شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ | ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری | ۱۰ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
شنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ۱۴:۵۴
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز خبر داد؛

اجرای طرح نوسازی و تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی شیراز در دستور کار قرار گرفت

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز گفت: با تصویب شورای اسلامی شهر و پیگیری و تأمین بودجه توسط شهرداری شیراز اجرای طرح نوسازی و تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی شیراز در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پیام خبر، پیمان باباخانی از نوسازی تاکسی‌های شیراز با مصوبه شورای اسلامی شهر و تأمین بودجه و تأکید شهردار شیراز خبر داد.

به گفته او؛ این طرح با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز اجرایی شده و در سال‌های اخیر هیچ‌گونه بودجه و تسهیلات کشوری برای طرح نوسازی و تبدیل به احسن ناوگان تاکسیرانی تخصیص داده نشده است.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر بیان کرد: این بلاتکلیفی و تاخیر موجب فرسودگی و از کارافتادگی بسیاری از تاکسی‌ها و افزایش معضلات بسیاری برای رانندگان شریف و زحمتکش تاکسی شده است.

باباخانی عنوان کرد: مبلغ تأمین شده برای نوسازی هر دستگاه تاکسی، ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که از این مبلغ حدود ۱۵۰ میلیون تومان در قالب وام و تسهیلات بانکی آماده ارائه بوده و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به صورت کمک بلاعوض شورای اسلامی شهر و شهرداری به رانندگان تاکسی اختصاص داده می‌شود.

او با تقدیر از شهردار شیراز درخصوص همراهی و حمایت از طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی تصریح کرد: شهرداری شیراز علاوه بر کمک بلاعوض ۱۰۰ میلیون تومانی، پرداخت ۲ قسط نخست از وام و تسهیلات بانکی ارائه شده را نیز تقبل کرده و حمایت از ناوگان حمل‌ونقل همگانی مسافر از اولویت‌های اصلی شهرداری شیراز و مدیریت شهری است.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز با برنامه‌ریزی جامع و منظم ثبت‌نام از تاکسی‌ها را براساس مدل و با توجه به فرسودگی و سال ساخت تاکسی‌ها آغاز و دعوت از مالکان تاکسی (تاکسی‌داران) از طریق پیامک برای مراجعه و ثبت‌نام انجام می‌شود.

باباخانی با ابراز رضایت و خرسندی از تصویب و اجرای طرح نوسازی، تأخیر در تبدیل به احسن ناوگان را یکی از معضلات جدی مجموعه حمل‌ونقل مسافر دانست.

او گفت: پیگیری مطالبات رانندگان تاکسی از اولویت‌ها و اهداف اصلی این سازمان بوده و اجرای این طرح کمک شایانی به رفاه و آرامش خانواده رانندگان و بهبود ارائه خدمات حمل و نقل همگانی به شهروندان خواهد داشت.

 

کد خبر 209742

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید