تاریخ : یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰ Sunday, 24 October , 2021
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
1

هفته خبرنگار به یاد «میرزا صالح شیرازی» برگزار می شود/ آغاز هفته خبرنگار در جوار تربت پاک شهید مدافع سلامت

  • کد خبر : 150162
  • ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
هفته خبرنگار به یاد «میرزا صالح شیرازی» برگزار می شود/ آغاز هفته خبرنگار در جوار تربت پاک شهید مدافع سلامت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در مراسم آغازین روز هفته «خبرنگار» گفت: امسال متفاوت از سال های گذشته هستیم و شهدای مدافع سلامت هم به جمع شهدای ما اضافه شدند و هفته خبرنگار به یاد اولین روزنامه نگار کشور «میرزا صالح شیرازی» برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر،  صابر سهرابی در این مراسم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و حضور مدیران مسئول، خبرنگاران و عکاسان رسانه های مختلف فارس در جوار تربت پاک شهید مدافع سلامت «سعید شفاعت» برگزار شد، با یادآوری این مطلب که اصحاب رسانه، اصحاب همیشه حاضر در صحنه های سخت و دشوار کشور هستند، آنان بدون هیچ چشم داشتی درخط مقدم سختی های روزگار بودند، تاکید کرد: به پاسداشت خون شهیدان که برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جانفشانی و از خودگذشتگی کردند و بر خود واجب می دانیم در روزهای متفاوت ملی و مذهبی به زیارت قبور شهدا بیاییم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه اگر در کشور ما آرامش و آسایشی هست از برکت خون این شهدای والا مقام است، اظهار کرد: بنابر این چراغ را در دست می گیریم و دنباله رو شهدا خواهیم بود و امیدواریم همه مردم و اصحاب رسانه، قدر این عزیزان را بدانند که هرچه داریم از این عزیزان داریم.

وی با اشاره به اینکه شهید مدافع سلامت در راه دیگری جانفشانی کردند، افزود: شهدای مدافع حرم و شهدای هشت سال دفاع مقدس و امروز هم شهدای مدافع سلامت به جمع شهدای ما اضافه شده است که بر اساس اذن مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کسانی که در پاسداشت سلامت جامعه کار کردند، مثل دیگر شهدا هم شهید محسوب شدند و امیدوارم ما هم بتوانیم ذره در راه این عزیزان گام برداریم.

سهرابی با اشاره به اینکه در این هفته دیدار با اصحاب رسانه و تجلیل از آنان را خواهیم داشت، تاکید کرد: امسال هفته خبرنگار به یاد اولین روزنامه نگار کشور «میرزا صالح شیرازی» برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با توجه به تفاهم نامه ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است و قولی که سال گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اصحاب رسانه برای تامین مسکن آنان دادند، این قول عملیاتی شد روز گذشته ابلاغیه آن به استان رسید که در هفته خبرنگار موارد آن را به اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر و جامعه هدف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام خواهیم کرد که این عزیزان هم دارای مسکن شوند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه ما از چند روز قبل با همکاری مرکز بهداشت «شهدای والفجر» هماهنگی ها را انجام دادیم و چیزی در حدود ۱۸۸ نفر از عزیزان اصحاب رسانه دوز اول را دریافت کردند، تاکید کرد: برای جاماندگان از این لیست هم اعلام شد تا فهرست را رسانه ها به ما اعلام کنند تا ما به مرکز بهداشت اعلام کنیم و آنان هم دوز اول دریافت کنند و این آمادگی از سوی مرکز بهداشت وجود دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در برخی شهرستان های فارس هم واکیسناسیون اصحاب رسانه آغاز شده و برخی از شهرستان ها هم که هنوز کار را آغاز نکرده اند تا آخر هفته واکسن را دریافت خواهند کرد.

برگزاری کارگاه قوانین مطبوعات در هفته خبرنگار

مسئول بسیج رسانه فارس گفت: امروز اولین برنامه هفته خبرنگار را شاهد بودیم و برنامه های متعددی به پاسداشت خبرنگاران در دستور کار است که در طول این هفته یاد و نام شهدای رسانه و شهدای عرصه سلامت را گرامی داریم/ قائم مقام خانه مطبوعات و رسانه های استان فارس: برگزاری کارگاه قوانین مطبوعات توسط خانه مطبوعات فارس در هفته خبرنگار

هادی رضایی، در مراسم آغازین روز هفته «خبرنگار» که با حضور مدیران مسئول، خبرنگاران و عکاسان رسانه های مختلف فارس در جوار تربت پاک شهید مدافع سلامت «سعید شفاعت» برگزار شد، گفت: خدا توفیق داد که امروز در آغاز هفته خبرنگار با حضور در جوار تربت پاک شهدای سلامت تجدید عهد و میثاق دیگری با شهدا را شاهد بودیم.

مسئول بسیج رسانه فارس با یادآوری این مطلب روز خبرنگار روزی است که یک خبرنگار در بیرون از مرزهای ایران اسلامی، جان خود را برای رساندن پیام مظلوم و ندای انسانیت توسط شقی ترین انسان ها از دست داد، تاکید کرد: امروز اولین برنامه هفته خبرنگار را شاهد بودیم و برنامه های متعددی به پاسداشت خبرنگاران در دستور کار است که در طول این هفته یاد و نام شهدای رسانه و شهدای عرصه سلامت را گرامی داریم.

وی از تجلیل چهره های ماندگار رسانه ها خبر داد و گفت: در برنامه های مختلف از ظرفیت صدا و سیما برای معرفی و طرح دیدگاه های اصحاب رسانه استفاده خواهد شد.

رضایی با تاکید بر اینکه در یک جلسه با حفظ پروتکل ها از همه اصحاب رسانه ها دعوت خواهیم کرد و از اصحاب رسانه تجلیل می شود، تاکید کرد: در این برنامه که در فضای باز برگزار می شود بخشی از زحمات خبرنگاران را پاس خواهیم داشت.

برگزاری کارگاه قوانین مطبوعات توسط خانه مطبوعات فارس در هفته خبرنگار

سید غیاث الدین ملک حسینی»، نیز با اشاره به ۲ شعر مولانا که می گوید «مستان سلامت می کنند و رندان سلامت می کنند»، گفت: جمع رسانه هم مستی و هم رندی خاص خودش را دارد.

قائم مقام خانه مطبوعات و رسانه های استان فارس با اشاره به اینکه در دنیا و آخرت اجر فراوانی به خانواده شهدا داده می شود، اضافه کرد: در روایات ما هست که ذات عبادت چیزی جز خدمت به خلق نیست و شهدای مدافع سلامت جان خود را که عزیزترین داشته هر انسانی است را در راه خدمت به دیگران فدا می کند، اجر والایی نزد خداوند دارد و امیدوارم بتوانیم دنباله رو راه ایشان باشیم.

خبرنگار روزنامه «خبر جنوب» با اشاره به اینکه خانواده معزز شهدا رنج زیادی از فقدان عزیز خود می کشند، تاکید کرد: اجر این صبوری و استقامت ها نزد خداوند محفوظ است.

ملک حسینی اضافه کرد: دست شفاعت شهدا باز است و شاید بی دلیل نباشد که نام خانوادگی این شهید عزیز هم شفاعت شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش کردیم برنامه های متنوعی برای روز خبرنگار در نظر بگیریم و دوست داشتیم به صورت دورهمی این برنامه ها برگزار شود، متاسفانه به خاطر شرایط موجود این موضوع محقق نشد، اضافه کرد: امسال برنامه های روز خبرنگار به یاد «میرزا صالح شیرازی» به عنوان پایه گذار مطبوعات در کشور برگزار می شود، اردیبهشت ماه امسال یکصد و هشتاد و چهارمین سال چاپ روزنامه در ایران را داشتیم و همین موضوع سوژه اصلی این یادمان شد.

ملک حسینی گفت: وی به نام «میرزا صالح شیرازی کازرونی» در تاریخ مطبوعات شناخته می شود که ۱۸۴ سال پیش با انتشار روزنامه «کاغذ اخبار» اولین روزنامه را در ایران پایه گذاری کرد.

وی از برگزاری ۲ کارگاه آموزشی به همت خانه مطبوعات و رسانه های فارس خبر داد و گفت: یک مورد آن کارگاه قانون مطبوعات است.

وی در پایان ضمن بیان خاطره ای از مرحومه «مرضیه شامس» خبرنگار سابق روزنامه «خبر جنوب» هم افزود: آن مرحومه انسانی مردم دار و باتقوا بود و خیلی عجیب بود که ما الان به بهانه روز خبرنگار اینجا جمع شدیم و در نزدیکی مزار شهید مدافع سلامت، قبر وی قرار گرفته است و قطعا این خوبی هایی که خودش داشت باعث شد تا امروز هم به صورت کاملا اتفاقی به قبر ایشان برسیم و ادای دین به وی داشته باشیم.

در این آیین از خانواده سعید شفاعت شهید مدافع سلامت نیز در جوار تربت پاکش تکریم شد.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=150162
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.