تاریخ : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 13 August , 2022
7

بزرگ‌ترین بازنده‌ نبرد هالک ایرانی با ترسناکترین مرد جهان ! اسرار تازه هرکول ایرانی

  • کد خبر : 180043
  • 18 اسفند 1400 - 20:20
بزرگ‌ترین بازنده‌ نبرد هالک ایرانی با ترسناکترین مرد جهان ! اسرار تازه هرکول ایرانی
چند روز پیش هالک ایرانی بعد از اولین کتکی که از مارتین فورد خورد در مصاحبه اش از بی پولی خود در دبی پرده برداشت.

به گزارش پیام خبر،چند روز پیش هالک ایرانی بعد از اولین کتکی که از مارتین فورد خورد در مصاحبه اش از بی پولی خود در دبی پرده برداشت.

سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی این روزها به گفته خودش زندگی سختی را در دبی بخاطر بی پولی می گذراند.او در مصاحبه گفت غذای درست و حسابی نخورده و فقط با خوردن دو عدد تخم مرغ به “فیس تو فیس” رفته است.

این صحبت های او باعث شد برخی کاربران فضای مجازی مدعی شوند فرضیه آنها برای ساختگی بودن درگیری مارتین فورد و سجاد غریبی تقویت شود.

بنابر ادعای آنها از آنجایی که این صحبت ها نشان می دهد وضع مالی این ورزشکار چندان خوب نیست پس به احتمال زیاد صرفا این مبارزه یک شو برای کسب درآمد است.

هالک ایرانی کیست؟
هالک ایرانی یا هرکول ایرانی لقب سجاد غریبی ورزشکار ۲۸ ساله ایرانی است. او وزنه بردار و بدنساز است و گفته شده که کشتی هم گرفته است. او متولد اهواز و بزرگ شده و ساکن بوشهر است.

فیزیک بدنی عجیب و غریب سجاد غریبی و شباهتش با «هالک»، قهرمان بزرگ کمیک‌های آمریکایی باعث شهرت ناگهانی‌اش در سراسر جهان شده‌است. قد سجاد غریبی ۱,۸۸ سانتی‌متر است. سجاد غریبی در صفحه اینستاگرامش از آمادگی کامل برای مبارزه با قویترین مردان دنیا خبر داد.

سجاد غریبی چندین بار از مبارزه با قویترین مردان جهان در مسابقات جهانی مبارزه آزاد خبر داده ولی تاکنون این اتفاق نیافتاده است.

خبر مبارزه احتمالی او با مارتین فورد ورزشکار غول‌پیکر انگلیسی که به او لقب “ترسناک‌ترین مرد جهان” داده اند نیز، جنجالی شد. بعضی هواداران سجاد غریبی و فورد، مبارزه این دو ورزشکار فوق سنگین را «نبرد قرن» نامیدند.

ثبت‌نام او برای شرکت در جنگ سوریه در سال ۹۵ خبر ساز شد. او به خبرگزاری فارس گفته بود: «من همیشه مدافع اهل بیت و کشورم خواهم ماند. برای مدافعین حرم و اعزام به سوریه نام‌نویسی کردم و اگر لایق باشم حتماً می‌روم و تا جایی که بتوانم از حرمین و از کشورم دفاع می‌کنم.»

سجاد غریبی (زادهٔ ۲۸ آذر ۱۳۷۰” ورزشکار رشتهٔ پاورلیفتینگ اهل ایران است. برخی از رسانه‌ها از او با عنوان‌هایی همچون «هالک ایرانی» یا «هرکول ایرانی»یاد کرده‌اند.

وضعیت جسم
قد سجاد غریبی ۱۸۸ سانتی‌متر استو وزنش ۱۵۵ کیلوگرم گزارش شده‌است و می‌تواند تا ۱۷۵ کیلو وزنه را بلند کند. تصاویری از او در روزنامه‌هایی مانند دیلی میل و سان منتشر شده‌است.

زندگی و فعالیت
سجاد غریبی متولد ۲۸ آذر ۱۳۷۰ در اهواز است اما در بوشهر بزرگ شده و در همین شهر زندگی می‌کند. او مجرد است و مدرک کارشناسی بازرگانی از دانشگاه آزاد بوشهر دارد. سجاد از سال ۱۳۸۶ ورزش را شروع کرده، از سال ۱۳۸۸ پاورلیفتینگ کار می‌کند و بدنسازی را از ۱۳۹۳ فرا گرفته‌است. او به ورزش بوکس هم علاقه‌مند است.

مبارزه
در اوایل پاییز ۱۳۹۵ روزنامه اسپانیایی آس از حضور احتمالی سجاد غریبی در مسابقات کشتی کچ آمریکا خبر داد. به نوشته این روزنامه، او بجای سوریه به آمریکا می‌رود و در WWE با تریپل اچ کشتی‌گیر آمریکایی با ۱۴ قهرمانی” و براک لزنر کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی‌و مبارز سابق هنرهای رزمی ترکیبی بجنگد و قدرتش را امتحان کند.

سجاد غریبی و مارتین فورد مشهور به «ترسناک‌ترین مرد روی کره زمین»، دوم آوریل ۲۰۲۲  ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ در لندن برابر هم پیکار خواهند کرد.

ادعا شده‌است که در اسفند ۱۴۰۰، غریبی در دبی با فورد رویارو شد اما نتوانست فورد را به زمین بزند. غریبی ضمن ابراز تاسف خطاب به هوادارانش در توضیح این اتفاق در صفحه اینستاگرامش گفت: «به من گفته بودند فقط یک دقیقه روبروی هم قرار می‌گیرید و هیچ حرکت اضافه‌ای نباید اتفاق بیفتد اما وقتی مقابل هم قرار گرفتیم مارتین فورد با حرکتی ناجوانمردانه، غیر ورزشی و قطعاً غیرقانونی من را هل داد. این اتفاق باعث شد که روحیه بسیار ضعیفی پیدا کنم اما قول می‌دهم که این حرکت را جبران کنم. برای من یک بازی طراحی کرده بودند و بدون اینکه بدانم من را داخل آن بازی کردند».

مارتین نیز در اینستاگرام خود گفته‌است که «ویدئوهای سجاد را دیده و با وی جهت مسابقه بوکس رو در رو خواهم شد. اما نمی‌خواهم شاهد نفرت پراکنی در مورد سجاد باشم. هردو ما در شرایط سختی وارد شده بودیم محیطی که برای هیچ‌کدام از ما آشنا نبود. ولی بدون توجه به احساسات درونی خودتان به احساسات وی احترام بگذارید. همه ما انسانیم و می‌توانیم بهتر از این باشیم».

این نمایش‌ها برای پول و جمع کردن فالوئر است

سرمربی سابق تیم ملی بوکس معتقد است: نمایش سجاد غریبی و مارتین فورد برای جمع کردن فالوئر و درآمدزایی بوده است، نه چیز دیگر.

اکبر احدی در گفت‌وگو با  فارس، درمورد حواشی مربوط به مبارزه سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی با مارتین فورد انگلیسی اظهار داشت: واقعیت این است که این اتفاق در حدی نیست که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. به نظر من مقصر این اتفاق فضای مجازی نیست، بلکه سیستم ورزش کشور ما است که به قهرمانان و مدال آوران خودش توجهی ندارد و از آنها حمایت نمی‌کند. اگر سیستم ورزش ما اینها را معرفی کند، دیگر کسی سمت فضای مجازی نمی‌رود.

وی ادامه داد: این افراد با استفاده از فضای مجازی فالوئر جمع کرده و در کنار آن اسپانسر می‌گیرند، آن وقت قهرمان المپیک ما لنگ یک اسپانسر است.

سرمربی سابق تیم ملی بوکس با اشاره به اینکه این نوع اتفاقات فقط در حد نمایش است، گفت: چون اینها در فضای مجازی طرفدار دارند به خاطر همین این حرکات هم فقط نمایش است و به مبارزه نمی‌رسد، چون هیچ کدام یک از این افراد اصلا مبارزه نکرده‌اند و سابقه‌ای در این زمینه ندارند و یک مشت نخورده نقش بر زمین می‌شوند! همه اینها نمایش بوده و برای درآمدزایی است.

احدی عنوان کرد: باز هم تاکید می‌کنم باید به جای این افراد قهرمانان کشورمان دیده شوند، وقتی یک قهرمان دیده شود، دیگر نیازی به دیده شدن در فضای مجازی و جمع کردن فالوئر نیست.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود اتفاقی که افتاد تنها به مسائل شخصی باز می‌گردد و نام ایران مطرح نیست، گفت: این آقا ایرانی است و چون با اسم ایران برود چه موفق شود چه شکست بخورد همه چیز به نام ایران تمام می‌شود. این افراد باید خیلی مراقب باشند و نباید به خاطر جمع کردن فالوئر آبروی کشور برود. هرچند آب رفته به جوی باز نمی‌گردد.

هالک ایرانی از کجا سر و کله‌اش پیدا شد؟

شهروند نوشت: از وقتی سروکله‌اش در فضای مجازی پیدا شد، معروف شد و همه او را هالک ایرانی می‌شناختند. معروفیتش وقتی بیشتر شد که آوازه مسابقه‌دادنش با مارتین فورد ترسناک‌ترین مرد جهان پخش شد. نوجوان‌ها از طرفداران پروپاقرص صفحه اینستاگرامش شدند و همه منتظر بودند که او با ترسناک‌ترین مرد جهان مبارزه کند.
داریوش هفت برادران تحلیلگر آموزشی و نویسنده فضای مجازی را مهم‌ترین مقصر به وجود آمدن چنین پدیده‌هایی می‌داند و می‌گوید: «ما ایرانی‌ها در بسیاری از موارد هیجانی عمل می‌کنیم و نتیجه این هیجانی عمل‌کردن ما در فضای مجازی به‌شدت مشهود است. ما در بسیاری از موارد افرادی را در اینستاگرام دنبال می‌کنیم که هیچ شناختی از آنها نداریم و تنها به دلیل دور بازو، هیکل و سبک زندگی‌شان که هیچ شباهتی به زندگی ما ندارد، آنها را دنبال می‌کنیم.»

او با تاکید بر اینکه در همین چند روز اخیر یک‌میلیون نفر به فالوورهای سجاد غریبی اضافه شده است، ادامه می‌دهد: «سجاد غریبی دست‌پرورده فضای مجازی است که ما تلاش می‌کنیم در آن هیجانات خود را التیام ببخشیم. ما او را دنبال می‌کنیم، چون گفته می‌شود او با داعش جنگیده است. گفته می‌شود دور بازوی او از فلان قهرمان دنیا بیشتر است. گفته می‌شود او قهرمان فلان شهر است. اینها را می‌بینیم، اما هیچ وقت به دنبال مدرکی برای اثبات این ادعاها نیستیم و فقط از اینکه نام مسابقه قرن را می‌شنویم، لذت می‌بریم.»

سجاد زاییده نیاز جامعه است

مجتبی نیک‌پور، پزشک و روان‌شناس می‌گوید: «سجاد غریبی انسانی است که زاییده و پرورده نیاز جامعه ما است و متناسب با نوع زندگی حرکت‌می‌کند تا دیده شود. انسانی است که نیاز دارد به جایی برسد و تلاش می‌کند  پله‌های موفقیت را سریع‌تر طی کند و برای آنکه بتواند به این جایگاه برسد ناچار است  قواعد بازی را به هم بزند.»

به اعتقاد این تحلیلگر روان‌شناختی غریبی از خود چیزی نشان می‌دهد که مقبول جامعه است و تلاش می‌کند به هر نحوی تصویری از خود نشان دهد که جامعه او را بپذیرد که اگر اینطور نبود او دیده نمی‌شد.

به اعتقاد نیک‌پور این ما هستیم که فضا را برای جولان او مهیا کرده‌ایم و در توضیح این ماجرا می‌گوید: «انسان مثل همه موجودات به تشویق نیاز دارد. در مورد این فرد هم باید گفت وقتی مردم دور او جمع می‌شوند و تشویقش می‌کنند در واقع موتور حرکت او را در مسیری که درست هم به نظر نمی‌رسد، تقویت می‌کنند و او برای آنکه این همراهی را از دست ندهد، تلاش می‌کند به هر طریقی این حمایت را از دست ندهد.»

او با تاکید بر اینکه ما در قدم بعدی او را تقویت کرده‌ایم، ادامه می‌دهد: «اسپانسری که می‌بیند می‌تواند از این مهلکه پول دربیاورد، در این میان بی‌تاثیر نیست. او هم در این جریان حرکت و تلاش می‌کند در این میان منفعت خودش را داشته باشد.»

او درخصوص حریف سجاد غریبی هم می‌گوید: «مارتین فورد نیز در رده‌های میانی سینما و مسابقات میدانی در انگلیس بازی می‌کند. او برگه امتیازی که نسبت به سجاد غریبی دارد این است که جذابیت بصری بیشتری نسبت به او دارد.»

این روان‌شناس با تاکید بر اینکه ما خودمان می‌خواهیم افراد مانند او بزرگ شوند، می‌گوید: «در کشور ما بسیار انسان‌های صلح‌طلب و آرامی هستند که هر کلام‌شان درس‌های زیادی برای ما دارد، اما چند نفر هستند که صفحات آنها را دنبال می‌کنند؟ در واقع همان نیاز ما برای آنکه کسی یا قهرمانی را بیش از هر چیز برای خودمان بزرگ کنیم سبب می‌شود پدیده‌هایی مانند هالک ایرانی به وجود بیایند و در واقع برخی از ما عاشق نمایش و هیجان هستیم و همین خصوصیت ما را در دام چنین رفتارهایی می‌اندازد.»

او با اشاره به اینکه قرار بود این مسابقه در سال ٢٠١٨ برگزار شود، اما به دلیل آنکه از آن استقبال نشد، مسابقه کنسل شد، ادامه می‌دهد: «در حال حاضر نقد و تحلیل این بازی که قرار است ١۴ فروردین ماه برگزار شود، به اندازه جنگ اوکراین دیده شده و قرار است این مسابقه در سالنی با ٢٠هزار نفر جمعیت برگزار شود و قیمت بلیت پایه برای آن ١,۵میلیون تومان قرار داده شده است و با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت عواید این مسابقه بیش از ٣٠میلیارد تومان است و با این حساب کسی زورش به کنسل‌کردن این مسابقه نمی‌رسد و به نظر می‌رسد در این میان سجاد غریبی چه ببرد و چه ببازد دستمزدش را می‌گیرد و این میان مردمی که پول برای خرید بلیت و سفر برای دیدن مسابقه داده‌اند، بزرگ‌ترین بازنده‌های آن خواهند بود.»

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=180043

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.