تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰ Wednesday, 1 December , 2021
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
2

جهاد در عرصه رسانه و فضای مجازی نباید از چشم مسئولان مغفول بماند

  • کد خبر : 161412
  • 28 آبان 1400 - 15:38
جهاد در عرصه رسانه و فضای مجازی نباید از چشم مسئولان  مغفول بماند
رئیس بسیج رسانه فارس گفت: جهاد در عرصه رسانه و فضای مجازی نباید از چشم مسئولان مغفول بماند.

به گزارش پیام خبر، هادی رضایی در پیش از خطبه‌های نمازجمعه امروز، با تاکید بر تدوین برنام مدون و راهبردی در بحث فرهنگ و رسانه گفت: در این راستا باید در هیئت های اندیشه ورز برنامه ای تدوین و طراحی کنند تا ساختارهای فرهنگی به صورت منسجم با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین گفت: در این خصوص جهاد تبیین یکی از انتظارات مقام معظم رهبری است و بارها ایشان تاکید داشته اند که این تبیین با نگاه جهادی صورت بپذیرد جهاد تبیین اگر به خواستگاه آن نگاه کنیم یعنی به یکی از ابعاد جهاد فرهنگی که خواستگاه آن معطوف می‌شود به رسانه و فضای مجازی به صورت مکرر مقام معظم رهبری فرمودند آنچه امروز به صورت واقع شاهد آن هستیم جهاد در عرصه رسانه و فضای مجازی است که نباید از چشم مسئولان امر مغفول بماند.

وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین با نگاهی که مقام معظم رهبری نسبت به رسانه  و  فضای مجازی دارند با نگاه فرصت محوری می تواند بستری باشد برای ترویج و تبیین اندیشه ناب و باور دینی و انقلابی اسلامی ایران افزود: متاسفانه آن انتظاری که مقام معظم رهبری در باب آسیب شناسی فرهنگ و رسانه داشتند در اذهان تمام مردم دنیا علی الخصوص جوانان این مرز و بوم متاسفانه مغفول مانده است که در این رابطه مسئولین امر باید یک آسیب شناسی داشته باشند در باب فرهنگ و رسانه و نکات ضعف را احصا کنند و بر نقاط قوت تکیه کنند تا بتوانند در برابر این جبهه که دشمن علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده است یارای مقابله داشته باشند.

وی عنوان داشت: امروز متولیان دستگاه‌های فرهنگی در کشور بسیارند اما چرا آن نتیجه‌ای که باید در باب فرهنگی حصول شود چرا نمیشود؟ این را باید آسیب شناسی کرد چرا که با یک نگاه اجمالی بر روند فرهنگی و دستگاه‌های موجود شاهد آن هستیم که تعدد این دستگاه‌ها هرچند فرصتی هستند برای این نظام مقدس اما اگر در مدیریت آن انسجام نباشد در این عدم هماهنگی و توازن قطعا لطمه و ضربه و آن نتیجه‌ای که باید در بعد فرهنگی حاصل شود حاصل نمیشود.
رضایی جهاد تبیین در فضای مجازی و رسانه را وظیفه تک تک دلسوزان نظام دانست و اظهار داشت: دشمن در جنگ های سرزمینی ناتوان و مغلوب همت مردم بزرگ ایران شد اما امروز به علت عدم انسجام مدیریتی در مواجهه با توطئه های دشمن در عرصه فضای مجازی بعضا لطماتی را متوجه ساختار فرهنگی و رسانه‌ای میبینیم.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس افزود: دومین امر که باید بازنگری شود در بحث فرهنگ و رسانه تدوین برنامه‌ای مدون و راهبردی برای ایجاد انسجام مدیریتی است.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز یک برنامه راهبردی مدون وجود ندارد که دستگاه‌های متولی ذیل آن انجام وظیفه کنند این وظیفه صاحب نظران و صاحب فکران است که بنشینند در هیئت های اندیشه ورز برنامه ای تدوین و طراحی کنند تا ساختارهای فرهنگی به صورت منسجم با مدیریت واحد به سان یک جبهه در مقابل جبهه رسانه‌ای دشمن عمل کنند.
رضایی بیان داشت: دغدغه مقام معظم رهبری را در این باب جدی بگیریم چرا که منفذ و روزنه نفوذ فرهنگ دشمن از این معبر باید جانانه جانفشانی کنیم تا دشمن توفیقی حاصل نکند چرا که توفیق دشمن به معنای تضعیف جبهه انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه امروز فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی در مواجهه با تهاجم فرهنگی دشمن مظلوم واقع شده است گفت:  مسئولین امر باور نکرده‌اند که باید جانانه کفن‌پوش در میدان مبارزه و در میدان جنگ جدیدی که دشمن باز کرده است بایستند و مقابله کنند چرا که امروز آموزش سواد رسانه‌ای یکی از ملزومات ایست که باید تک تک افراد جامعه را در بر بگیرد مسئولین امر چه چاره ای اندیشید ه اند چه آموزش هایی را برای مردم عزیز شریف ایران دیده اند تا در عدم ناآگاهی فرهنگ آن‌ها مورد تهاجم دشمن قرار نگیرد امروز باید با پشتیبانی لجستیکی عقبه فرهنگ و رسانه دفاع کرد از این فرهنگ عظیم که گستره آن جبهه تا به خانه تک‌تک مردمان این مرز و بوم رسیده است.

وی ادامه داد: پدران و مادران در کنار آموزش، در کنار تامین مایحتاج مادی و معنوی، یک همت ویژه‌ای برای آموزش و سواد رسانه‌ای فرزندان خود بگمارند که اگر نگمارند آنجا که فرزندانشان در خانه‌ها آرمیده‌اند و در فضای مجازی که امروز به مثال یک دریای متلاطم ای است که هر لحظه ممکن است جوانان و فرزندان شما در آن غرق شوند در ناآگاهی شاهد از بین رفتن فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و انقلابی خودمان نباشیم.
رئیس سازمان بسیج رسانه در ادامه از زبان این مردم خطاب به مسئولین گفت: این روزها حال دل مردم خوش نیست هر چند امیدوار ره را می‌پیمایند  استحقاق مردم شریف ایران که در تمام بزنگاه ها با جان و مال و آبرو پای حیثیت و کیان انقلاب این نظام و پای کم کاری برخی از مسئولین ایستادند این نیست ، این نیست که پدران و مادران امروز برای تامین مایحتاج اولیه زندگی خود و فرزندانشان شرمنده خانواده خود باشند.

رضایی افزود: امروز انتظار مردم این است که با روی کار آمدن این دولت انقلابی کم کاری های مسئولین در دولت‌های قبل پیگیری برآورده و مطالبات به حق مردم پاسخ داده شود روند خوبی در دولت انقلابی مشاهده می‌شود اما نیاز است در تغییر و تحولی که مردم آرزوی آن را می کشیدند تسریع ایجاد شود.

وی بلاتکلیفی در وضعیت موجود را فراهم کردن زمینه سوء استفاده برای برخی افراد که دل در گرو منافع شخصی دارند دانست و گفت: این خواسته مردم عزیز و شریف جمهوری اسلامی ایران است اندک پس اندازی را مردم داشتند که به دعوت برخی مسئولین در دولت قبل در بازار سرمایه به دست دزدان بی حیا به یغما رفته است انتظار مردم این است که متولیان امر با نگاه علوی در دادگاه علوی محاکمه گردند کسانی که مردم را با نگاه غیر کارشناسانه دعوت به بازار سرمایه کردند، و پس انداز اندک آنها را به یغما بردند و به باد دادند.
رضایی عنوان کرد: مردم شرایط تحریم را تحمل می کنند چرا که قرار نیست نان بگیرند و عزت بفروشند اما انتظار این است که در مکتب علوی که طوری با متخلفین برخورد شود تا مردم به پای نظام علوی نگذارند؛ در این نظام مقدس باید حق مظلوم از ظالم ستانده شود، و اگر سیلی توسط ظالم به صورت مظلوم خورد دادستانی و دادخواهی شود.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=161412
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.