان کارخانه یک تیم کارگری راه انداختیم تا جرقه شکل گیری موسسه فرهنگی ورزشی ارژن شیراز رقم بخورد.

وحید ذوالریاستین نعمت اللهی ادامه داد: در نخستین سال حضور در مسابقات کارگری به دلیل نداشتن تجربه از دور مسابقات حذف شدیم اما این پایان کار نبود زیرا در سال ۸۴ با کسب مقام سومی به مدیرعامل کارخانه ارژن پیشنهاد دادیم تا به صورت حرفه ای در مسابقات کشور شرکت کنیم.

وی اضافه کرد : این پیشنهاد مورد موافقت مدیر کارخانه قرار گرفت وامتیاز تیم پیام مخابرات شیراز را که در لیگ دسته یک کشور حضور داشت خریداری کردیم و به نام موسسه فرهنگی ورزشی ارژن شیراز به ثبت رساندیم.

پیشکسوت فوتسال فارس و کشور افزود: در نخستین سال حضور در لیگ دسته یک تیم را تقویت کردیم و در حالی که در مرحله پلی اف ودر یک قدمی صعود به لیگ برتر قرار گرفته بودیم با بدشانسی از صعود بازماندیم.

سرمربی سابق تیم صدرا شیراز ادامه داد : اما در سال ۸۷ با کسب عنوان قهرمانی در لیگ دسته یک و آنهم در تبریز با حضور ۶۰ هوادار که با خود از شیراز برده بودیم جوازصعود به لیگ برتر را کسب و جشن شادی در خانه حریف به پا کردیم.

نعمت اللهی با با بیان اینکه در سال ۸۷ در لیگ برتر پدیده مسابقات شدیم، بیان داشت : در این سال با توجه به اینکه سال نخست خود را در لیگ برتر پشت سر می گذاشتیم با کسب مقام هفتمی پدیده مسابقات شدیم و دو بازیکن ما به نام آرش نعمت اللهی و علی امیری به تیم دعوت شدند.

وی گفت: در سال سوم حضور مسابقات لیگ برتر توانستیم نتایج درخشانی کسب و تا رده ششم جدول هم صعود کنیم اما در سال ۹۲ بنا به دلیلی از باشگاه جدا شدم و تیم دوباره به لیگ یک سقوط کرد و در سال ۹۵ هم دوباره به لیگ برتر آمد.

نعمت اللهی در خصوص اینکه گفته می شود باشگاه ارژن قصد حضور در لیگ برتر در فصل جدید ندارد، گفت : از آنجا که در این شرایط سخت اقتصادی تیمداری برای واحدهای تولیدی سخت است و از نظر بنیه مالی ضعیف هستند شایسته است استاندار فارس از تیم ارژن به عنوان تنها نماینده فوتسال و فوتبال در لیگ برتر به صورت جدی حمایت کند و تسهیلاتی برای این باشگاه در نظر بگیرد.

وی گفت: کشاندن چندین هزار هوادار به سالن محل برگزاری مسابقات کمک خوبی برای نشاط و شادی و سالم ماندن جوانان است که هم اینک باشگاه ارژن دارد انجام می دهد و برای همین است که پیشنهاد می کنیم استاندار فارس دست مدیر عامل این باشگاه را بگیرد تا او هم با دلگرمی به کارش ادامه دهد.

رییس هیات فوتبال فارس: تیم فوتسال ارژن در شیراز حفظ می شود

رییس هیات فوتبال فارس هم گفت: تیم ارژن ریشه در فوتسال کشور دارد و یک نشان (برند) بزرگ محسوب می شود از این رو به هواداران این تیم قدیمی اطمینان می دهیم که امتیاز تیم ارژن در شیراز حفظ می شود و اجازه نمی دهیم از استان خارج شود.

غلامعلی هنرپیشه با بیان اینکه تیم ارژن به دلیل قدمت، محبوبیت زیادی در فوتسال دارد، افزود: زمانی این باشگاه بازیکنان زیادی را به تیم های مختلف ملی وتیم های مطرح کشور داد اگر چه چند سالی است کارخانه ارژن به دلیل مشکلات اقتصادی که ناشی از تحریم هاست با وجود علاقه مدیر این کارخانه نتوانسته است خوب کمک کند و تیمی قوی ببندد.

وی اضافه کرد: با مدیر کارخانه ارژن مذاکره کرده ایم و ایشان به هیچ عنوان مایل نیستند که تیم به خارج از استان برود اما بخش خصوصی هم نیاز دارد که تسهیلاتی از طرف دولت به آنها داده شود و انتظار داریم استاندار فارس که خود از فوتبالیسیت های قدیمی است از تیم ارژن حمایت کند تا دل هواداران زیاد این تیم شاد شود.

هنرپیشه افزود: حتی مدیرکل ورزش و جوانان فارس هم قول همه گونه کمک و همیاری را داده است تا این تیم سرپا بماند.

مدیرعامل کارخانه ارژن شیراز: حمایت شویم تیم را برای قهرمانی می بندیم

مدیرعامل کارخانه لبنیات ارژن شیراز با بیان اینکه هنوز تصمیم نگرفته ایم که چه کار باید کرد، گفت: اما اگرخوب حمایت شویم تیم فوتسال ارژن را برای قهرمانی می بندیم که تا به حال این اتفاق نیفتاده است.

سعید کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بیان داشت: اگر چه برای شروع مسابقات در فصل جدید زمان زیادی باقی نمانده است اما پیشنهاد کمک آنچنانی نشده است با این حال قصد داریم این تیم قدیمی را که یک برند برای استان محسوب می شود حفظ کنیم و کسی منتظر نباشد که بخواهیم تیم را به فروش برسانیم.

او با بیان اینکه در این سال ها با وجود مشکلات اقتصادی از تیم فوتسال ارژن به صورت صد در صد حمایت کردیم، اظهار داشت:اما انتظار داریم امسال نیز حمایت ها بیشتر شود زیرا این تیم هواداران زیاد و حتی متعصب دارد و باید بفکر آنها هم باشیم چرا که همیشه سالن محل برگزاری مسابقات لیگ برتر مملو از تماشاگر می شود و نگران آنها هم هستم که به دنبال سرگرمی سالمی هستند.

کریمی بیان کرد: ورزش باید در اولویت استان باشد و برای جلوگیری از ناهنجاریها باید به جوان ها کمک کنیم که به تنهایی این امر به خوبی محقق نمی شود و نیاز است همه مسوولان کمک کنند.

وی گفت: به دلیل اینکه وضعیت تیم مشخص نیست تاکنون چندین بازیکن اصلی از تیم جدا شدند و حق دارند زیرا نان آور خانواده هستند و نمی دانم در این شرایط سخت کرونایی چه عجله ای برای برگزاری لیگ برتر دارند، اگرچه هم تیم های دیگری برای حضور در این مسابقات خوب سرمایه گذاری کرده اند.

مدیرعامل کارخانه ارژن شیراز اظهار امیدواری کرد تا دو یا سه روز آینده تکلیف مشخص شود.

مدیرکل ورزش و جوانان : از تیم فوتسال ارژن حمایت می کنیم

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه از تیم ارژن برای حضور در مسابقات لیگ برتر کشور حمایت می کنیم، افزود: این تیم قدیمی یک سرمایه بسیار خوب در ورزش است که باید اینگونه تیم ها را حفظ و حمایت کنیم.

عباس حاجی زاده به خبرنگار ایرنا گفت : کارخانه ها در این شرایط سخت اقتصادی مشکلات خاص خودشان را دارند اما باید از آنها که تیمداری می کنند حمایت کنیم و تسهیلاتی هم در نظر گرفته شود تا از حضور در ورزش دلسرد نشوند.

وی اضافه کرد: در نشستی که با مدیر عامل کارخانه ارژن داشتیم قول دادیم تا آنجا که قانونگذار اجازه می دهد حمایت کنیم زیرا کمک به تیم های حرفه ای منع قانونی دارد با این حال همچنان از تیم ارژن حمایت خواهیم کرد.

تیم ارژن شیراز در لیگ برتر ۱۴ تیمی فصل گذشته با کسب ۲۶ امتیاز در مکان یازدهم جدول رده بندی قرار گرفت و شانس آورد که سقوط نکرد.

قرار است فصل جدید لیگ برتر کشور از ۳۰ آبان ۹۹ آغاز ‌شود و به دلیل شیوع بیماری کرونا ۱۴ تیم لیگ برتر به دو گروه تقسیم شدند.

تیم ارژن شیراز در گروه دوم با تیم های مس سونگون ورزقان تبریز، سن ایچ ساوه، فرش آرا مشهد، ملی حفاری اهواز، هایپر شهر شاهین شهر اصفهان، و فودکا تهران هم گروه است.

همچنین در گروه اول هم تیم های گیتی پسند اصفهان، ستارگان ورامین، شهروند ساری، محمد سیما قم، مقاومت البرز، اهورا بهبهان و کراپ الوند حضور دارند.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=136404
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.