پنج شنبه, ۳۰ فروردين ۱۴۰۳ | ۰۸ شوّال ۱۴۴۵ قمری | ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
یکشنبه, ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ۱۴:۵۸
زمان مطالعه: 4 دقیقه
شهردار کلان‌شهر شیراز با اشاره به برگزاری دومین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز، هدف این همایش را تسهیل در کار سرمایه‌گذاران اعلام کرد و گفت: باید پنجره واحد سرمایه‌گذاری دنبال کنیم و به‌دنبال تحقق شعار تبدیل شیراز به بهشت سرمایه‌گذاران باشیم.

به گزارش پیام خبر، محمدحسن اسدی با اشاره به برگزاری همایش ملی سرمایه‌گذاری برای دومین بار در روز سوم خرداد با حضور مسئولان استانی و کشوری در این کلان‌شهر اظهار کرد: امسال شاهد حضور میهمانانی از سایر کشورهای دیگر نیز در این همایش هستیم.

او با اشاره به دستاوردهای همایش دوروزه سرمایه‌گذاری در سال گذشته، بیان کرد: تفاهم‌نامه‌های خوبی امضا شد و نتایج آن‌ها را در یک سالی که گذشت، مشاهده کردیم و امسال که برای دومین بار در حال برگزاری این همایش هستیم، انتظارات بالا رفته و باید این مسیر را ادامه دهیم.

شهردار کلان‌شهر شیراز موضوع همایش را تسهیل در کار سرمایه‌گذاران اعلام کرد و افزود: باید پنجره واحد سرمایه‌گذاری دنبال کنیم و به‌دنبال تحقق شعار تبدیل شیراز به بهشت سرمایه‌گذاران باشیم، به‌ویژه امسال که رهبر معظم انقلاب، شعار سال را مهار تورم و رشد تولید خواندند و بر سرمایه‌گذاری و ورود بخش خصوصی تاکید کردند که این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

اسدی با تاکید بر این موضوع که باید به جذب سرمایه‌گذاران خارج از استان و خارج از کشور توجه ویژه کنیم، بیان کرد: امسال نیز شورای اسلامی شهر یک تکلیف ۲۰ هزارمیلیاردی را در بخش سرمایه‌گذاری بر عهده شهرداری گذاشته که شهرداری باید قراردادهایی برای تحقق این عدد امضا کند.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز تصریح کرد: ما باید اینکه رویکرد ما در ارزیابی کارکنان و مناطق موضوع سرمایه‌گذاری است، خاطرنشان کرد: امسال تکالیف سرمایه‌گذاری را با جزئیات آن را به مناطق شهرداری‌های شیراز اعلام کردیم و یکی از فاکتورهای ارزیابی ما در مناطق جذب سرمایه‌گذاری در آن منطقه است، بنابراین باید شعار پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران اجرایی شود.

شهردار شیراز تاکید کرد: به دنبال تحول اقتصاد شیراز هستیم، به‌ویژه در بخش گردشگری امیدواریم با جذب سرمایه‌گذاری در این بخش جذابیت بیشتری برای شهر شیراز ایجاد کنیم و طول مدت اقامت گردشگران را ارتقا و افزایش دهیم.

فراهم کردن بستر سرمایه‌گذاری در کلان‌شهر شیراز

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به برگزاری دومین همایش ملی توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، ما باید هرسال یک همایش سرمایه‌گذاری در راستای فراهم کردن بستر سرمایه‌گذاری در این کلان‌شهر و آشنا کردن سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی با مجموعه شهرداری شیراز و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر شیراز برگزار کنیم.

حمیدرضا اسماعیلی با اشاره به برگزاری دومین همایش سرمایه‌گذاری در شیراز در سوم خرداد گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر ما باید هرسال یک همایش سرمایه‌گذاری در راستای فراهم کردن بستر سرمایه‌گذاری در شهر شیراز و آشنا کردن سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی با مجموعه شهرداری شیراز و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر شیراز برگزار کنیم.

به گفته او؛ در حاشیه این همایش مذاکراتی با سرمایه‌گذاران با موضوع فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر شیراز در راستای بالفعل شدن این فرصت‌ها برگزار می‌کنیم و در این نشست‌های تخصصی با آن‌ها تفاهم‌نامه‌هایی که منجر به قرارداد خواهد شد، را امضا خواهیم کرد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های در همایش سال گذشته، تصریح کرد: ۱۵ هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری نتیجه امضای تفاهم‌نامه‌های همایش سال گذشته است که این نشان از نتیجه‌بخش بودن این همایش‌ها است که امیدوارم امسال نیز بتوانیم بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری را از طریق قراردادهای سرمایه‌گذاری تامین کنیم.

 

کد خبر 209796

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید