چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ | ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری | ۰۵ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ۱۳:۰۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رییس منطقه ۳ سازمان و بازرس کل استان فارس گفت:برخی نانوایی ها برای بهره مندی از ۱۵ درصد یارانه دولتی، اقدام به ایجاد تراکنش های صوری در کارتخوان های خود کرده و سود صدها میلیونی در هر ماه نصیب خود می کنند.

به گزارش پیام خبر،با دستور رییس منطقه ۳ سازمان و بازرس کل استان فارس، بازرسان این نهاد عالیه نظارتی با بازدید سرزده از نانوایی ها نحوه عملکرد نانوایی ها و دستگاه های متولی طرح هوشمند سازی یارانه نان را بررسی کردند.

در این بررسی ها و بازدید های سرزده بازرسی کل استان فارس حاکی از تخلفات مالی در برخی نانوایی های فارس است.
آن گونه که بررسی بازرسان نشان می دهد برخی نانوایان با تراکنش های ساختگی در کارتخوانهای هوشمند خود، میزان فروش نان را بسیار بیش از واقعیت نشان می دهند تا بدین طریق از پاداش ۱۵درصدی یارانه دولتی به ازای فروش نان بهره مند شوند.
برآورد ها حاکی است از مجموع کل تراکنش های دستگاههای کارتخوان هوشمند در نانوایی های یاد شده، در مواردی بیش از ۷۰ درصد آن، غیرواقعی و صوری بوده و دهها میلیارد ریال سود مازاد را عاید نانوایی های متخلف کرده است.
طبق بررسی های صورت گرفته در طرح هوشمند سازی عرضه نان در دوماه خرداد و تیر، مجموع تراکنش های کارتخوانهای هوشمند نصب شده در ۴۲ نانوایی متخلف ۳۴۲ میلیارد ریال بوده این در حالی است که احتمالا بیش از ۲۵۵ میلیارد ریال آن یعنی بالغ بر ۷۰درصد تراکنش ها، ساختگی و صوری بوده و در ازای این میزان تراکنش، نانی عرضه نشده است.
با احتساب پرداخت ۱۵درصد یارانه دولتی در قالب پاداش، نانوایی های متخلف از محل این تراکنش های ساختگی حدود ۳۷ میلیارد ریال سود نامتعارف را نصیب خود کرده و هزینه های دولت را بالا برده اند.
کاظم اکرمی رییس منطقه ۳ سازمان و بازرس کل استان فارس با اشاره به تخلفات برخی نانوایی های استان گفت: دستور بررسی و برخورد با نانوایی های متخلف توسط دستگاه متولی صادر شده و مراتب طی شرحی به مراجع قضایی صالح نیز اعلام شده است.
وی با بیان اینکه عملکرد دستگاههای دولتی نیز بررسی خواهد شد تاکید کرد: دستگاههای دولتی باید پاسخگو باشند و در صورت احراز کوتاهی در مورد آنها هم مطابق مقررات اقدام خواهد.

 

کد خبر 202536

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید