دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری | ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
دوشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۰۵
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: حدود 50 هکتار از مزارع منطقه شرق شهر صدرا مشهور به قره پیری که با فاضلاب آبیاری شده بود با دستور قضایی قلع و قمع و کانال های آبیاری به طور کامل تخریب شد.

به گزارش پیام خبر، ذبیح الله سیروسی با بیان اینکه 20 هکتار از مزارع که با فاضلاب آبیاری شده اند به طور کامل معدوم شده اند، تصریح کرد: در 30 هکتار باقیمانده که احتمال ترکیب پس آب تصفیه شده با فاضلاب خام می رفت کانال های آبیاری به طور کامل تخریب و از چرخه تولید خارج شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در اراضی منطقه مذکور سال هاست که کشاورزی با تامین آب از چاه و قنات انجام می شده است، اظهار کرد: مدتی است که فاضلاب شهر صدرا به صورت ثقلی به این سمت هدایت و در مرکز تصفیه فاضلاب پالایش و پس آبش برای اراضی کشاورزی استفاده می شود.

او با اذعان به اینکه متاسفانه حدود پنج تا 6 سال است که در برخی از مواقع فاضلاب خام با پس آب مخلوط و به مصرف کشت می رسد، اظهار کرد: طبیعتا فاضلاب باید راه خودش را برود و تصفیه شود و سپس از پسابش استفاده شود که اداره آبفا به عنوان دستگاه متولی این موضوع است.

به گفته وی؛ دستگاه متولی می بایست فاضلاب را به سمت سیستم تصفیه هدایت کرده و از اختلاط پساب با فاضلاب خام جلوگیری کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه تولید محصول سالم و عاری از هرگونه آلودگی از جمله سیاست های اصلی است که به طور جدی دنبال می شود و مد نظر قرار دارد، افزود: در اقدام بعدی مقرر است به دستور مقام قضایی مزارع آلوده جنوب شیراز بعد از تصفیه خانه فاضلاب معدوم شود.

 

کد خبر 209846

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید