جمعه, ۰۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری | ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ۱۲:۳۱
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز خبر داد: آتش سوزی در یکی از هتل آپارتمان های شیراز مأموران اطفای حریق ایستگاه های یک، 12 و 9 آتش نشانی را به بلوار آیت اله ربانی کشاند، حریق با سرعت عمل آتش نشانان با کمترین خسارت مهار شد.

به گزارش پیام خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز ،با حضور ماموران و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که کانون حریق کانکس موجود در قسمت پشت بام این مجموعه اقامتی است که هر لحظه در حال گسترش بود.

به گفته آتش پاد قانع ساعت 9:27 دقیقه صبح امروز 29 آبان ماه یک مورد آتش‌سوزی در یک مجتمع اقامتی در بلوار آیت اله ربانی، به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی همراه با تجهیزات تخصصی در کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شدند.

آتش پاد قانع ادامه داد: محل حادثه یک هتل آپارتمان شش طبقه جهت اسکان مسافران بود که اتصالی در سیم کشی برق کانکس 12 متری موجود در پشت بام منجر به آتش سوزی شده و هر لحظه امکان سرایت شعله ها به فضای داخلی ساختمان وجود داشت.

وی افزود: آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش مشغول تخلیه ساکنان شده و افراد را به سلامت از داخل ساختمان خارج کردند.

رییس سازمان آتش نشانی شیراز با اشاره به اینکه حادثه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت، تصریح کرد: شعله های آتش و دود ناشی از آن با حضور به موقع آتش نشانان قبل از سرایت به فضای داخلی هتل کاملا اطفا گردید.

آتش پاد قانع در خصوص این حادثه ابراز داشت: کانکس مذکور در این ساختمان کاملا ناایمن و بدون مجوز در پشت بام به منظور فضایی جهت استراحت کارکنان تعبیه شده که خوشبختانه در زمان وقوع حادثه هیچ یک از افراد در محل حضور نداشته است، لازم به ذکر است کانکس به عنوان یک اتاقک پیش ساخته با کاربری محلی جهت اسکان افراد آن هم در فضایی مانند پشت بام کاملا ناایمن بوده و خطرات جدی را به دنبال خواهد داشت.

 

کد خبر 203717

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید