تاریخ : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰ Monday, 24 January , 2022
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
1

برترین های جشنواره تئاتر فجر فارس معرفی شدند

  • کد خبر : 162946
  • 07 آذر 1400 - 19:48
برترین های جشنواره تئاتر فجر فارس معرفی شدند
برترین های سی و دومین جشنواره تئاتر فجر استان فارس معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار پیام خبر، عصر یکشنبه آرای هیأت داوران سی و دومین جشنواره تئاتر فارس شیراز – آذرماه ۱۴۰۰ پس از مشاهده ۹ اثر حاضر در جشنواره این دوره و پس از مقایسه آن‌ها به شرح ذیل اعلام شد:

 

بروشور و پوستر:

 

به دلیل هماهنگی میان مضمون نمایش و خلاقیت موجود، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به خانم نگین خورشیدی، طراح بروشور و پوستر نمایش بتاز-ف! از کازرون اهدا می‌گردد.

 

موسیقی:

 

به دلیل ترجمان دیگر از لحظات نمایشی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به آقای مصطفی منافی به خاطر موسیقی نمایش عاشقانه‌های دو بازمانده از یک جنایت جنگی از جهرم اهدا می‌گردد.

 

گریم:

 

به دلیل اجرای مناسب با قصه‌های نمایش و وجود ماسک، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به آقای فرشاد تندنویس برای نمایش جن‌زده زیر لیل از شیراز اهدا می‌گردد.

 

به دلیل هماهنگی مناسب با محتوا و یگانگی با اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به خانم‌ها فرزانه رادفر و فرناز فتحی، طراحان گریم نمایش هملت بیژنی از فسا اهدا می‌گردد.

 

طراحی لباس:

 

به دلیل هماهنگی میان اجرا و اتمسفر، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به خانم فروغ شهریاری، طرح لباس نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا می‌گردد.

 

به دلیل بداعت در طراحی و هماهنگی مناسب با اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به خانم نجمه زارعی، طراح لباس نمایش هملت بیژنی اهدا می‌گردد.

 

طراحی صحنه:

 

به دلیل هماهنگی مناسب میان قصه و نمایش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به آقای امیر نصیری، طراح صحنه نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا می‌گردد.

 

به دلیل هماهنگی مناسب با اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به آقای امید دانشوران، طراح صحنه نمایش اقدس از کازرون اهدا می‌گردد.

 

بازیگری:

 

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱ میلیون ریال به خانم آدرینا دهقانی، برای بازی در نمایش جن‌زده زیر لیل از شیراز، اهدا می‌گردد.

 

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱ میلیون ریال به خانم ستاره هاشم‌پور، برای بازی در نمایش چراغ راهنما از شیراز، اهدا می‌گردد.

 

لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱ میلیون ریال به آقای محمد سیروس، برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون، اهدا می‌گردد.

 

بازیگری زن:

 

به دلیل هماهنگی مناسب میان عناصر و ابزار بازیگری، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به خانم ملیحه عطایی، برای بازی در نمایش روایت داستانی کهن اما واقعی از فسا، اهدا می‌گردد.

 

مقام سوم بازیگری زن:

 

به دلیل تلاش مناسب برای انتقال نقش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به خانم‌ها نیلوفر تقوی‌فرد و سمیرا میرزایی، برای بازی در نمایش چراغ راهنما از شیراز، اهدا می‌گردد.

 

مقام دوم بازیگری زن:

 

به دلیل خلق لحظات مناسب با نقش و تلاش قابل توجه در اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۵ میلیون ریال به خانم محدثه سعیدیان، برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون، اهدا می‌گردد.

 

مقام اول بازیگری زن:

 

به دلیل تداوم در بازی و تسلط بر تکنیک لازم جهت ایفای نقش، دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به ارزش ۲۵ میلیون ریال خانم شراره پرویزی، برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون، اهدا می‌گردد.

 

بازیگری مرد:

 

مقام سوم بازیگری مرد: به دلیل تلاش صادقانه جهت باورپذیری نقش، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به آقایان سید علی حسینی، برای بازی در نمایش عاشقانه‌های دو بازمانده از یک جنایت جنگی از جهرم و قاسم صادقی برای بازی در نمایش عشق و آفساید از فیروزآباد اهدا می‌گردد.

 

مقام دوم بازیگری مرد:

 

به دلیل اجرای مناسب با نقش و استفاده از امکانات بازیگری، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به آقایان امید دانشوران، برای بازی در نمایش اقدس از یک جنایت جنگی از کازرون و امیر نصیری برای بازی در نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا می‌گردد.

 

مقام اول بازیگری مرد:

 

هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.

 

جایزه ویژه هیأت داوران:

 

هیأت داوران جایزه ویژه خود را به دلیل هماهنگی متناسب با اجرا و هم ردیف بودن کلیه بازیگران به تمامی بازیگران نمایش هملت بیژنی از فسا اهدا می‌نماید.

 

دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به ارزش ۵۰ میلیون یال به آقای منوچهر محسنی به عنوان نماینده بازیگران گروه هملت بیژنی اهدا می‌گردد.

 

نمایش‌نامه‌نویسی:

 

مقام سوم نمایش‌نامه‌نویسی لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون ریال مشترکاً به آقایان محمدجواد صفایی برای نمایشنامه عشق و آفساید و محمدحسین بردبار برای نمایشنامه روایت داستانی کهن اما واقعی از فسا، اهدا می‌گردد.

 

مقام دوم نمایش‌نامه‌نویسی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به تفکیک و به ارزش ۱۵ میلیون آقای امید نصیری برای نمایشنامه ۱۲۳۵ از کازرون اهدا می‌گردد.

 

مقام اول نمایش‌نامه نویسی:

 

هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.

 

کارگردانی:

 

تقدیر به دلیل داشتن لحظات مناسب و هماهنگی میان عناصر و طراحی و اجرا، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۵ میلیون ریال به آقای مجتبی راوش، کارگردان نمایش بتاز-ف! از کازرون اهدا می‌گردد.

 

مقام سوم کارگردانی: به دلیل خلق لحظات بدیع، هماهنگی میان عناصر و اجرای هماهنگ میان اجزا حاکم بر صحنه، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۱۰ میلیون ریال به آقای آژمان بیژنی‌نسب، کارگردان نمایش هملت بیژنی از فسا اهدا می‌گردد.

 

مقام دوم کارگردانی: به دلیل فضاسازی مناسب و خلاقانه و هماهنگی لازم در اجرا میان عناصر و اجزای حاکم بر صحنه، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش ۲۰ میلیون ریال به آقای امیر نصیری برای کارگردانی نمایش ۱۲۳۵ از کازرون اهدا می‌گردد.

 

مقام اول کارگردانی: هیأت داوران در این بخش برگزیده‌ای نداشت.

 

نمایش‌های برگزیده:

 

هیأت داوران با توجه به ۹ اثر موجود در جشنواره، بدون اولویت، دو نمایش را جهت شرکت در جشنواره تئاتر فجر معرفی می‌نماید: دیپلم افتخار، تندیس جشنواره اهدا می‌گردد به نمایش ۱۲۳۵ از کازرون و نمایش هملت بیژنی از فسا

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=162946
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.