تاریخ : دوشنبه, ۱۷ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 8 August , 2022
0

اخبار پلیس فارس/از بازداشت آدم‌ربا پس از ۳۷ روز تا کلاهبرداری با جعل عنوان دولتی

  • کد خبر : 193546
  • 06 تیر 1401 - 20:05
اخبار پلیس فارس/از بازداشت آدم‌ربا پس از ۳۷ روز تا کلاهبرداری با جعل عنوان دولتی
در بسته خبری امروز پلیس فارس از آدم ربایی در داراب ودستگیری آدم ربا،شناسایی و دستگیری شخصی که خود را  بازرس دادگستری معرفی كرده بود،دستگیری سارق و کشفیات تریاک بخوانید.

به گزارش پیام خبر،فرمانده انتظامی شهرستان “زرین‌دشت” از شناسایی و دستگیری شخصی که خود را  بازرس دادگستری معرفی کرده بود خبر داد.

سرهنگ‌ “حمیدرضا صالحی فرد” ، در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان زرین‌دشت حین گشت‌زنی و برقراری نظم و امنیت به فردی که خود را بازرس دادگستری معرفی می‌کرد مشکوک و آن را مورد بررسی قرار دادند.

وی افزود: در بررسی تخصصی مشخص شد وی با جعل عنوان بازرس دادگستری، برادر یکی از فرماندهان سپاه پاسداران، فرزند قضات و … قصد نفوذ در پرونده‌های قضائی با هدف کلاهبرداری از شهروندان داشته است.

فرمانده انتظامی شهرستان “زرین‌دشت” با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، به شهروندان توصیه کرد کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولا با ظاهری فریبنده ، آراسته و با قدرت کلام فوق العاده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند لذا در صورت برخورد با این گونه افراد سریعا آن را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنید.

 

اراذل آدم‌ربا در دام پلیس “داراب”

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس گفت: اراذلی که در اردیبهشت‌ماه سال جاری با سلاح گرم فردی را گروگان گرفته بود دستگیر و روانه زندان شد.

سرهنگ “حمید افرامن”  بیان داشت: در پی وقوع یک فقره آدم‌ربایی با سواری سمند در یکی از روستاهای شهرستان داراب در اردیبهشت‌ماه سال جاری، پلیس بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: ماموران تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند ساعات پایانی همان شب خودرو آدم‌ربا در حالی که فرد ربوده شده (در سلامت کامل) در آن بود را در اطراف یکی از روستاهای داراب کشف کنند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی مشخص شد آدم‌ربای ۳۶ ساله به سمت کوه‌های اطراف شهرستان داراب متواری شده است، گفت: ماموران انتظامی با اقدامات فنی و تخصصی به محل مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند پس از ۳۷ روز فرد آدم‌ربا در حالی که با سلاح گرم قصد تیراندازی به سمت پلیس داشت را دستگیر کنند.

سرهنگ “افرامن” با بیان اینکه در بازرسی بدنی و همچنین مخفیگاه متهم دو قبضه سلاح گرم و تعدادی مهمات مربوطه کشف شد، گفت: در سوابق این آدم‌ربا یک فقره سرقت به عنف موبایل و همچنین تهدید شهروندان و اخلال در نظم و امنیت عمومی به چشم می‌خورد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه فرد آدم‌ربا به قصد اخاذی اقدام به آدم‌ربایی کرده بود، گفت:  متهم برای سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

 

 

تعامل پلیس بوشهر با فارس و کشف ۱۱۹ کیلو تریاک

فرمانده انتظامی استان گفت: در عملیات مشترک پلیس فارس و بوشهر ۱۱۹ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف و قاچاقچی نیز دستگیر شد.

سردار “رهام‌بخش حبیبی”  بیان داشت: مبارزه با پدیده شوم موادمخدر به عنوان یکی از مهمترین عوامل فروپاشی خانواده‌ها و سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی، نیازمند همکاری همه جانبه مردم و نهادهای مسئول با نیروی انتظامی است.

وی ادامه داد: در راستای طرح مبارزه با سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان “بوشهر” با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی با سواری سمند در حال انتقال یک محموله تریاک به شیراز است که موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی پلیس فارس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان افزود: ماموران انتظامی شهرستان “لامرد” پس از هماهنگی با مقام قضائی به این محور اعزام و با برپایی تور ایست و بازرسی سواری سمند حامل تریاک را شناسایی و دستور ایست را صادر که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

سردار “حبیبی” با بیان اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی خودرو را توقیف کنند، گفت: در بازرسی از این سواری ۱۱۹ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: در این خصوص راننده قاچاقچی دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

 

 

رفع تصرف ۹ هکتاراز  اراضی ملی در “کوار”

فرمانده انتظامی “کوار” از رفع تصرف ۹ هکتار از اراضی ملی به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “سیدرحمان هاشمی”  در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه نماینده منابع طبیعی مبنی بر تصرف حدود ۹ هکتار از اراضی ملی توسط عده‌ای از اهالی محل در یکی از مناطق شهرستان کوار، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی به همراه نماینده اداره منابع طبیعی به محل مورد نظر اعزام و حدود ۹ هکتار از اراضی ملی که به صورت غیرقانونی تصرف و ساخت و ساز غیرمجاز شده بود را رفع تصرف کردند.

فرمانده انتظامی “کوار” با بیان اینکه در این خصوص ۳ نفر متخلف دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تصریح کرد: کارشناسان ارزش زمین‌های رفع تصرف شده را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

سرهنگ “هاشمی” خاطر نشان کرد: از شهروندان عزیز انتظار می رود در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

 

 

توقیف موتورسیکلت قاچاق در فسا

فرمانده انتظامی “فسا” از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ “محمدهاشم قسام”  اظهار داشت: در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق، ماموران پلیس آگاهی حین گشت‌زنی و کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه موتورسیکلت سنگین مشکوک و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند آن را توقیف کنند.

وی افزود: در بررسی انجام شده مشخص شد موتورسیکلت توقیفی قاچاق و فاقد هرگونه مجوز قانونی است.

فرمانده انتظامی “فسا” با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت مذکور را ۵ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، عنوان داشت: در این خصوص راکب برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی و موتورسیکلت نیز تحویل ستاد تملیکی استان شد.

 

 

کشف ۲۰ کیلو تریاک نتیجه طرح ارتقاء امنیت اجتماعی

فرمانده انتظامی “کوه چنار” گفت: در اجرای طرح ارتقا امنیت اجتماعی طی یک هفته گذشته ۲۰ کیلو تریاک کشف شد.

سرهنگ “لطف‌الله محمدی”  بیان کرد: طرح ارتقاء امنیّت اجتماعی با هدف نا امن کردن محلات جرم خیز، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقاء احساس امنیّت در بین شهروندان، توسط یگان های انتظامی شهرستان کوه چنار طی یک هفته گذشته اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، ۲۰ کیلوگرم تریاک کشف و یک نفر قاچاقچی مواد مخدر  نیز دستگیر شد، گفت: دستگیری ۱۱  نفر متهم تحت تعقیب، توقیف ۲۵ دستگاه وسایط نقلیه متخلف  و کشف ۳۷۸ هزار نخ سیگار قاچاق از دیگر نتایج این طرح بود.

فرمانده انتظامی شهرستان کوه چنار با اشاره به اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است.

 

 

موتورسیکلت قاچاق در”شیراز”

فرمانده انتظامی شهرستان “شیراز” از توقیف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ “فرج شجاعی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر بیان کرد: در راستای طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف، ماموران انتظامی کلانتری “۱۱ زند” حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه موتوسیکلت سنگین مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

وی با بیان اینکه پس از طی مسافتی ماموران موفق شدند موتورسیکلت را توقیف کنند، افزود: در این خصوص راکب دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شیراز با بیان اینکه ارزش موتورسیکلت‌ قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان، ۴ میلیارد ریال برآورد شده است، از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه کالای قاچاق بلافاصله آن را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

 

 

دستگیری سارق مغازه توسط پلیس آگاهی “کازرون

فرمانده انتظامی “کازرون” از دستگیری سارق مغازه و کشف ۱۰ فقره سرقت توسط ماموران پلیس آگاهی خبر داد.

سرهنگ “اسماعیل زراعتیان” در  گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت از مغازه‌ها در سطح شهرستان کازرون، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی گفت: ماموران پلیس آگاهی با اقدامات فنی و بررسی صحنه‌های وقوع جرم، هویت یک سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ “زراعتیان” با بیان اینکه متهم در بازجویی اولیه به ۱۰ فقره سرقت مغازه اعتراف و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به شهروندان هشدار داد نسبت به ایمن کردن مغازه و محل کار خود در جهت پیشگیری از سرقت اقدام و هر مورد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع گزارش کنند.

 

 

کشف تریاک در عملیات مشترک پلیس نی‌ریز و لرستان

فرمانده انتظامی “نی‌ریز” از توقیف سواری پژو و کشف ۵۱ کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس این شهرستان و استان لرستان خبر داد.

سرهنگ “عظیم‌اله کرمی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان داشت: در راستای طرح مبارزه با سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان “لرستان” با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی با سواری پژو ۴۰۵ در محور “سیرجان-شیراز” در حال انتقال یک محموله تریاک است که موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فارس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان “نی‌ریز” پس از هماهنگی با مقام قضائی به این محور اعزام و با برپایی تور ایست و بازرسی موفق شدند سواری پژو حامل تریاک را شناسایی و دستور ایست صادر کنند.

فرمانده انتظامی نی‌ریز با بیان اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی خودرو را توقیف کنند، تصریح کرد: در بازرسی از این سواری ۵۱ کیلو تریاک کشف شد.

سرهنگ “کرمی” با اشاره به اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، گفت: یک سواری پژو پارس با دو سرنشین که اسکورت محموله بود نیز توقیف شد.

۱۲۱۳/س

لینک کوتاه : https://payamekhabar.ir/?p=193546

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.