دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری | ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. فرهنگ و ادب
دوشنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ۱۳:۰۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از کتاب داستان‌های آرشام شهید حرم شاهچراغ(ع) شیراز رونمایی شد.

به گزارش پیام خبر،از کتاب داستان شهید آرشام سرایداران که در حرم شاهچراغ به شهادت رسید، در دبستان مهندس صفرپور روستای شاپورجان شیراز رونمایی شد.

مدیرگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با پاسداشت مظلومیت شهید آرشام سرایداران گفت: داستان آرشام و آرتین و مظلومیت آنان، برای همیشه جاویدان ماند.
نیره محمدی ادامه داد: نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی از یک سو و پژوهش و نوشتن از سوی دیگر، به آگاهی‌بخشی و توانمندسازی بیشتر نسل آینده که دانش‌آموزان امروز و آینده‌سازان کشور هستند، کمک بسیاری خواهد کرد؛ چرا که راه سازندگی، پیشرفت و بالندگی کشور در گروه دانش‌افزایی، اندیشه‌ورزی و نگه‌داشت آن است.

صفورا کاظمی، دبیر انجمن ادبی چکاوک و مسئول ادبیات کودک و نوجوان پژوهشکده معلم فارس نیز گفت: پژوهشکده معلم فارس از همه دانش‌آموزان پژوهشگر پشتیبانی خواهد کرد و در راستای چاپ و انتشار داستان‌های آنان با کمک اداره کل آموزش و پرورش فارس و والدین اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

در این آیین از کتاب‌های جهان اهورایی ما، نوشته اهورا آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس نهم از مدرسه شهید شیروان رستمی، ریش کله قندی آقای جیم، نوشته ارسطو آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس ششم و تریکوگراما و لاکی مهربان، نوشته آرش آزادی‌فر، دانش‌آموز کلاس چهارم رونمایی شد.
همچنین مدیرگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با حضور در خانه شهیدان سرایداران با پاسداشت این شهیدان به‌ویژه دانش‌آموز نویسنده شهید آرشام سرایداران پرداخت.
این آیین به کوشش انجمن ادبی چکاوک پژوهشکده معلم فارس و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، مرکز توسعه آموزش های نوین ایران و سرای هنر و اندیشه برگزار شد.

از حامد خورشیدخرم، دانش‌آموز تصویرگر کتاب شهید آرشام سرایداران نیز تجلیل شد.
خوانش کتاب‌های دانش‌آموز شهید آرشام سرایداران از دانش‌آموزان این آموزشگاه و برگزاری کارگاه نویسندگی و تصویرگری کتاب کودک از دیگر برنامه‌ها در دبستان محل تحصیل شهید ارشام سرایداران بود.

 

کد خبر 203741

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید