چهارشنبه, ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ | ۲۹ شعبان ۱۴۴۴ قمری | ۲۲ مارس ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. گردشگری
چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۱۴:۱۷
زمان مطالعه: 4 دقیقه

معاون گردشگری استانداری فارس در دیدار با فعالان اقتصادی و مسئولین میمند:

صنعت شیشه گری از هنرهای مغفول مانده که نیاز به توجه ویژه دارد

معاون گردشگری استانداری فارس از اداره میراث فرهنگی استان خواست کارگاه شیشه گری تاریخی میمند را هرچه سریعتر به چرخه تولید بازگردانند و افزود:صنعت شیشه گری از هنرهای مغفول مانده که نیاز به توجه ویژه دارد.

به گزارش پیام خبر،محمد فرخ زاده در سفر به شهرستان فیروزآباد و بخش میمند با هدف تسهیلگری برای رشد اقتصاد گردشگری این بخش به همراه یک تیم از مشاوران اقتصادی، طی بازدید میدانی از مجموعه های صنعتی و بومگردی، در جمع کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و مسئولین این شهرستان حضور بهم رسانید.

معاون استاندار فارس در این نشست پس از شنیدن دغدغه های تولید کنندگان و سرمایه گذاران و مسئولین این منطقه بر فعال کردن ظرفیت های بالقوه میمند تاکید و خاطر نشان کرد: شهرها و اقتصادهای کوچک گاهی می‌توانند قاعده ها را بر هم بزنند و با خلاقیت و نوآوری موجبات رشد و شکوفایی کل منطقه را فراهم کنند.

وی با تقدیر از فعالیت های انجام شده در این شهر، از مسئولین خواست با فعال کردن معاونت فرهنگی و گردشگری نسبت به فراهم کردن زیرساخت های لازم برای جذب گردشگر تلاش مضاعفی انجام دهند.

معاون استاندار فارس در ادامه بر بازنگری در طرح تفصیلی تاکید کرد و افزود: ایجاد المان ها و تابلوهای شهری مرتبط با ظرفیتهای میمند، توجه بیشتر به خدمات شهری، ایجاد کیوسک های از من بپرس و آموزش راهنمایان گردشگری، جهت معرفی جاذبه های گردشگری منطقه به مسافرین می تواند راهگشا باشد.

به اعتقاد فرخ زاده استفاده از ظرفیت های قوی و خلاق جوانان منطقه در این حوزه می تواند نویدبخش آینده روشن و درخشان برای توسعه میمند و معرفی آن به استان، کشور و حوزه بین الملل باشد و لازم است مسئولین با آموزش کشاورزان، صنعت گران و تجار و همچنین آموزش صنایع دستی و گردشگری و هتل داری شرایط را برای رشد آنها فراهم کنند.

وی از اداره میراث فرهنگی استان نیز خواست کارگاه شیشه گری تاریخی میمند را هرچه سریعتر به چرخه تولید بازگردانند و افزود:صنعت شیشه گری از هنرهای مغفول مانده که نیاز به توجه ویژه دارد.

نائب رئیس شورای عالی گردشگری استان خطاب به فعالان بخش خصوصی این منطقه نیز به بیش از پنجاه نوع گردشگری در دنیا اشاره کرد و افزود: توجه به گردشگری خوراک، گردشگری علمی و صنعتی، گردشگری اقوام، گردشگری سوغات و صنایع دستی، گردشگری کشاورزی و باغات، نجوم و توجه به زیست بوم منطقه و سایر شقوق گردشگری و با ایجاد خلاقیت و نوآوری و تعریف رویدادهای متنوع، میتوان بهانه‌های مختلفی برای استمرار حضور گردشگران ایجاد کرد.

اخذ مجوز های حمایتی، توجه ویژه به گیاهان دارویی و محصولات متنوع این بخش، اصلاح الگوی کشت، استاندارد سازی و برندسازی، پرهیز از خام فروشی و تولید محصولات ترکیبی و توجه به انواع سلیقه ها در بازارهای هدف، توجه به صنعت بسته بندی و رنگ، تبلیغات بازاریابی و بازارسازی، ایجاد صنایع پایین دستی، برگزاری جشنواره های تخفیف، برگزاری همایش سرمایه گذاری در حوزه نوشیدنی ها، از پیشنهادات دیگر معاون استاندار برای رونق اقتصاد گردشگری منطقه بود.

وی در ادامه با تاکید بر حفظ اتحاد و انسجام و مشارکت جمعی بین فعالان اقتصادی منطقه و توجه به صادرات و حضور نمایندگان میمند در نمایشگاه های ملی و بین‌المللی افزود: در شرایط تحریم بهترین روش، ارتباط و مراوده با کشورهای دوست و توجه به نیازها و بازارهای موجود است و هم اکنون کشورهای عربی خریدار بسیار خوبی برای اینگونه محصولات هستند.

فرخ زاده با بیان اینکه متاسفانه علی رغم تلاش های انجام شده هنوز برند میمند آنطور که باید در کشور و دنیا مطرح نشده است اظهار داشت :رایزن های بازرگانی سفارت خانه ها، سازمان توسعه تجارت کشور، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و بانک ها می‌توانند کمک زیادی به توسعه این بخش داشته باشند و مجموعه حاکمیتی نیز با ایجاد زیرساخت ها و هماهنگی های بین بخشی آماده هر نوع همکاری در این حوزه است.

 

کد خبر 205228

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید