تاریخ : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ Sunday, 3 July , 2022
4

هیئت بولینگ خراسان رضوی در کش و قوس باند بازی است

  • کد خبر : 170021
  • 24 دی 1400 - 13:39
هیئت بولینگ خراسان رضوی در کش و قوس باند بازی است
داور بین المللی بولینگ و بیلیارد با بیان اینکه هر جابجایی در ورزش باید در ساینا رضوی وارد شود؛ گفت: جابجایی مسئولیت ها در هیئت بولینگ استان بر اساس باند بازی صورت می گیرد به گونه ای که فردی که رد صلاحیت شده هنوز حکم امضا می کند و حساب مالی در دست دارد.

به گزارش پیام خبر از مشهد، محمد اسکندری بیان کرد: جوان ترین داور بین المللی ایران و یکی از ۸ عنوان دار داور جهانی کشور ایران، مربی، مدرس رسمی فدراسیون و شرق ایران هستم، در بولینگ و بیلیارد سابقه زیادی دارم، در چند مسابقه جهانی، آسیایی و کشوری و استانی حضور داشتم، دبیر هیئت و رئیس برگزاری مسابقات استان خراسان در سالهای متمادی بودم و رکورددار برگزاری مسابقات استانی از نظر تعداد بازیکن در ایران هستم که جزئی از افتخاراتم می باشد.

داور بین المللی رشته های بولینگ، بیلیارد و بولس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حاشیه های بسیار زیاد این هیئت؛ گفت: هیئت بولینگ و بیلیارد خراسان حدود ۱۲ سال با یک رئیس و یک تیم خاص اداره می شد و در این مدت در انزوا بود.

وی با بیان اینکه گذشته این هیئت درگیر فعالیت های نمادین بود اما در این سال ها هیچ کدام نتوانستند به موقع مسیر مدرک دار شدن ملی را کسب کنند؛ افزود: بعد از آن برای مدت کوتاهی سرپرستی این هیئت را آقای سلاطین بر عهده گرفت و در ادامه با یک سری اقداماتی توسط تیم خاص، علیرضا دوانلو را رئیس هیات کردند.

اسکندری اظهار کرد: من در زمان آقای سلاطین ارتباط خود را با هیئت قطع کردم اما با توجه به اینکه آقای دوانلو دنبال تحولات در این هیات بود، من نیز به کمک ایشان رفتم و بسیاری از متخصصین این رشته را دور هم جمع کردیم و یک هیئتی با رزومه بسیار قوی ایجاد کردیم.

وی ادامه داد: با این تیم قوی در طی دو سال، ۸ دوره کلاس آموزشی و حدود ۱۰ کلاس ارتقای سطح فنی و همایش استانی، کشوری و شهری برگزار کردیم همچنین برگزاری مسابقات متنوع، حضور در مسابقات کشوری، اسپانسر شدن برای بازیکن های استان در مسابقات کشوری و جهانی و راه اندازی هیئت بانوان برای اولین بار در استان در زمان مدیریت آقای دوانلو علی رغم سنگ اندازی هایی که صورت گرفت انجام شد در حالیکه در ۱۲ سال مدیریت آقایانی که دوباره در حال حاضر سرکار هستند تنها چند دوره انگشت شمار کلاس آموزشی برگزار شد.

داور بین المللی رشته های بولینگ، بیلیارد و بولس بیان کرد: در زمان دوانلو از فدراسیون تماس گرفتند که پولی برای شما واریز می کنیم به عنوان بودجه هیئت و دوباره به ما برگردانید که دوانلو قبول نکرد و ما این را نمی توانیم ثابت کنیم، ایستادن دوانلو موجب عزل غیر قانونی وی توسط «هاشم اسکندری راد» ریاست فدراسیون بولینگ بیلیارد و بولس شد، دلیل این عزل فعالیت های انتقادی بر علیه رئیس فدراسیون در زمان انتخابات مجمع ریاست فدراسیون و کارهایی چون جعل امضاها، عدم اختصاص بودجه و یک سری کارهای دستوری که در زمان ریاست آن تیم به فدراسیون انجام می شد، در سال ۹۷ اعلام شد.

وی با بیان اینکه این ها همه شانتاژهای افرادی از تیم سلطانی در پشت پرده بوده است؛ افزود: آن ها یک فروشنده در استان و بیزینسمن و شاید مورد حمایت فدراسیون هستند. اسکندری گفت: دوانلو در مقابل خواسته های اسکندی راد که می خواست یک سری اقدامات نزدیک انتخابات فدراسیون انجام شود، ایستاد و این مسئله با تغییر در مدیریت اداره کل ورزش و حضور فرزاد فتاحی مصادف شد، از طرفی در رتبه بندی استان ها در کشور، آقای دوانلو با این همه فعالیت رتبه ۱۳ را کسب کرد.

اسکندری تصریح کرد: با تخلفاتی که انجام شد بالاخره انتخابات برگزار شد و هاشم اسکندری راد به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد و اسکندری راد پس از گذشت حدود ۵ روز از دریافت سمت، دوانلو را از رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد استان برکنار کرد که حدودا این کش و قوس ها یک ماه به طول انجامید. در کنار دوانلو، طبق دستور ریاست فدراسیون باید محمد اسکندری، سعید عرفانی، نوید وثوقیان و خانم اسکندری نباشد اما تیم خاص آن ها باشد و از سلطانی کمک بگیرد که این هم خود جای سوال است.

داور بین المللی رشته های بولینگ، بیلیارد و بولس بیان کرد: توسط هاشم اسکندری راد، دکتر حمزه حکیم پور سرپرست هیات استان خراسان اعلام شد بعد از مدتی وی تیم خود را شناخت یعنی همان قبلی ها به جز بنده را آورد. زمان انتخابات با فشارهایی به حکیم پور وارد می شد که حتما باید خودش رئیس باشد اما در لیست پیشنهادی فدراسیون همه افراد انتخابی از کسانی بودند که مورد انتخاب تیم خاص بودند.

وی افزود: ثبت نام شروع شد و چهار نفر به نام حمزه حکیم پور، حجت الاسلام احمد سلطانی و اسماعیل نورمحمدی و علی نژاد ثبت نام کردند، اولین اتفاق تلاش مشترک فرزاد فتاحی و هاشم اسکندری راد برای برکناری سرپرستی حکیم پور بود و در نهایت اسماعیل نور محمدی، فردی که هیچ نوع سابقه ورزشی تخصصی ندارد سرپرستی هیئت را برعهده گرفت. جالب است بدانید نور محمدی کسی است که در انتخابات هیئت ثبت نام کرده بود و قبل انتخابات کنار کشید و سرپرست شد، در واقع این اتفاق از قبل برنامه ریزی شده بود.

اسکندری با بیان اینکه «نورمحمدی» سرپرست باید طبق آیین نامه، توسط اداره کل ورزش به فدراسیون معرفی شود و فدراسیون حکم او را بزند؛ گفت: اما نورمحمدی سرپرست شد و لیست مجمع را از افرادی که ورزشی بودن آنها مشخص نبود، با شائبه انتخاب کرد.

وی تصریح کرد: مجمع برگزار شد در حالی که هاشم اسکندری نمی توانست حضور داشته باشد چون شنیده شده بود حکم انفصال از خدمت داشت ولی با نایب رئیس خود، یک نفر از دفتر امور مشترک فدراسیون استانها و یک نفر به عنوان ناظر در مشهد و مجمع حضور پیدا کردند، حالا این سوال مطرح می شود چرا یک هیئت در این سطح تا این مقدار مهم باشد که این همه برای این مجمع حضور پیدا کنند در حالی که از فدراسیون فقط یک نفر نیز کافی بود.

داور بین المللی رشته های بولینگ، بیلیارد و بولس بیان کرد: مجمع در بهمن سال ۹۸ در حالی برگزار شد که احراز صلاحیت آقای احمد سلطانی تا زمان انتخابات محرز نشده بود اما با نامه نگاری های درون سازمانی با تایید ریاست فدراسیون احراز صلاحیت شد. در صورتی که رئیس فدراسیون نمی تواند احراز صلاحیت کند و از این مهمتر امیر زارعی مقدم معاون ورزشی وقت با نامه یا کاغذ، سلطانی را جهت حضور در انتخابات تایید کرد و اینها سلسله مراتب قانونی را زیر پا گذاشتند و دو رئیس شهرستان و دو حکم را حذف کردند و در نهایت به گونه ای عمل کردند که «احمد سلطانی» رئیس هیئت بولینگ و بیلیارد شد. تمام این اتفاقات با حمایت کامل رئیس فدراسیون و انفعال کامل اداره کل ورزش استان و شخص مدیرکل فرزاد فتاحی رخ داد.

وی با بیان اینکه فتاحی توانایی اداره این اداره کل را نداشت؛ گفت: شائبه در مورد فتاحی زیاد است که مهمترین شائبه آن این است که چرا احسان اصولی و ریاضی رئیس هیات فوتبال و هیئت کشتی می شوند و در همین حین به یک باره فرزند فرزاد فتاحی کارمند شهرداری می شود.

اسکندری افزود: وقتی حجت الاسلام سلطانی رئیس شد شبکه های خبری معاند نسبت به این اقدام که یک روحانی رئیس بولینگ و بیلیارد شود واکنش نشان دادند و به اعتقاد بنده با توجه به مقدس بودن این لباس نباید این اتفاق می افتاد.

وی اظهار کرد: در دوران ریاست «احمد سلطانی» نه نایب رئیس و نه دبیر معرفی شده اند و به عنوان مثال فقط می گفتند اثنی عشری دبیر هیئت است اما حکمی زده نمی شود، چرا ؟ ولی در ادامه سلطانی رد صلاحیت شد، بعد از حدود یک سال طبق قانون کسی که احراز صلاحیت نشود اجازه نشستن در مجمع انتخاباتی را ندارد و شخصا این مطالبه را از شخص آقای قریب کردم و آقای قریب به فتاحی تذکر کتبی داده و سلطانی با مماشات و امضای رئیس فدراسیون در مجمع نشسته است که اینها همه تخلف است.

داور بین المللی رشته های بولینگ، بیلیارد و بولس گفت: بعد از رد صلاحیت سلطانی از من خواستند مطالبه کنم و من دستور به مطالبه از اداره کل اطلاعات استان گرفتم اما هیچ اتفاقی نیفتاد، فرزاد فتاحی اجازه نداد احمد سلطانی استعفا بدهد و سلطانی به واسطه آشناهای زیادی که دارد در هیئت حضور داشت و در زمان انتخابات ریاست جمهوری مرتب نامه هایی می آورد و در سمت های مختلفی چون دبیر هماهنگی شورای ورزش ستاد آیت الله رئیسی و یا ایران قوی توسط آقای صولت مرتضوی قرار می گرفت و عکس آنها را برای همه ارسال می کرد.

وی گفت: همچنان حمایت کامل هاشم اسکندری راد از سلطانی علی رغم اینکه رد صلاحیت شده است، ادامه دارد و همچنان احکام را امضا می کند. در ادامه هاشم اسکندری در حکمی هادی ناصری فر، شخص همیشه همراه احمد سلطانی سرپرست هیئت بولینگ و بیلیارد می شود و دوره سه ماهه سرپرستی وی تمام می شود اما اصلا اعلام نشده که وی سرپرست شده است.

اسکندری با تاکید بر اینکه هر جابجایی در ورزش باید در ساینا رضوی وارد شود که وارد نمی شود؛ گفت: این سوالات مطرح می شود که چرا سرپرستی فرد جدید اعلام نگردید، این فرد اصلا با چه رزومه ای سرپرست شده و اصلا چرا فدراسیون وی را انتخاب کرده، باید استان خراسان رضوی فردی معرفی می کرد و فدراسیون حکم می زد، چرا امضای حساب مالی هیئت استان تغییر نکرده است، چرا هنوز دست احمد سلطانی است، چرا برکناری رسمی احمد سلطانی انجام و اعلام نشده است، چرا احمد سلطانی همچنان حکم امضا می کند که غصب و جعل عنوان می شود.

وی افزود: سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان افشین داوری از تمام این وقایع مطلع است اما هنوز هیچ کاری انجام نداده است و رد صلاحیت سلطانی را پیگیری نکرده است، سلطانی به دفتر وی رفت و آمد زیادی دارد اما من پس از روشنگری اولیه یک ملاقات عمومی از وی نتوانستم بگیرم. پیام ها را جواب نمی دهد، چرا جلساتی با هیاتی که وجود ندارد برگزار می کند؟ چرا با کسانی که حکم آنها تایید شده نیست جلسات برگزار می کند؟

داور بین المللی رشته های بولینگ، بیلیارد و بولس گفت: تمام تهدید ها و ارعابی که صورت گرفته غیر قانونی است چرا دستگاه بازرسی پاسخگو نیست، افرادی من را تهدید کرده اند و پای خانواده من را به این ماجرا کشیده اند علیه من شکایت های زیادی کردند اما من تبرئه شدم و کوتاه نخواهم آمد.

وی بیان کرد: احمد سلطانی همچنان به جای رئیس امضا می کند، غصب و جعل عنوان کرده است و از اداره کل اطلاعات، حراست اداره کل ورزش و جوانان، هاشم اسکندری و سکوت بی بدیل مدیر کلی ورزش می توان پیگیری کرد، وی حق امضا ندارد و حساب مالی هیئت استان را هم باید تحویل دهد.

اسکندری افزود: علی رغم اینکه وی رد صلاحیت شده همچنان حکم می زند و آخرین حکمی که این فرد زده یکم دی سال جاری بوده که آقای سرخوش را به عنوان سرپرست کمیته بولس انتخاب کرده است و پس از آن نیز در تاریخ ۵ دی ماه با شهرداری مکاتبه داشته است. در نهایت باید اینطور اعلام کرد که احمد سلطانی قصد تمکین از دستگاه های نظارتی را ندارد و با پافشاری می خواهد در این سمت بماند و در این خصوص سهل انگاری اداره کل ورزش و جوانان بسیار تعجب برانگیز است.

این داور بین المللی ادامه داد: در خصوص سرپرست آتی هیئت نیز مسئله مهم این است که اتفاقات گذشته تکرار نشود و اداره کل زیر بار فشارهای هاشم اسکندری راد رئیس فدراسیون نرود تا مجددا برای بار سوم سرپرست دلخواه خودش را بدون پیشنهاد اداره کل استان خراسان رضوی معرفی کند زیرا این عمل با انفعال اداره کل استان ۲ بار انجام شده است ( اسماعیل نور محمدی و هادی ناصری فر ).

وی اظهارداشت: در آئین نامه هیات های ورزشی چنین اختیاری به هیچ عنوان در اختیار رئیس مجمع یا همان رئیس فدراسیون قرار ندارد که بخواهد یک طرفه سرپرست انتخاب کند بلکه پیشنهاد از طرف اداره کل استانی و ابلاغ حکم از طرف فدراسیون است که در موارد قبلی این استان رعایت نشده است و همیشه اداره کل استان خراسان رضوی همچون بچه ای گوش به حرف کن اقدام به تایید عمل هاشم اسکندری راد رئیس فدراسیون کرده است.

اسکندری تاکید کرد:بنده پیش بینی می کنم سرپرست جدید هیئت استان از اطرافیان و نزدیکان آقای سلطانی باشد مثلا شاید آقای ناصری فر یا آقای علی نژاد یا آقای سرخوشیان که باید حتما جلوی تکرار این ماجرا گرفته شود.

وی گفت:در انتها باید عرض کنم که سرپرست جدید باید از متخصصین ورزشی انتخاب شود و علاوه بر انجام امور محوله هیئت، تلاش بر برگزاری مجمع انتخاباتی با محوریت حق و انصاف باشد و متاسفانه این فرد با معضلات متعددی از جمله اینکه احکام صادره توسط آقای سلطانی چه برای باشگاه ها چه اشخاص و چه سمت ها فاقد اعتبار است رو به رو خواهد بود.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=170021

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.