دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. فرهنگ و ادب
شنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۴۶
زمان مطالعه: 2 دقیقه

معاون فرهنگی ارشاد اسلامی فارس خبر داد؛

ارسال بیش از 500 اثر به سومین جایزه کتاب سال فارس

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با توجه به استقبال نویسندگان، مترجمان و مؤلفان استان فارس و حضور حداکثری این فرهیختگان که می تواند به غنای این جایزه ادبی کمک شایانی کند از تمدید مهلت ارسال آثار به سومین جایزه کتاب سال استان فارس خبر…

به گزارش پیام خبر، غلامرضا خوش اقبال با اشاره به اینکه جایزه کتاب سال استان فارس به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین رویدادهای فرهنگی استان فارس شناخته می‌شود، گفت: در این جایزه ادبی به ارزیابی و داوری کتاب‌های چاپ‌شده پرداخته می شود و برترین آثار چاپ‌شده در حوزه‌های مختلف انتخاب می شود و نویسندگان، مترجمان و مؤلفان استان فارس که کتاب‌های خود را از طریق ناشران استان‌های دیگر چاپ می‌کنند نیز می‌توانند آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: بر اساس فراخوان سومین دوره‌ جایزه‌ی کتاب سال فارس، کتاب های‌ ارسالی باید برای نخستین بار طی سال 1400 (فروردین تا اسفندماه) منتشر شده باشد و ملاک انتخاب، سال چاپ در شناسنامه کتاب است. قابل ذکر است که کتاب‌های کمک‌درسی و عکس‌برداری‌شده نمی‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

معاون فرهنگی رسانه ای ارشاد فارس اظهار داشت: جایزه کتاب سال استان فرصتی است تا آثار چاپ‌شده به داوری و ارزیابی قرار گذاشته شوند و برترین کتاب‌های چاپ‌شده‌ استان، شناخته و معرفی گردند. آثاری که در این جشنواره برگزیده و یا شایسته تقدیر می‌شوند در سلسله جلسات نقد و بررسی که بعدازاین جشنواره برگزار خواهند شد، معرفی و مورد ارزیابی بیشتر صاحب‌نظران و متخصصان حوزه‌های مختلف قرار خواهند گرفت.

خوش اقبال در پایان با اعلام اینکه تا کنون بیش از 500 اثر در زمینه های موضوعی مختلف به دبیرخانه رسید خاطرنشان کرد: بدون شک انتخاب کتاب در این جشنواره شرایطی را فراهم می کند که کتاب‌های برتر استان، فرصت معرفی بیشتری داشته باشند و از این رهگذر نویسندگان، مترجمان و مؤلفان خوب استان به جامعه، ناشران و مخاطبان خود معرفی شوند.

 

کد خبر 202655

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید