پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۵ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری | ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۵۳
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیر مخابرات منطقه فارس تعداد دایری ADSL در سال جاری را نزدیک به ۳۵ هزار پورت اعلام کرد و افزود: در حال حاضر تعداد کل دایری مخابرات منطقه فارس در سطح استان ۲۵۲ هزار و ۳۷۵ پورت است.

به گزارش پیام خبر، فرشید ایزدی گفت: در راستای افزایش سرعت دسترسی و بهبود کیفیت سرویس اینترنت خانگی مخابرات منطقه فارس با بهره مندی از فناوری نوین سرویس اینترنت ثابت، امکان واگذاری سرویس VDSl بر روی خطوط تلفن برخی مراکز فراهم کرده است.

مدیر مخابرات منطقه فارس با اشاره به محدودیت واگذاری این نوع سرویس در مراکز تلفنی بیان داشت: مشترکین گرامی تلفن ثابت در سطح شیراز در صورت تمایل به استفاده و دریافت اطلاعات امکان واگذاری با شماره تلفن ۳۶۱۱۲۰۲۰ و سامانه ۲۰۲۰ تماس حاصل کنند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری نزدیک به ۴ هزار خط VDSL در سطح شهرستان شیراز دایر شده است که در مجموع دایری آن به هفت هزار پورت رسیده است.

مهندس ایزدی در توضیح سرویس VDSL اظهار داشت: این سرویس فناوری دیگری است بر بستر DSL و همانند ADSL اینترنت کابلی است و در آن با ایجاد فیبر نوری تا کافو بخش کابل مسی کاهش یافته است.

وی افزود: کارشناسان ما با توجه به وابستگی بسیار بالای این سرویس به پارامترهای کیفیت زوج سیم مشترک از مودم تا کافو، فاصله ی آنها به مرکز تلفن و همچنین محدودیت تجهیزات منصوبه، به صورت دوره ای اقدام به شناسایی مشترکین سرویس ۲۰۲۰ که شرایط استفاده از این سرویس را دارند کرده و اطلاعات مهاجرت به سرویس VDSL را برای ایشان تشریح می کنند.

وی در خصوص مزایای این سرویس افزود: سرعت ۸۰ مگابیت بر ثانیه سرعت در دانلود، سرعت بالای آپلود و هزینه های مقرون به صرفه از مزایای این سرویس است که مشترکین گرامی از آن بهره مند می شوند.

مدیر مخابرات منطقه فارس تعداد دایری ADSL در سال جاری را نزدیک به ۳۵ هزار پورت اعلام کرد و افزود: در حال حاضر تعداد کل دایری مخابرات منطقه فارس در سطح استان ۲۵۲ هزار و ۳۷۵ پورت است.

 

کد خبر 206258

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید