چهارشنبه, ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ | ۲۹ شعبان ۱۴۴۴ قمری | ۲۲ مارس ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۱۴
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با حضور معاون بهداشت و معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سامانه پیشگیری از خودکشی برای نخستین بار در کشور، در مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) دانشگاه علوم پزشکی شیراز رونمایی شد.

به گزارش پیام خبر،در آیینی با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، از سامانه پیشگیری از خودکشی در مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه رونمایی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم با تبریک دهه مبارک فجر گفت: مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده و در حال حاضر به صورت یک الگو در کشور در حال اجرا است.
دکتر سید وحید حسینی افزود: هماهنگی و همکاری تیم های بهداشتی و درمانی استان با مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه نیز به یک فرهنگ تبدیل شده است، به طوری که برای رفع چالش ها، مسایل مختلف سلامت و تسریع در امر درمان در فارس با این مرکز هماهنگی و همفکری می شود.

او همچنین به نقش تاثیرگذار مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه در تسریع در ارایه خدمات درمانی بیماران و ارجاع بیماران به سطوح بالاتر اشاره کرد و از کارشناسان این مرکز به پاس تلاش شبانه روزی در پیشبرد اهداف قدردانی کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن گزارشی از عملکرد و اقدامات موثر مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه(MCMC)، در خصوص سامانه های مختلف این مرکز مانند سامانه مادران پرخطر و کودکان پرخطر توضیحاتی ارایه داد.
دکتر مهرداد شریفی با بیان اینکه سامانه پیشگیری از خودکشی برای نخستین بار در کشور در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده، هدف از راه اندازی این سامانه را حفظ جان بیماران عنوان کرد و افزود: بیمار از لحظه مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی برای دریافت خدمات درمانی، توسط این سامانه شناسایی و تحت مراقبت قرار می گیرد.
او ادامه داد: در مرکز پایش مراقبت های درمانی، همکاری و هماهنگی مشترک بین حوزه بهداشت و درمان دانشگاه برقرار است و در سامانه پیشگیری از خودکشی نیز دستگاه های مختلف استان و مرتبط با امر درمان و پیشگیری برای شناسایی و ثبت اطلاعات مشارکت دارند.

معاون درمان دانشگاه همچنین اظهار کرد: طی حدود دو هفته اخیر سامانه پیشگیری از خودکشی به صورت آزمایشی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده که نتایج مطلوبی را نیز به همراه داشته است.
دکتر شریفی توصیه کرد: شهروندان در اقصی نقاط استان فارس در صورت مشاهده افراد با افکار خودکشی و یا اقدام به خودکشی، می توانند در طول شبانه روز با شماره ۱۸۱۹ مرکز پایش مراقبت های درمانی(MCMC) تماس بگیرند تا بلافاصله توسط کارشناسان این مرکز اقدامات لازم انجام شود.

 

کد خبر 205287

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید