پنج شنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷ رجب ۱۴۴۴ قمری | ۰۹ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
دوشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۲۱:۳۳
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رییس بسیج جامعه پزشکی استان فارس خبر داد:

پیش بینی 400 اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار در سال 1401

به گفته رییس بسیج جامعه پزشکی استان فارس، پیش بینی می شود ۴۰۰ اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار در سال ۱۴۰۱ برگزار شود.

به گزارش پیام خبر،سرهنگ حسین صمصام با بیان اینکه سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس برای هر کانون بسیج، هشت اردوی جهادی را در سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته است گفت: به این معنی که حدود ۴۰۰ اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار برگزار می شود و پیش بینی شده به ۱۰۰ هزار نفر از مردم استان فارس، خدمات سلامت محور رایگان ارایه شود.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان فارس وظیفه سازمان بسیج جامعه پزشکی را جذب، سازماندهی و به کارگیری جهادگران سلامت برای گسترش فرهنگ ایثار، شهادت و تحقق دولت اسلامی عنوان کرد و افزود: این سازمان با استفاده از ظرفیت های متنوع جهادگران سلامت اقدام به تشکیل گروه های جهادی کرده و به صورت هدفمند و ماهیانه با حضور در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر به مردم خدمات بهداشتی درمانی رایگان ارایه می دهد.

سرهنگ حسین صمصام با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بزرگترین مبارزه با آمریکا، خدمت به مردم است، ادامه داد: امروزه راه برون رفت از برخی از مشکلات جامعه، فعالیت های جهادی همراه با روحیه ایثار و فداکاری است که جهادگران سلامت، نقش مهمی را در کمک به مسوولان دانشگاه ایفا می کنند و همواره در هر جا که نیاز باشد، از بحران ها مانند سیل، زلزله و حوادث گرفته تا کمک به نیازمندان و ارایه خدمات بهداشتی درمانی تخصصی در محروم ترین و دورترین مناطق استان، حضور دارند.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان فارس از جمله مزایای برپایی بیمارستان های صحرایی را رزمایش سازمانی برای آمادگی و هم افزایی در بحران های احتمالی و ارزیابی منابع انسانی و تجهیزاتی، به روز کردن و آماده به کار تجهیزات بیمارستان صحرایی و تیم های اضطراری، کمک به توزیع عادلانه خدمات بهداشتی درمانی جهادی در استان، احصای آسیب های حوزه سلامت و شناخت بیماری های بومی و محلی و دلیل آن در مناطق هدف برشمرد.

او با اعلام فعالیت ۲۱ کانون زیرمجموعه سازمان بسیج جامعه پزشکی در مراکز درمانی و دانشکده های شیراز و ۳۰ کانون در شهرستان های استان با عنوان کانون بسیج جامعه پزشکی اظهار کرد: هر کانون با تشکیل گروه جهادی شامل اساتید، پزشکان، پیراپزشکان و کارکنان و تعیین مناطق کم برخوردار، برای مدت یک سال به صورت ماهیانه به مردم آن مناطق خدمات بهداشتی درمانی ارایه می کند.

سرهنگ صمصام شناسایی و رفع مشکلات بهداشتی درمانی بومی آن مناطق در کنار خدمات سلامت محور را از دیگر برنامه های این اردوهای جهادی برشمرد و گفت: همچنین تیم های جهادی با حضور در میان مردم و برقراری ارتباط مستمر، برای امیدآفرینی و ایجاد نشاط در این مناطق تلاش می کنند.

او با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امروز در کشور، رقابت مشروع و مقبول از نظر مردم و ما، فقط رقابت برای خدمت به مردم است، گفت: به صورت ماهیانه در روزهای تعطیل نیز در یکی از درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، درمانگاه های جهادی با حضور اساتید و پزشکان و جهادگران سلامت برگزار می شود و بیمارانی که نیاز به ادامه درمان داشته باشند، به این درمانگاه ها ارجاع داده می شوند.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان فارس گسترده ترین برنامه های جهادی این سازمان را برپایی بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی جهادی عنوان کرد که طی روزهای اخیر نیز در روستای «کتک» شهرستان ارسنجان، شاهد آن بودیم.

 

کد خبر 204089

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید