چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ | ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری | ۰۵ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
جمعه, ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ ۲۱:۱۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاهدان ماجرای حمله فردی به حاضرین در دعای ندبه صبح جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ در مسجد حاج عباس در خیابان حافظ شیراز از جزئیات موضوع گفتند و دادستان عمومی ‌و انقلاب مرکز استان فارس نیز از ورود دستگاه قضا به موضوع خبرداد.

به گزارش پیام خبر، حوالی ساعت ۹ صبح جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱ فردی در مسجد حاج عباس شیراز به شهروندان حاضر در مسجد برای قرائت دعای ندبه حمله ور شد و بنا به اعلام مرجع قضایی، ۹ نفر را مجروح کرد.

یکی از شاهدین این ماجرا گفت: در میانه دعای ندبه فردی تنومند ایستاد و با صدایی بلند گفت که برای هدایت مردم آمده است. یکی دیگر از نمازگزاران مسجد نیز اظهار داشت: زمانی‌که دعای ندبه تمام شد، ان فرد چاقویی را از داخل مسجد برداشت و شهروندان حاضر را مجروح کرد و پس از بازداشت گفت که به من الهام شده بود که به مردم حمله کنم!

براساس اظهارات شاهدان، این فرد سلاح سردی به همراه نداشته و با چاقویی که از آبدارخانه مسجد تهیه کرده بود، به ضرب و جرح شهروندان اقدام کرد.

در گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان فارس نیز آمده است: پس از برگزاری دعای ندبه در مسجد حاج عباس شیراز یکی از حاضران در مسجد با استفاده از کارد موجود در آبدار خانه مسجد اقدام به حمله و مصدومیت ۹ نفر از نمازگزاران کرد.

ورود دستگاه قضایی به ماجرای مسجد حاج عباس

در پی وقوع حمله فردی به نمازگزاران مسجد حاج عباس شیراز ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس نیز از تشکیل تیم مشترک انتظامی و امنیتی تحت نظارت سرپرست دادسرای جنایی و جرائم امنیتی شیراز در راستای بررسی ابعاد این حادثه خبر داد.
سید مصطفی بحرینی جمعه با بیان اینکه از لحظه وقوع حادثه یکی از معاونین دادستان مرکز استان در مسجد حاضر شد گفت: فرد ضارب دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده و ارجاع به بازپرس شعبه دهم دادسرای جنایی ‌و جرائم امنیتی شیراز جهت تحقیقات به تیم مشترک پلیس اطلاعات و آگاهی استان تحویل شده است.
وی افزود: پس از حضور مقام قضایی در بیمارستان و بررسی وضعیت مصدومان حادثه مسئولان بیمارستان از مساعد بودن حال هر ۹ مصدوم حادثه خبر دادند.
این مقام قضایی تصریح کرد: هویت ضارب مشخص شده است و تحقیقات در خصوص انگیزه ارتکاب این اقدام مجرمانه توسط متهم در حال بررسی است.

 

کد خبر 202485

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید