تاریخ : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ Saturday, 25 June , 2022
1

دیروز پلاسکو در تهران امروز متروپل در آبادان و فردا شاید هتل آسمان در شیراز/تغییر کاربری فرهنگ سرا تخلف است

  • کد خبر : 190963
  • 09 خرداد 1401 - 8:45
دیروز پلاسکو در تهران امروز متروپل در آبادان و فردا شاید هتل آسمان در شیراز/تغییر کاربری فرهنگ سرا تخلف است
عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز گفت: جای بسی تاسف و تاثر عمیق است متروپل نماد بی‌تدبیری و بی‌کفایتی برخی مسئولان شهری است، دیروز پلاسکو در تهران امروز متروپل در آبادان و فردا شاید هتل آسمان در شهر شیراز اینان نه نماد تخلف مالک بلکه نماد تخلف مسئولان وقت است.

به گزارش پیام خبر، افسانه خواست خدایی در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت به منظور حادثه دل‌خراش ریزش ساختمان متروپل در آبادان که منجر به جان باختن تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان شد گفت: جای بسی تاسف و تاثر عمیق است متروپل نماد بی‌تدبیری و بی‌کفایتی برخی مسئولان شهری است، دیروز پلاسکو در تهران امروز متروپل در آبادان و فردا شاید هتل آسمان در شهر شیراز اینان نه نماد تخلف مالک بلکه نماد تخلف مسئولان وقت است.
وی با اشاره به مجوز هتل آسمان افزود: امروز حدوداً بیست سال است که از زمان مجوز اولیه هتل آسمان می‌گذرد هتلی که پایه و بنیادش بر اساس تخلف و چالش بنا شد هتلی که سرمایه‌گذار آن معتقد است که با امضای همه مسئولان وقت مجوزات لازم مجموعه را با این ارتفاع و شرایط را گرفته‌است.

هتل آسمان زنگ خطری برای مسولان

وی ادامه داد: در نهایت این مجوزهای شهرداری بود که هتل آسمان را بر پا کرد. امروز حادثه متروپل زنگ خطری برای مدیران شهری به‌جهت عدم رعایت استانداردها در ساخت‌ و ساز و ضرورت هوشیاری همه مسئولان است هتلی که پس‌از آتش‌سوزی هر لحظه در معرض فروریختن است آسمان‌خراشی که به دلیل مخدوش کردن جلوه‌های بصری غرب ارگ کریم‌خان زند هیچ جایگاهی در بین گردشگران نخواهد داشت.
این عضو شورای شهر اظهار داشت: امروز کسانی که برخلاف ضوابط و چارچوب اقدام به صدور مجوز نموده  و با زیر پا گذاشتن حفظ حریم آثار تاریخی در برابر این نوع تخلفات اغماض کردند امروز مسئولانی که چشم خود را در مقابل عدم مقاوم‌سازی ، افزایش ارتفاع غیرمجاز،  آسیب‌پذیری و در معرض آتش‌سوزی قرار گرفتن، بسته‌اند قطعا باید به مردم پاسخ‌گو باشند.

شهرک برف فروشان روی گسل

خواست خدایی به گسل حسینی الهاشمی اشاره کرد و افزود: مشابه این ساخت ‌وسازهای غیرمجاز در شهر شیراز کم نیست نمونه آن ساختمان‌های لوکس شهرک برف فروشان در بلوار حسینی هاشمی است که به‌جهت قرارگیری در خط گسل زلزله هر لحظه در معرض بزرگ‌ترین فاجعه‌ها است امروز شهرداری باید به جدیت جلو این‌گونه تخلفات را بگیرد و انگیزه مالی را با حفظ جان شهروندان معامله ننمایند.
عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز  گفت: علاوه بر آن امروز در اداره کل حقوقی شهرداری شیراز پرونده هایی تحت رسیدگی که مشکلات شهرداری در این پرونده ها هزاران میلیارد آسیب مالی به شهرداری تحمیل می کند پرونده هایی نظیر بالن های داغ، هتل آسمان و سوفلی  که همگی تدبیر شهرداری در انعقاد عاقلانه قراردادهای حقوقی ،پرورش نیروهای متخصص جهت دفاع از پرونده ها، اصلاح و احیاء چارت سازمانی اداره کل حقوقی را می طلبد.

تغییر کاربری فرهنگ سرا تخلف است

خواست خدایی در ادامه نطق خود خطاب به شهردار شیراز بیان داشت: مستحضرید که فرهنگسرای حکمت و شهروند به جهت قیاس و ظرفیت جزء سه فرهنگسرای بزرگ مقیاس این شهر محسوب می‌شوند که متاسفانه علیرغم تذکراتی که از طرف اینجانب و کمیسیون فرهنگی مبنی بر جلوگیری از تبدیل و تغییر کاربری این فرهنگسراها به ساختمان اداری مناطق به شما داده شده در هفته گذشته دستوراتی از طرف شما به این مجموعه جهت تبدیل فضایی فرهنگسرا به شهرداری منطقه ۱۰ داده شده است.
وی ادامه داد: در این راستا نکاتی قابل ذکر است که اولاً به استناد مصوبه ۲۵۸ سال ۱۳۸۶ شورای اسلامی شهر هر گونه  استفاده از فرهنگسراها به عنوان محل استقرار پرسنل اداری زیرمجموعه شهرداری ممنوع و فرهنگسراها صرفاً جهت انجام فعالیت های فرهنگی است و صراحت این مصوبه کفایت تعیین تکلیف این موضوع را برای شما دارد ضمن اینکه در جلسه ۳۶ و ۳۹ کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر موضوع توقف تغییر کاربری فرهنگسرا مصوبه شهرداری محترم ابلاغ شد که انتظار می‌رفت جنابعالی لااقل برای نظر نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر احترام بیشتر قائل می بودید.
این عضو شورای شهر افزود: ثانیا فرهنگ به مثابه روح نظام اجتماعی است و فرهنگسراها در محلات ظرفیت فرهنگ سازی است  بسی تاسف است فرهنگسرای شهروند در منطقه ۷ شهرداری شیراز تنها فرهنگسرای بزرگ مقیاس در این منطقه کم برخوردار است تذکر می‌دهم مردم این منطقه را از تنها زیرساخت فرهنگی خودشان محروم نمایید همچنین فرهنگسرای حکمت در منطقه در نوع خود کم نظیر و حتی بی نظیر است و تنها دلخوشی فرهنگی مردم شهرک گلستان محسوب می‌شود و پیشنهاد جنابعالی جهت جایگزین کردن چند ساختمان و کوچک به جای آن جایگزین مناسبی برای آن محسوب نمی گردد.

سکوت مصلحتی سازمان فرهنگی شهرداری چیست؟!

خواست خدایی عدم سیاست گذاری مناسب در سنوات گذشته و عدم برنامه ریزی مبنی بر استفاده صحیح از ظرفیت این فرهنگسراها در جهت منافع مردم را  یکی از دلایل این گونه تصمیمات ناپخته ذکر کرد و گفت: امروز تذکر می‌دهد اگر سازمان فرهنگی شهرداری هر چه سریع‌تر برنامه کاربردی جهت در اختیار قرار دادن فرهنگسراها سراهای محلات مجموعه های ورزشی و غیره به شورای محترم ارائه ندهد شورا در این موضوع تصمیم مناسب اتخاذ می نماید ضمن اینکه
انتظار می‌رفت پافشاری جهت جلوگیری از تبدیل فرهنگ‌سراها از طرف سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در این خصوص صورت می‌گرفت که متأسفانه امروز با سکوت مصلحتی این بزرگواران روبرو هستیم.

شهردار شیراز برنامه زمانبندی برای حل مشکلات زیر ساختی ارائه دهد

وی در ادامه خطاب به شهردار شیرازاظهار داشت:جناب شهردار؛ ده ماه تمام از دوره خدمت شورای ششم می‌گذرد آیا وقت آن نرسیده که برنامه زمان‌بندی خود را جهت حل مشکلات زیرساختی شهر پروژه‌های عمرانی بزرگ مقیاس و مناطق به شورا ارائه دهید.

از توان و ظرفیت بانوان نخبه و متخصص شهرداری در پست‌های مدیریتی استفاده شود

خواست خدایی با بیان اینکه امروز مناطق یازده‌گانه شهرداری به‌جهت عدم تزریق مالی در کوچک‌ترین اقدامات خدماتی خود به شهروندان درمانده‌اند؛ چه رسد به این‌که توان کار عمرانی در منطقه داشته باشند افزود: ایجاد انگیزه و خدمت صادقانه در مناطق جهت خدمت‌گزاری هر چه بهتر به مردم مستلزم نگاه همه‌جانبه به مشکلات در مناطق شهرداری است، اهم در عمده سخنان مقام‌معظم رهبری مدظله‌العالی به‌کرات مسئله جوان‌گرایی و اتکا به توان جوانان متخصص و نخبه کشور تاکید شده‌است وقت آن رسیده که به مدیران جوان انقلابی که در مجموعه شهرداری شاغل هستند اعتماد کنید و موجبات بدبینی و ایجاد روحیه یأس و ناامیدی بین نخبگان شاغل در شهرداری را از بین ببرید استفاده از توان و ظرفیت بانوان نخبه و متخصص شهرداری در پست‌های مدیریتی را در نظر بگیرید.

برای لیست استخدامی ؛ شهراری پاسخگوی شورا باشید

خواست خدایی در خصوص لیست منتشر شده جهت تبدیل وضعیت استخدامی از شهرداری خواست توضیحات لازم را  جهت در اولویت قرارگرفتن این افراد را به شورا ارائه دهد.
وی ادامه داد: در نهایت این‌که اگر میدان شهرداری و شورای گذشته برای امروز شهر بدهی عظیم و عدم برنامه‌ریزی در بسیاری از مسائل زیرساختی بود نگذارید میراث شورا و شهرداری امروز برای ادوار آینده کوهی از مصوبه‌ای بدون اجرا شعار و یاس و ناامیدی از شورای ششم باشد.

۱۲۱۳/س

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=190963

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.