دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری | ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
سه شنبه, ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ ۲۲:۵۱
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: براساس تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان امام طرح مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان در مدارس استان اجرا می شود.

به گزارش پیام خبر،محمد خلیل عسکری در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در شیراز گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، نهادهایی در کشور شکل گرفتندکه توانسته اند ارتباط خوبی بین مردم و دستگاههای دولتی برقرار کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از این نهادها، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است که منشا خدمات بسیار زیادی در جامعه شده است.
عسکری گفت: امروز ضرورت دارد این نهادها براساس بیانیه گام دوم انقلاب که رهبری ترسیم کرده اند در بازسازی ماموریت دستگاههای دولتی و کمک به انها فعالیت کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این نهادهایی که رویکرد فرهنگی دارند باید به کمک آموزش و پرورش بیایند چرا که اموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند به اهداف خود برسد.
عسکری گفت: باتوجه به اینکه درآموزش و پرورش قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب اموزشی برابر شکل گرفته است ضروری است که این نهادهای حمایتی با هم افزایی با این قرارگاه فعالیت کنند تا ازموازی کاری پیشگیری شود.
خاطر نشان می شود:براساس این تفاهم نامه طرح مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مدارس استان اجرا می شود.
براساس این طرح قرار است سطح مهارت اموزی میان دانش اموزان ارتقا واز طرح های مرتبط انها حمایت شود.
همچنین تلاش در جهت مردمی سازی اقتصاد در اموزش و پرورش وخودکفایی اقتصاد مدرسه و ایجاد فضای درآمدزایی مبتنی بر تولید برای دانش اموزان کم‌برخوردار از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

 

کد خبر 209924

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید