تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 8 August , 2022
4

رشد هشت درصدی اقتصاد برای سال آتی هدفگذاری شده است

  • کد خبر : 180086
  • 19 اسفند 1400 - 8:47
رشد هشت درصدی اقتصاد برای سال آتی هدفگذاری شده است
استاندار مرکزی گفت: سهم این استان از رشد هشت درصدی پیش بینی شده برای سال آینده ۷.۲ درصد است.

به گزارش پیام خبر از اراک، ” فرزاد مخلص الائمه ” ۱۸اسفند در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان خمین افزود: کانون توجه دولت در سال ۱۴۰۱ رشد اقتصادی جهشی است چراکه اقتصاد علت تمام مشکلات حوزه های دیگر است.

وی ادامه داد: رشد هشت درصدی اقتصاد برای سال آتی از سوی دولت هدفگذاری شده است و سهم استان مرکزی از این رشد، هفت و ۲ دهم درصد است.

وی افزود:مسئله محوری گفتمان نظام اداری استان است و در این راستا هر سازمانی باید تصویر آرمانی از مسائل داشته باشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: تبیین وضعیت موجود و تهیه فهرست موانع برای تحقق وضعیت آرمانی باید در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان باشد.

وی تاکید کرد: تا زمانی که مسائل و موانع رفع نشوند امنیت، سلامت و ادامه حیات دستگاه اجرایی و جامعه در مخاطره است.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه توان رفع تمام موانع در یک زمان محدود وجود ندارد، اظهار داشت: مسائل و مشکلات باید اولویت بندی شوند.

مخلص الائمه گفت: ۸۰ هزار تا ۹۰ هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد و به دلیل فقدان اعتبارات برخی دستگاه های اجرایی فقط حقوق می دهند و بودجه ای برای تکمیل این طرح ها ندارند.

وی توضیح داد: موانع تحقق اهداف اولویت بندی و با موانع دیگر دستگاه ها به شکل نظام واژه و شبکه ای حل شوند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: فرمانداران استان باید به گفتمان مسئله محور توجه کنند و فضای فکری و عملی این گفتمان ایجاد شود.

مخلص الائمه، کانون تمرکز دولت سیزدهم در سال جاری را مقابله با ویروس کرونا و واکسیناسیون عمومی علیه این ویروس بیان کرد.

وی گفت: با مشارکت مردم و دانشمندان دانش بنیان اتفاق بزرگی در کوتاه مدت افتاد و تاثیرات آن را می توان در پیک ششم کرونا دید.

وی بیان کرد: کشور ما در موج ششم نسبت به سایر کشور با آسیب کمتری مواجه شد و از این پیک با جان باختگان کمتری در حال عبور است و انتظار می رود در هفته آتی وضعیت کشور بهتر شود.

مقام اجرایی دولت در استان مرکزی گفت: برای تحقق این رشد به همکاری تمام اقشار اقتصادی و حوزه های مختلف نیاز است.

مخلص الائمه با اشاره به اینکه بودجه سال آتی نیز این هدف را دنبال می کند، افزود: انتظار می رود دستگاه های اجرایی این ضرورت را درک و با کار جهادی برای تحقق آن تلاش کنند.

استاندار مرکزی بیان کرد: فرمانداران نیز باید این هدف را دنبال کنند تا بسیاری از دغدغه های کوتاه مدت و میان مدت کشور رفع شود.

مخلص الائمه گفت: ضرورت افزایش رضایتمندی مردم باید در دستور کار مدیران قرار گیرد چراکه این رضایتمندی دچار اختلال شده و اعتماد مردم آسیب دیده است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه به مردم باید تغییر کند ، اظهار داشت: این تغییر نگاه از ابتدای کار دولت سیزدهم در دستور کار بوده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: نارضایتی در فاصله توقع مردم و فعالیتها و عملکرد مسئولان شکل می گیرد.

مخلص الائمه گفت: روزمره شدن فعالیتهای دستگاه های اجرایی با موجی از نارضایتی مردم مواجه می شود.

وی بیان کرد: حضور و ارتباط مستقیم با مردم یکی از راهکارهای ایجاد رضایتمندی مردم و شناسایی موانع است .

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: شرایط کشور و مطالبات مردم ضرورت تحول را بیش از گذشته به نمایش گذاشته است.

وی افزود: در حالی با اقتدار وارد دهه پنجم انقلاب می شویم که بیشتر انقلاب های تاریخ نتوانستند از دهه سوم خود عبور کنند .

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: با ۲ تجربه مهم اعتماد به خدا و مقاومت در رسیدن به مقصد چهار دهه انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشتیم.

” علیرضا نظری ” ادامه داد: در جایی که به غیر خدا دست رد زدیم از شرایط سخت عبور کردیم و در جایی که به کدخدا اعتماد کردیم تا مرز فروپاشی نظام پیش رفتیم.

وی بیان کرد: ۱۱ میلیون تن نیاز گندم کشور در ۹ سال خودکفایی داشتیم و سال گذشته کمتر از پنج میلیون تن تهیه شد و ۶ میلیون تن از خارج خریداری کردیم.

نماینده مردم خمین در خانه ملت افزود: چندین سال نفت ۱۳۰ دلار فروش می رفت و پارسال به کمتر از ۴۰ دلار رسید.

نظری گفت: برای تامین نهادهای اصلی کشور دچار مشکل بودیم و ذخایر غذایی استراتژیک در برخی مخازن برای کسری داشتیم.

وی تصریح کرد: وضعیت اوکراین نمونه عینی کشوری است که اقتدار درونی ندارد و از امنیت پایدار برخوردار نیست.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: کشور امروز در شرایط خوبی است و با توجه به استقرار مجلس یازدهم و دولت سیزدهم مسیر ریل گذاری در مجلس و دولت متحول شده است.

نظری اظهار داشت: در سالهای اخیر، کشور از شعار اصلی انقلاب که عدالت و جلوگیری از تبعیض بود به شدت فاصله گرفته است.

وی بیان کرد: فاصله کمترین و بیشترین حقوق ۲۵ برابر اختلاف داشت و مجلس یازدهم پارسال این اختلاف را به ۱۱ برابر و در بودجه سال آتی به هفت برابر رساند.

نظری توضیح داد: تمام حقوق های نجومی و پاداش های آنچنانی حذف شد و بیشترین حقوق به ۳۸ میلیون تومان تا ۳۹ میلیون تومان رسید.

وی ادامه داد: شرکت های دولتی نیز مشمول این قانون پرداخت حقوق هستند و این اقدام نخستین گام مجلس برای کاهش فاصله طبقاتی و ایجاد عدالت است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجلس یازدهم تولید جهش مسکن را سال گذشته مصوب کرد و در دولت سیزدهم ساخت یک میلیون مسکن در هر سال در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه گفت: منابع ارزی کشور در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.

نظری افزود: مشکلات صدور مجوز کسب و کار با قانون رفع موانع تولید و مشکلات فرهنگیان در بودجه ۱۴۰۱ رفع شده است.

نماینده مردم خمین در خانه ملت با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت بازار، گفت: بر تمام کالاهای تولیدی کشور باید قیمت تولید کننده درج شود و در خرده فروشی تا ۳۰ درصد قیمت مصرف کننده افزایش پیدا کند.

نظری ادامه داد: با اجرای این مکانیزم هفت هزار قلم کالای مورد نیاز مردم درج قیمت روی محصول می شود و به بازار نظم می دهد.

وی توضیح داد: مجلس در بودجه سال آتی به دولت اجازه داد در تامین ارز  ۶ نهاده شامل روغن خوراکی، گندم، دارو، جو، سویا که با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تهیه می شود، تجدید نظر کند.

این نماینده مجلس افزود: با این کار حمایت دولت از واردکننده روغن، گندم ، دارو، جو، کنجاله سویا و ذرت به آخر زنجیره یعنی مصرف کننده تعلق می گیرد.

نماینده مردم خمین در خانه ملت با اشاره به جراحی سخت اقتصاد، گفت: هر جراحی با توجه به اهمیت آن سختی هایی دارد و تحرک جدیدی به بازار تولید خواهد داد.

نظری اظهار داشت: خمین زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی است و شعارهای زیادی برای توسعه این شهرستان داده شده اما آنچه که جایگاه مردم و امام راحل است در این خطه از کشور اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: مهاجرت جوانان خمین به دلیل فقدان شغل و درآمد موجب کاهش جمعیت شهرستان شده است و توسعه زادگاه امام راحل نیازمند نگاه ویژه مدیران کشور و استان است.

فرماندار خمین نیز در این آیین، توکل به خدا، اعتماد به مردم و تلاش را مولفه های انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: دولتهایی که از این مولفه ها فاصله گرفتند دچار خسارت شدند.

” حمید کمانکش” ادامه داد: حکمرانی اسلامی از حرکت و تلاش مردم محقق می شود و خطی را که امام خمینی آغاز کرد، مقام معظم رهبری ادامه داد.

وی تاکید کرد: فرماندار شهرستان متعلق به یک جناح و طیف خاص نیست و برنامه ریزی، اجرا و نظارت در کنار تلاش نتیجه بخش است.

فرماندار خمین گفت: ساختن شهری در تراز نام امام خمینی به نیروی انسانی کارامد، تجهیزات و امکانات و تلاش نیاز دارد و خمین تمام این ویژگی ها را داراست.

کمانکش افزود: برنامه ریزی درست از هدر رفتن امکانات جلوگیری می کند.
در این آیین از زحمات ” احمد طهرانی ” تقدیر و ” حمید کمانکش” بعنوان فرماند خمین معرفی شد.

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=180086

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.