پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
شنبه, ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ۱۵:۵۳
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ورئیس کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: نظارت و بازدید مستمر از مدارس واماکن اسکان مهمانان نوروزی در سطح استان به صورت روزانه در دستور کار خواهد بود.

به گزارش پیام خبر،محمد خلیل عسکری در جلسه کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: پیوست فرهنگی در فرآیند اسکان مسافرین امری بسیار ضروری است که باید به جدیت به آن پرداخته شود‌ 

رئیس کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس، تصریح کرد: حضور مهمانان نوروزی در مدارس فرصتی بسیار مهم است که می توان دستاوردهای دانش آموزان استان در حوزه های علمی، فرهنگی، ورزشی و... را برای آنها به نمایش گذاشت.

رئیس کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس افزود: برنامه‌های ستاد اسکان باید دانش آموز محور باشد و از تمام ظرفیت های استان استفاده شود

عسکری اضافه کرد: هویت ملی باید در فعالیت های ستاد اسکان برجسته باشد وراه اندازی موکب های افطاری و ایجاد فضای رمضانی در دستور کار ستاد های اسکان قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اذعان کرد: تلاش شود از فرصت پیش آمده در معرفی فرهنگ استان نیز نهایت استفاده شود. 

رئیس کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس گفت: معاون پرورش و فرهنگی با بهره گیری از ظرفیت تشکل‌های دانش آموزی اقامه نماز در ستادهای اسکان و محل های اقامت مسافرین نوروزی را در دستور کار قرار دهد.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس ودبیر کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان نیز در این جلسه گفت: این اولین بار است که آموزش و پرورش فارس به عنوان مسئول کمیته اسکان مسافران نوروزی در استان انتخاب و مدیرکل آموزش و پرورش به عنوان رئیس کمیته اسکان ستاد تسهیلات سفر استان انتخاب شده است.

حسنعلی محمدی افزود: مواد شوینده مورد نیاز مدارس اسکان را در هنرستان ها تولید و در مراکز اسکان توزیع کردیم.

رئیس اداره رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش فارس ادامه داد: فارس در بین استان های کشور بیشترین مکان را به اسکان مسافران تخصیص داده است و با اختلاف زیادی در صدر قرار داریم.

دبیر کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس تصریح کرد: تا صبح روز شنبه ۲۷ اسفند ماه بیش از ۱۹ هزار مسافر نوروزی در قالب ۵ هزار ۴۹۰ خانواده و ۵۳ هزار ۸۰۵ نفر روز در مدارس واماکن وابسته به آموزش وپرورش فارس اسکان داده شده اند که شایان ذکر است: ممنوعیت نصب چادر مسافرتی در مدارس، رعایت حجاب اسلامی، نظارت بر محل های اسکان ها، عدم استفاده از نمازخانه مدارس به عنوان خوابگاه ، مزین کردن محیط اقامتگاه مسافرین به آموزه های اسلامی و پوسترهای جوانی جمعیت، بهره مندی از رزرو اینترنتی، ایجاد غرفه های دانش آموزی در محل های اسکان و ...، از مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

 

کد خبر 206474

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید