چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱ | ۰۶ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری | ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
هدر بالا
  1. گردشگری
شنبه, ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ۱۹:۲۰
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس با اشاره به اینکه نزدیک ترین شهر به سایت جهانی پاسارگاد فاقد هتل است از توافق با دانشگاه علمی کاربردی سعادتشهر برای ساخت هتل دانشگاه تخصصی رشته های مرتبط با گردشگری در این منطقه خبر داد.

به گزارش پیام خبر، محمد فرخ زاده در سفر خود به شهرستان پاسارگاد و بازدید از پروژه نیمه کاره مجموعه دانشگاه علمی کاربردی این شهرستان عنوان کرد طی هماهنگی های انجام شده با مسئولین دانشگاه مقرر شد پس از اعلام آمادگی دانشگاه فراخوان برگزار و این ساختمان تبدیل به هتل دانشگاه تخصصی شود.

معاون استاندار با اشاره به وجود بیش صد و پنجاه خانه مسافر بدون مجوز (منزل مبله) در این شهر خاطرنشان کرد: ایجاد مراکز اقامتی معتبر از استاندارهای لازم و هزینه و امنیت مناسبت تری برخوردار است و علاوه بر فراهم آوردن شرایط بهتر برای گردشگران، به عنوان مراکز آموزشی و محلی برای برگزاری رویدادها نیز مناسب می‌باشند.

رییس شورای توسعه گردشگری استان با بیان اعلام موافقت دانشگاه علمی کاربردی استان از این پروژه عنوان کرد در صورت موافقت تهران، با اجرای این پروژه و سایر تدابیر اندیشیده شده در این سفر، مجموعه پاسارگاد پس از سالها جهشی مناسب در حوزه اقتصاد گردشگری و گامی موثر و رو به جلو خواهد داشت.

گفتنی است این هتل با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد خواهد شد و در جلسات آتی درباره نحوه مشارکت با سرمایه گذار و انجام توافق اولیه گفتگو خواهد شد.

 

کد خبر 202316

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید