شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری | ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۳۶
زمان مطالعه: 4 دقیقه
جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز که با اعتبار ۱۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان طراحی و عملیاتی شده است، به هفتمین خوان خود با اعتبار ۵۹.۸ میلیارد تومان اعتبار رسید.

به گزارش پیام خبر، جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز که با اعتبار ۱۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان طراحی و عملیاتی شده است، به هفتمین خوان خود با اعتبار ۵۹.۸ میلیارد تومان اعتبار رسید.

در ادامه خوان هفتم جهش عمرانی کلانشهر شیراز، فاز نخست محورگردشگری و فضای شهری حاج عزت‌الله فهندژ سعدی با اعتبار ۴۱.۸ میلیارد تومان در منطقه ۳ شهرداری شیراز به بهره‌برداری رسید.

استاندار فارس در این آیین بیان کرد: منطقه سعدیه اگرچه مردمان وفادار و اصیل و معتقد به آیین‌های دینی و ملی دارد، اما در بسیاری از موارد آنچه که شایسته آنها بوده رقم نخورده است.

محمدهادی ایمانیه ادامه داد: خوشبختانه محور گردشگری، گذرگاهی و فضای شهری حاج عزت‌الله فهندژ سعدی در این منطقه در دستور کار قرار گرفت که فاز نخست آن امروز به بهره‌برداری رسید.

او خاطرنشان کرد: بناست که با همکاری راه و شهرسازی و شهرداری شیراز، بافت فرسوده و بازسازی و زیبا سازی این منطقه، در جوار آرامگاه سعدی که شاعر نامدار جهان اسلام و بشریت است، به‌نحوی در دستور کار قرار گیرد که گردشگران داخلی و خارجی با یک بافت شایسته این شهر مواجه شوند.

شهردار کلان‌شهر شیراز در این آیین اظهار کرد: این پروژه به طول یک کیلومتر در جوار محور گردشگری آرامگاه سعدی در فاز یک به بهره‌برداری رسید که با تلاش شبانه‌روزی فازهای بعدی آن به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد تا شاهد چهره کاملا گردشگری در همسایگی آرامگاه سعدی باشیم.

6416b407d9bd4.jpg

محمدحسن اسدی با بیان اینکه کارکنان شهرداری شیراز در ایام آخر سال بصورت شبانه‌روزی در حال تلاش و خدمات‌رسانی هستند، تصریح کرد: اجرای چنین پروژه‌هایی در بهره بردن از ظرفیت گردشگری بسیار مثمرثمر است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: این پروژه از نظر ریالی و حجم عمرانی هر چند ارزشمند است، اما با توانایی بالای اجرایی شهرداری انتظار است فازهای بعدی این پروژه هرچه سریعتر تکمیل شود.

6416b40485f98.jpg

مهدی طاهری با بیان اینکه حق مردم و شهروندان بیشترین خدمات است، تصریح کرد: هرکاری برای مردم انجام دهیم کمترین خدمت است.

او با اشاره به اینکه محله سعدی جزو مهمترین نقطه گردشگری شهر شیراز است، خاطرنشان کرد: ضرورت اهمیت این منطقه می‌طلبد که از این منطقه رفع محرومیت شود.

ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در شهرداری منطقه ۳ گفت: یکی از اقدامات شورای ششم رفع مشکلات پیش روی ایجاد طرح گردشگری و فضای شهری حاج عزت‌ا... فهندژ بود که با همت شورای انقلابی این اقدام صورت گرفت.

6416b406bb35e.jpg

محمدرضا هاجری با اشاره به حجم عملیاتی برای این محور گردشگری که فاز یک آن به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: قرارگرفتن محورگردشگری حاج عزت ا... فهندژ در همسایگی آرامگاه سعدی ضرورت بهره‌برداری فاز دوم این طرح در شش ماه نخست سال آینده را دوچندان می‌کند.

او با اشاره به اینکه جداره‌های این محور گردشگری همانند محورهای گردشگری دیگر در شهر شیراز خواهد شد، عنوان کرد: حدود ۲۰۰ ملک برای احداث این محور تملک شده است
.
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز همچنین از کلنگ‌زنی نخستین مجموعه فرهنگی تعزیه ایران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: ایجاد چنین فضاهایی اقدامی ماندگار برای نیروهای خدوم انقلابی در شورا و شهرداری خواهد بود.

شهردار منطقه ۳ شیراز نیز در این آیین گفت: با حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای جهش عمرانی و محرومیت‌زدایی در شهرک سعدی برای سال آینده اختصاص یافت.

غلامرضا شهریاری از مردم این شهرک در میزبانی از این افتتاحیه و صبوری آنها در اجرایی شدن این پروژه تقدیر و اعلام کرد: فاز تکمیلی این پیاده راه در سال آینده افتتاح می شود.

لازم به ذکر است، پروژه پیاده‌روسازی و سرپوشیده کردن جداول سطح منطقه ۳ در خیابان‌های دروازه سعدی و تختی با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان و لوله‌گذاری و سرپوشیده کردن جداول سطح منطقه ۳ در خیابان شهید محمدیان فرد و محدوده پل بولوار سلمان فارسی با اعتبار ۶میلیارد تومان از دیگر پروژه خوان هفتم جهش عمرانی کلان‌شهر شیراز در منطقه ۳ بود.

 

کد خبر 206518

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید