پنج شنبه, ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷ رجب ۱۴۴۴ قمری | ۰۹ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
جمعه, ۳۰ دی ۱۴۰۱ ۰۵:۳۲
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آتش سوزی واحد مسکونی در یک مجتمع ده طبقه واقع در گلدشت معالی آباد که به دلیل رها کردن ذغال روشن در بالکن بود با تلاش آتش نشانان مهار شد.

به گزارش پیام خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر مشاهده خروج دود و شعله از یک ساختمان مسکونی، ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز بی درنگ و با توجه به حضور تعداد زیادی از شهروندان در محل حادثه آتش نشانان چهار ایستگاه عملیاتی شامل ایستگاه های شماره ۴، ۲۲، ۱۴ و ۲۰ را ساعت ۲۱:۰۹ دقیقه شب جاری ۲۹ دی ماه به محل حادثه در گلدشت معالی آباد اعزام کرد.

با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد در قسمت بالکن واحد مسکونی در طبقه هفتم یک مجتمع ده طبقه آتش سوزی رخ داده و شعله های آتش در حال سرایت به طبقات بالایی و دود تمام طبقات را در بر گرفته بود.

آتش نشانان بلافاصله با رعایت نکات ایمنی، همزمان با قطع برق و گاز ساختمان به دلیل تجمع زیاد دود و حضور ساکنین در طبقات سریعا به لوله کشی داخل ساختمان، خاموش کردن شعله های آتش و خارج کردن شهروندان از مجتمع اقدام کردند.

با حضور و عکس العمل به موقع تیم های اطفا حریق شعله های آتش قبل از سرایت به فضای داخلی منزل و طبقات همجوار مهار و خاموش شد.

خوشبختانه این آتش سوزی مصدوم و محبوس شده ای در بر نداشت و آتش نشانان پس از لکه گیری کامل و تخلیه دود با استفاده از فن فشار مثبت، به ماموریت خود پایان دادند.

گفتی است علت حادثه سهل انگاری مالک و رها کردن زغال روشن در قسمت بالکن و در معرض وزش باد اعلام شد.

 

کد خبر 204982

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید