دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱ | ۰۴ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری | ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ۲۰:۳۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به کمک روش لیزر درمانی، یک بیمار مبتلا به دیسک کمر در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز مداوا شد.

به گزارش پیام خبر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، پزشک فلوشیپ درد با اعلام این خبر گفت: کمردرد پس از سرماخوردگی، دومین بیماری شایع در دنیا محسوب می شود و امروزه در دانش پزشکی، روش های متفاوتی برای رفع بیماری ها و مشکلات در این زمینه شناسایی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر افشین امینی مشکل دیسک کمر را از شایع ترین انواع کمردرد عنوان کرد که برای درمان آن از روش های متنوعی استفاده می شود و افزود: استفاده از لیزر، از جمله روش های نوین در این زمینه است که امروز به کمک این شیوه درمانی در بیمارستان شهید دکتر چمران شیراز، بیمار ۵۰ ساله ای که به دلیل اضافه وزن از مشکل دیسک کمر رنج می برد، مداوا شد.

او با بیان اینکه این روش درمانی بدون بیهوشی و در هوشیاری کامل بیمار انجام می شود، اظهار کرد: در این شیوه درمانی، از طریق سوزن، فیبر نوری وارد مرکز دیسک و قسمت نخاع شده و موجب کوچک شدن دیسک می شود که همین امر کاهش فشار به نخاع و درمان بیمار را به همراه دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مدت زمان انجام این شیوه درمانی را ظرف چند دقیقه اعلام کرد و گفت: از دیگر مزایای این روش درمانی می توان به عدم نیاز به برش و جراحی برای درمان بیمار اشاره کرد.

دکتر امینی یادآور شد: برای استفاده از این روش درمانی، بیمار باید شرایط لازم را به تشخیص پزشک داشته باشد.

او افزود: بیمار در مدت کمتر از یک ساعت پس از انجام لیزر درمانی و بهبودی کامل، از بیمارستان ترخیص شد.

 

کد خبر 202776

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید