سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ | ۰۸ رجب ۱۴۴۴ قمری | ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. فرهنگ و ادب
سه شنبه, ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۳۲
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس برنامه های چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار پیام خبر، سعیدرضا کامرانی، امروز در نشستی خبری اعلام کرد: نظر به اهمیت برگزاری باشکوه چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کمیته تخصصی کودک و نوجوان دهه فجر بر عهده کانون گذاشته شده است که ما نیز با مغتنم شمردن این رویداد در راستای وفاق ملی و وحدت و جهاد تبیین به بیان دستاوردهای انقلاب می پردازیم. در این راستا برنامه‌ریزی کردیم و بر اساس محتوای ایرانی و اسلامی به تدوین برنامه ها با همکاری کارروه کودک و نوجوان پرداختیم.

وی با ضمن تشریح برنامه‌های دهه فجر در استان فارس، عنوان کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های ما در طول دهه فجر امسال اجرای ویژه برنامه «سبز، سفید و قرمز در تمام مراکز در فارس است.

کامرانی دیدار با خانواده شهدا و گل افشانی قبور شهدا را از برنامه‌های این کانون برشمرد و افزود: در راستای بردن برنامه‌ها به مناطق کم‌برخوردار، «پیک امید» در مناطق محروم استان برگزار خواهد شد.

وی از راه‌اندازی دومین مرکز پویانمایی در استان فارس به میزبانی شهر لار هم خبر داد که در طول دهه فجر افتتاح خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از برگزاری مسابقه ادبی با محوریت پرچم جمهوری اسلامی خبر داد و اعلام کرد: مسابقه «هم قصه و هم نقاشی» نیز در طول دهه فجر 1401 برگزار می‌شود.

برپایی نمایشگاه مادر و کودک از ۱۱ تا ۱۴ بهمن‌ماه در شیراز

وی از برپایی نمایشگاه مادر و کودک از ۱۱ تا ۱۴ بهمن‌ماه جاری به میزبانی شیراز با همکاری کانون، بخش خصوصی و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس خبر داد.

کامرانی همچنین به برنامه‌های اجرا شده در طول سال جاری پرداخت و گفت: در مدت اخیر جشنواره قصه‌گویی را داشتیم که معتبرترین جشنواره کشور در کانون است که ۹۵۵ اثر در فارس دریافت کردیم و دوازده قصه‌گو راهی بخش منطقه‌ای در استان خوزستان شدند. همچنین در مقطع کشوری سه نفر به جشنواره ملی قصه‌گویی راه پیدا کردند که در یزد برگزار شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از ایجاد خانه عروسک‌ها در استان فارس در سال جاری خبر داد و افزود: این عروسک‌ها ارتباط با فرهنگ بومی و محلی استان دارد و این مقدمه‌ای برای ایجاد موزه عروسک‌ها در شیراز است.

وی رونمایی از سه کتاب صوتی در استان فارس را از دیگر اقدامات سال 1401 کانون برشمرد و گفت: این تولیدات برای اولین بار در استان فارس روی داد که هر مجموعه حاوی سی داستان است.

کامرانی برگزاری هجدهمین سوگواره عاشورایی در استان فارس از دیگر اقدامات سال جاری کانون عنوان کرد و ادامه داد: همچنان بسیاری از برنامه های کانون برخط برگزار می شود.

منصور امینی معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس نیز در این نشست پیرامون ساختمان شماره یک این کانون در شیراز اعلام کرد: از آنجا که رسالت اصلی کانون، فرهنگی، ادبی و هنری است بنابر این جهت این رسالت باید زیرساخت‌هایی فراهم شود.

وی با بیان اینکه درنتیجه رایزنی‌ها در بخش اعتبارات عمرانی اعتبارات درخوری به کانون اختصاص یافته است، افزود: افزایش این اعتبار بیش از صددرصد بوده است.

ساختمان‌های کانون در استان فارس بیش از ۲۵ سال است که نیاز به نوسازی دارد

امینی با تاکید بر اینکه قدمت ساختمان‌های کانون در استان فارس بیش از ۲۵ سال است که نیاز به نوسازی دارد، افزود: با گذر از مراحل سخت کروانایی شاهد حضور کودکان در مراکز هستیم لذا نیاز است که برای حضور مداوم آنها تجهیزات و فضای کافی در نظر گرفته شود البته نگاه سازمان برنامه و بودجه به کانون مثبت است.

وی سپس پیرامون توافقنامه با شهرداری برای تامین فضای جایگزین ساختمان کانون در بوستان ولی‌عصر که در پروژه پل کابلی از بین رفت و ساختمان شماره یک در باغ ملی، اعلام کرد: به‌رغم اینکه 9 سال از آن توافق‌نامه می‌گذرد تعهدات شهرداری انجام نشده است. قرار بود هشتصد متر زمین در اختیار ما قرار دهند اما محقق نشده است.

معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با یادآوری اینکه ساختمان شماره یک در باغ ملی با قدمت بیش از ۵۵سال برای کانون و همچنین شهروندان شیرازی حایز اهمیت است، ساختمان شماره یک در همین جایگاه حفظ می‌شود و ابتدای سال 1402 با نمای بازسازی شده به چرخه مراکز فرهنگی و هنری کانون می‌پیوندد.

1210

 

کد خبر 205073

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید