پنج شنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷ رجب ۱۴۴۴ قمری | ۰۹ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۱ ۱۹:۴۹
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شهردار شیراز گفت: به عنوان شهردار شیراز به دنبال تبدیل شیراز به شهری بدون متکدی و کودک کار هستم.

به گزارش پیام خبر، محمد حسن اسدی در دیدار با مدیرکل و شورای معاونین بهزیستی فارس گفت: شهردار خادم مردم است، افراد دارای معلولیت هم اعضای جامعه ما هستند که باید در اولویت خدمت رسانی قرار بگیرند.
شهردار شیراز افزود: در بحث مناسب سازی و تردد معلولین صد در صد پای کار هستیم، حتی اگر قانون ما را مکلف نکرده باشد وظیفه انسانی و اجتماعی ما ایجاد می کند به دنبال ایجاد محیط مناسب برای تردد افراد دارای معلولیت در اجتماع باشیم.

او با بیان اینکه از ابتدای انتصاب به عنوان شهردار شیراز پیگیر پروژه فرهنگسرای معلولین شیراز بوده و مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اعتبار از سمت شهرداری به این پروژه که ۱۲ آذر ماه همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت افتتاح می‌شود، اختصاص یافته است، افزود: به عنوان شهردار شیراز به دنبال تبدیل شیراز به شهری بدون متکدی و کودک کار هستم.
دکتر اسدی همچنین اظهار داشت: زمینه‌ای فراهم خواهد شد که جامعه هدف بهزیستی بتوانند از امکانات فرهنگی و ورزشی که در اختیار شهرداری شیراز است بهره مند شوند و بهزیستی فارس امکان استفاده از سهمیه معاونت فرهنگی و روابط عمومی شهرداری برای تبلیغات شهری و معرفی خدمات بهزیستی را داشته باشد.
شهردار کلانشهر شیراز خاطرنشان کرد: نماینده تام الاختیار شهرداری در کمیته تخصصی ساماندهی کودکان کار و خیابان به دبیری بهزیستی فارس شرکت خواهد کرد تا در امر ساماندهی همراه بهزیستی فارس باشیم و بهزیستی نیز از بین جامعه معلولین مشاور و شهردار در امور معلولین را انتخاب و به شهرداری معرفی کند.
اسدی همچنین تاکید کرد در پروژه ۴۲ واحدی مسکن فاضل شیراز برای خانوارهای دارای دو معلول به بالا تحت پوشش بهزیستی نیز با هماهنگی و موافقت اعضای شورای شهر شیراز ۱۱ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که در اسرع وقت به این پروژه تزریق خواهد شد.

اسدی در پایان افزود: با کمال میل عضو مجمع خیرین بهزیستی فارس خواهم بود و از مراکز تحت نظارت بهزیستی فارس بازدید خواهیم کرد.
محمدرضا هوشیار مدیر کل بهزیستی فارس نیز دراین دیدار تصریح کرد: ۴۰ خیابان پر تردد برای معلولین شناسایی شده که برای مناسب سازی نیاز به همکاری شهرداری شیراز است و در زمینه کودکان کار، معتادان متجاهر و آسیب های اجتماعی نیز با توجه به دید مثبت شهردار شیراز، پیوست فرهنگی و نگاه مدبرانه ایشان به مبحث آسیب ها بدون شک چالش ها رفع خواهد شد .
مدیرکل بهزیستی فارس عنوان کرد:بالغ بر صد و هفتاد هزار خانواده تحت پوشش بهزیستی فارس داریم و از این تعداد بیش از ۹۰ هزار خانوار مستمری دریافت می کنند.

در ادامه این نشست مدیرکل و معاونین بهزیستی فارس به بیان خدمات،فعالیت ها و چالش های بهزیستی فارس پرداختند.

 

کد خبر 203934

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید