تاریخ : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰ Monday, 24 January , 2022
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
4

برای تقویت توان مهندسی شهر از ظرفیت سازمان عمران استفاده شود

  • کد خبر : 160956
  • 23 آبان 1400 - 18:17
برای تقویت توان مهندسی شهر از ظرفیت سازمان عمران استفاده شود
رییس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز گفت: اگر قرار است پروژه های عمرانی زیر ساختی متحول شود باید از ظرفیت سازمان عمران استفاده شود  تا هم شاهد کاهش هزینه های اجرا باشیم و هم توان مهندسی شهر تقویت گردد چرا که مدیریت و ارتقای شهرهای بزرگ با مدیران خلاق و چابک محقق می شود.

به گزارش پیام خبر، علیرضا اسکندری در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورا گفت: اصل و اساس پدید آمدن شورای های شهر ، مشورت و بهره گیری از نظرات آحاد جامعه با نمایندگان آنهاست ، و این مهم بر ما واجب  است که امانت دار این مطلب باشیم.

وی افزود: اینکه، با انتخاب مردم در مسند کار باشیم ولی آن چیزی را که به ما محول شده است را انجام ندهیم، قطعا موجب بی اعتمادی مردم نسبت به ما می شود چرا که مردم همانگونه که ما را انتخاب کرده اند در حال رصد کردن فعالیت ما نیز هستند و همچنین است که خداوند متعال نیز شاهد اعمال ما است.

وی در ادامه به خطاب به شهردار شیراز گفت:  با توجه به تجربه ای که طی کار در بدنه شهرداری دارم به آقای شهردار توصیه می کنم از ظرفیت های موجود شهرداری حداکثر استفاده را ببرند. شهر شیراز یکی از توانمندترین شهرهای کشور به لحاظ پتانسیل های مختلف ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی ، اقلیمی ، کالبدی و … است که هر کدام از این ظرفیت ها میتواند برای شهری چراغ راه و مسیر ترقی باشد و کشف و بالقوه شدن این پتانسیل ها نیاز به تجربه و خلاقیت دارد.

وی با بیان اینکه  اکنون حدود ۱۰۰ روز از شروع به کار شورای جدید  و حدود ۵۰ روز از شروع به کار شهردار جدید میگذرد افزود:زمان به سرعت می گذرد و ما همچنان منتظر ارائه برنامه از طرف شهرداری هستیم ، شهرداری شیراز بایستی رویکرد مدیریتی و اجرایی خود را با توجه به منابع جدید در آمدی که تعریف می کند مشخص کند.

اسکندی اضافه کرد: پویایی و چابکی، در کنار برنامه ریزی خلاقانه میتواند شهر را با ترقی و پیشرفت به جایگاه خودش برساند  که در این راستا مجموعه کارشناسان و بدنه توانمند شهرداری به عنوان نیروی انسانی تجربه مند و خلاق، می تواند بسیاری از مسائل پیش روی شما که باعث اتلاف وقت و زمان می شود را حل کند.

وی با تاکید بر اینکه شهردار باید از مدیران چابک و خلاق بهره ببرد گفت:  از حس بی اعتمادی در مجموعه شهرداری کم کنید  نباید نیرو های شهرداری فکر کنند فقط در زمان بحران و شرایط خاص کاربرد دارند ، بلکه باید در همه عرصه ها حضور فعال داشته باشند .

اسکندری ادامه داد: برای مدیریت شهر برنامه ای با رویکرد مشخص تهیه نمایید و با انتخاب افراد توانمند به اعتماد شورا در  انتخاب شما و همچنین اعتماد مردم به انتخاب شورا پاسخ دهید .

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر شیراز به پروژه های نیمه تمام شهر اشاره کرد و افزود:  بدون داشتن منابع مالی و تیم اجرایی و مدیریت مناسب،  امکان تحویل هیچ پروژه ای به مردم فهیم شیراز نیست که شهرداری باید اولویت را به تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام بگذارد و همراه با آن منابع در آمدی جدید را نیز تعریف و برنامه ریزی جهت شروع پروژه های تعریف شده را آغاز کند. اگر در کنار تعریف پروژه ها، منابعی مشخص گردند، امکان تحقق طرح ها میسر خواهد بود.

اسکندری بیان کرد: نمیتوان برای همه شهر یک نسخه نوشت و یک منبع درآمد را در نظر گرفت و منتظر پایان ماه و تخفیف و اسفند بود تا امورات جاری بگذرد .

وی افزود: از آن مهمتر تیم اجرایی این پروژه ها است ، در حال حاضر هیچ پروژه ای در حد کلان شهر شیراز در حال اجرا نیست.

وی همچنین ضمن انتقاد از عدم فعالیت سازمان عمران در شهر گفت: برای سازمان عمران با این بدنه قوی کار تعریف گردد چرا سازمانی با این همه امکانات و نیروی انسانی نتواند در گوشه گوشه شهر فعال باشد که حتی شهر برای آسفالت یک خیابان هم لنگ باشد .

اسکندری اضافه کرد: ظرفیت لجستیکی و نیروی انسانی سازمان عمران با یک برنامه خوب ، خلاقانه و چابک می تواند برای شهر مفید باشد . اگر قرار است پروژه های عمرانی زیر ساخت این شهر را متحول کند بایستی از این ظرفیت استفاده شود  تا هم شاهد کاهش هزینه های اجرا باشیم و هم توان مهندسی شهر تقویت گردد مدیریت و ارتقای شهرهای بزرگ با مدیران خلاق و چابک محقق می شود.

 

 

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=160956
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.