تاریخ : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ Tuesday, 25 January , 2022
کد شما در این بخش

برگه نوشته

بالای سایت
1
در شورای شهر شیراز مصوب شد؛

روز بصیرت و مقاومت ۹ و ۱۳ دی ماه استفاده از مترو  و اتوبوس رایگان است

  • کد خبر : 167348
  • 06 دی 1400 - 9:03
روز بصیرت و مقاومت ۹ و ۱۳ دی ماه استفاده از مترو  و اتوبوس رایگان است
سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز با نطق پیش از دستور رئیس کمیسیون فرهنگی مبنی بر تعطیلی پروژه بلوار جمهوری و انتقاداتی از شهرداری آغاز شد که در ادامه اعضای شورا در خصوص 11 دستور کار جلسه بحث و برای تصویب آن تبادل نظر و گفتگو کردند که مهم ترین آنان استفاده رایگان از مترو و اتوبوس درون شهری در روز 9 و 13 دی ماه، اجرایی نمودن عملیات تحویل قبوض عوارض نوسازی درب منازل شهروندان، دستورالعمل اجرايي نحوه تأسيس و بهره برداري شركت هاي خصوصي و تعاوني حمل و نقل مسافر درون شهري شيراز بود.

به گزارش پیام خبر، طرح دوفوریتی جمعی از اعضای شورا، درخصوص رایگان شدن استفاده از مترو و اتوبوس درون شهری برای عموم شهروندان به مناسبت سالروز شهادت الگوی اخلاص و عمل سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست شیطان بزرگ که بعنوان روز جهانی مقاومت نامگذاری شده  به تصویب رسید که مقرر شد در روز پنجشنبه ( ۹ دی ماه روز بصیرت ) استفاده از مترو و روز دوشنبه (۱۳ دی ماه روز مقاومت) استفاده از مترو و اتوبوس درون شهری برای عمومی شهروندان رایگان شود.

در ادامه طرح دوفوریتی جمعی از اعضای محترم شورا، درخصوص رویکردهای نظارتی بر عملکرد اداره کل حقوقی شهرداری شیراز،به تصویب رسید که ضمن تصویب دوفوریت طرح مذکور، به منظور عملکرد مطلوب اداره کل حقوقی و حفظ و حراست حقوق شهرداری و همچنین پرورش نیروهای متعهد و متخصص، شهرداری شیراز مکلف به رعایت امور ذیل می باشد:
۱- واگذاری امور راجع به وکالت پرونده های متشکله له یا علیه شهرداری در محاکم قضایی و شبه قضایی به وکلای دادگستری و قوه قضائیه ممنوع بوده و شهرداری می بایست از نیروی متخصص بدنه کارشناسی در این زمینه استفاده نماید، مگر در موارد خاص موضوع استفاده از وکلا جهت قبول وکالت در پرونده های له یا علیه شهرداری می بایست در کمیته ای متشکل از ۲ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به انتخاب کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورا، شهردار یا نماینده وی و مدیرکل حقوقی شهرداری شیراز مطرح و پس از جلب نظر کمیته به وکلایی با داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه وکالت در دادگستری، حسن سابقه، متعهد، متخصص و مورد تأیید شورا اعطای وکالت گردد.
۲- کلیه کارشناسان حقوقی دارای هر نوع رابطه استخدامی اعم از رسمی ، حکمی، بخش خصوصی و غیره مکلف به تودیع پروانه وکالت خود می باشند.
که در این خصوص شهرداری مکلف است ظرف مدت یک ماه گزارش عملکرد این بند را به شورا اعلام نماید و  مسئولیت نظارت بر اجرای این بند به عهده کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز
می باشد.
اجرای دقیق چارت سازمانی اداره کل حقوقی و آموزش علمی و کاربردی کارشناسان حقوقی و ارسال گزارش عملکرد سه ماهه به شورا .
تبصره۱ : پرداخت هر گونه معاضدت می بایست بر مبنای عملکرد مثبت کارشناسان حقوقی و با شرکت در دوره های آموزشی و با ارسال گزارش سه ماهه آن به شورا صورت پذیرد.
تبصره ۲: مسئولیت نظارت بر این بند به عهده کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز می باشد.
۴-ارائه گزارش عملکرد دوره ای ( هر سه ماه یکبار) دعاوی له یا علیه شهرداری به کمیسیون برنامه، بودجه، امورحقوقی و املاک شورا
۵-ارجاع تخصصی امور به ادارات زیرمجموعه اداره کل حقوقی همچنین طرح دوفوریتی جمعی از اعضای محترم شورا، درخصوص الزام شهرداری به اجرای ماده ۲ قانون نوسازی و عمران شهری و پیاده سازی عملیات تحویل قبوض عوارض نوسازی و عمران شهری درب منازل شهروندا بررسی و به تصویب رسید.
ضمن تصویب دوفوریت طرح مذکور، شهرداری شیراز مکلف است نسبت به اجرایی نمودن عملیات تحویل قبوض عوارض نوسازی درب منازل شهروندان از طریق عقد قرارداد با شرکت پست استان فارس، حداکثر تا یک ماه پس از تصویب اقدام نماید.
در خصوص نامه فرمانداری برای موضوع الزام شهرداری به اصلاح آیین نامه ساماندهی دکل ها، آنتن ها و ایستگاه های مخابراتی در شیراز مقرر شد طی نامه ای توضیحات لازم به فرمانداری ارسال گردد.
نامه فرمانداری شهرستان شیراز،مبنی بر ایراد به مصوبه با موضوع الزام شهرداری مبنی بر طراحی و راه اندازی سامانه جامع موزه های شهر شیراز، به تصویب رسید.
نامه استانداری فارس، درخصوص معرفی نماینده تام الاختیار به شرکت توسعه گردشگری بعنوان دبیرخانه کارگروه طرح سحاب، آقای محمد فرخ زاده بعنوان نماینده تام الاختیار معرفی گردید.
طرح پیشنهادی آقای محمد فرخ زاده رئیس محترم کمیسیون گردشگری و زیارت شورا، درخصوص تمرکز فعالیت بوستانها و الحاق بوستانهای بزرگ به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری (مشخصاً بوستان طبیعت و بام شیراز) ضمن اعلام وصول طرح مذکور، مقرر شد موضوع جهت بررسی به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ارسال گردد.
طرح کمیسیون شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) شورا، درباره تعیین کارشناسان منتخب شورا جهت هیأت داوری تشخیص المانهای شهری، جناب آقای دکتر محمد علی آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز به عنوان کارشناس منتخب شورا، انتخاب گردید.
طرح کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورا، درخصوص جذب سرمایه گذار از طریق فراخوان و سایر راه های ارتباطی برای بسته های سرمایه گذاری شهرداری شیراز، املاک اشخاص (حقیقی وحقوقی)، دارایی های دستگاه های دولتی که فروش آن اولویت دولت برای کسری بودجه در نظر گرفته شده است ومصرف آن به صورت استانی و ایده های سرمایه گذاری، به تصویب رسیدکه شهرداری شیراز مکلف است در راستای ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری نسبت به موارد ذیل اقدام و طی گزارشی به شورا اعلام نماید؛
۱- شناسایی و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری با استفاده از ظرفیت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی، حقوقی، مالکین املاک و غیره تا قبل از ۲۸ اسفند ۱۴۰۰
۲- استفاده از ظرفیت‌های پادگان‌ها، ارتفاعات، رودخانه خشک و غیره در شهر شیراز با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط تا قبل از ۲۸ اسفند ۱۴۰۰
تبصره: شهرداری می‌تواند برای احصاء ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به نحو مطلوب، از طریق ظرفیت‌های روزنامه‌های کثیرالانتشار، تبلیغات محیطی، صدا و سیما، فضای مجازی، سایت شهرداری و غیره اقدام نماید.

 فرمانداری شهرستان شیراز، درباره ایراد به مصوبه در خصوص دستورالعمل اجرایی نحوه تأسیس و بهره برداری شرکت های خصوصی و تعاونی حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز»و به تصویب رسید.

سازمان می تواند در صورت درخواست متقاضیان، نسبت به صدور پروانه بهره برداری پس از احراز شرایط با حداکثر اعتبار ۵ سال اقدام نماید.
<span;> فعالیت شرکت در هر رسته خدمات مربوط به حمل و نقل مسافر درون شهری منوط به تأمین شرایط جداول ذیل ماده ۲۰ دستورالعمل می باشد.
شرکت های حمل و نقل مسافر درون شهری و حومه می  توانند جهت ارائه خدمات نسبت به درخواست اخذ مجوز تأسیس و بهره برداری دفاتر فرعی مطابق مدت اعتبار پروانه اصلی از سازمان اقدام نمایند. سازمان پس از احراز شرایط و ضوابط مربوطه و نیز پس از انجام استعلام نسبت به مکان معرفی شده، اقدام به صدور مجوز می نماید. بدیهی است اداره امور دفتر فرعی با معرفی مباشر و حضور ایشان در محل آن دفتر امکان پذیر خواهد.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=167348
کد شما در این بخش

برگه نوشته

پایین سایت

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.