چهارشنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۱ | ۰۶ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری | ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۱۹:۰۱
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به عملکرد مناسب ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در خصوص توزیع ملزومات آموزشی بین دانش آموزان نیازمند گفت: در این راه مردم و دستگاه های اجرایی نیز به میدان بیایند و در این کار ارزشمند مشارکت کنند…

به گزارش پیام خبر، آیت الله لطف‌الله دژکام در آئین توزیع ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر و ملزومات آموزشی بین دانش‌آموزان نیازمند در سطح استان فارس به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در این خصوص اشاره کرد و افزود:رهبر انقلاب بر توزیع عادلانه امکانات تاکید دارند که در این زمینه باید تلاش بیشتری شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ادامه داد: در این راستا یکی از مراکز عدالت توزیعی و خدمت به نیازمندان که در دستور کار قرار دارد و مشغول است ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است که در طول سال خدمات متعددی به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه ارائه می‌دهد.

آیت‌الله دژکام گفت: این نهضت در آغاز سال تحصیلی و ارائه خدمات به دانش آموزان نیازمند که با توزیع امکانات آموزشی توسط گروه‌های جهادی همراه است جای تقدیر دارد که این بسته‌ها را با رعایت ادب و احترام و کرامت انسانی به دستِ افراد مورد هدف توزیع کنند.

آیت الله دژکام ضمن تاکید بر همراهی مردم در اجرای این طرح، خواستار تداوم این مهم تا مرتفع شدن نیاز دانش آموزان شد و گفت: در آغاز سال تحصیلی نباید اجازه داده شود که هیچ دانش آموزی محروم از امکانات و لوازم تحریر باشد.

امام جمعه شیراز بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام علاوه بر وظایف محوله در امور عام المنفعه نیز طی سالهای اخیر اقدامات مطلوب و ارزشمندی را ارائه داده است.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: البته هدف گذاری در جمهوری اسلامی را نباید فراموش کنیم لذا بایستی اینطور برنامه ریزی کنیم که تمام مردم نیازمند را بی نیاز کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه رهبر انقلاب درباره سلامت فرمودند که من دلم می خواهد به عنوان یک کشور اسلامی به آنجا برسیم که هیچ کسی در بیماری دغدغه مخارج نداشته باشد چرا که همان بیمارداری خود یک زحمت است؛ گفت: اینکه هیچ کس چنین نباشد آرمان ماست و تا به آن آرمان بخواهیم برسیم باید گام‌های بلندی برداریم.

امام جمعه شیراز گفت: البته این اقدام به تنهایی کافی نیست، چرا که ما متمکنین زیادی داریم که با همراه شدن این عزیزان بخش زیادی از حمایت خیرین را می‌توان صرف سلامت مردم کرد.

وی در پایان خواستار ورود همه دستگاه‌ها در این کار بزرگ و ارزشمند شد و گفت: آن‌ها هم به میدان بیایند و در وظیفه انسانی خود فروگذار نباشند.

حسین پورنورعلی نیز گفت: در قالب طرح «مشق احسان»، ۱۲ هزار و ۵۰۰ بسته لوازم التحریر و ملزومات آموزشی بین دانش‌آموزان نیازمند در سطح استان فارس توسط گروه‌های جهادی توزیع می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس با اشاره به اینکه این بسته‌های نوشت افزار در قالب طرح «مشق احسان» بین دانش آموزان محروم و کم‌تر برخوردار استان توزیع خواهد شد، افزود: برای تهیه این تعداد بسته‌های آموزشی، مبلغ پنج میلیارد تومان هزینه شده که ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان است.

پورنورعلی بیان کرد: این بسته‌ها که شامل کیف و لوازم التحریر است که برای تمامی مقطع تحصیلی در نظر گرفته شده است و بیشتر در حاشیه شهر‌ها و روستا‌های استان توسط گروه‌های جهادی توزیع می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس گفت: این دانش آموزان توسط گروه‌های جهادی شناسایی و با اولویت مناطق کم برخوردار هدف‌گذاری شده است.

 

کد خبر 202774

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید