جمعه, ۰۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری | ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. مذهبی
چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۵۱
زمان مطالعه: 3 دقیقه

استاندار فارس در مراسم رونمایی از سنگ قبر جدید حرم مطهر سید علاءالدین حسین (ع)؛

بازسازی و بهسازی بافت اطراف حرم به معنای تخریب نیست/بهسازی خانه ها برای هنرمندان

استاندار فارس گفت: بازسازی و ترمیم بافت اطراف حرم های مطهر قرار است اتفاق بیفتد که این به معنای تخریب نیست و عده ای به دلایل مختلف سعی در حاشیه سازی دارند در صورتی که این به معنای بازسازی، ترمیم، نوسازی و ساماندهی است تا اطراف حرم های مطهر از حالت…

محمد هادی ایمانیه در حاشیه رونمایی از سنگ قبر جدید حرم مطهر سید علاءالدین حسین (ع) در گفتگو با خبرنگار پیام خبر، ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع)گفت: افتخار ما شیرازی ها و فارسی این است که در خدمت برادران بزرگوار حضرت رضا(ع) هستیم که امروز نیز شاهد رونمایی از سنگ قبر جدید حرم سید علاءالدین حسین بودیم.

استاندار فارس با بیان اینکه این امامزادگان مکرم در شیراز از برادران شهید حضرت رضا هستند گفت: امامزاده ها مورد اقبال مردم شیراز،فارس و همه شیعیان هستند و باید مورد توجه قرار بگیرند.

وی ادامه داد: با توجه به رونمایی امروز این نکته حایز اهمیت است که هر اقدامی که برای این حرم ها انجام دهیم چه روبنایی چه تفکری عقیدتی می‌تواند به جذب بیشتر مردم و جوانان و سطح فرهنگی کمک کند و تاثیرگذار باشد.

نماینده عالی دولت در استان فارس در ادامه به بحث بازسازی و بهسازی اطراف حرم های مطهر اشاره کرد و اظهار داشت: در این خصوص در حال پیگیری جدی هستیم و خوشبختانه همکاری خوبی اتفاق افتاده است.

دکتر ایمانیه افزود: بازسازی و ترمیم بافت اطراف حرم های مطهر قرار است اتفاق بیفتد که این به معنای تخریب نیست و عده ای به دلایل مختلف سعی در حاشیه سازی دارند در صورتی که این به معنای بازسازی، ترمیم، نوسازی و ساماندهی است تا اطراف حرم های مطهر از حالت مخروبه که دور از شان شیراز و حرم ها است خارج شود.

وی ضمن اشاره به اینکه اقدامات خوبی تاکنون در رابطه با بافت اطراف حرم صورت گرفته که امیدواریم سرعت آن در سال ۱۴۰۲ بیشتر شود گفت: بافت های اطراف حرم در خصوص مسایل زیبایی شهری، بحث فرهنگی، امنیتی، سلامت ورزش و بازسازی خانه ها اصلاح و بازنگری می‌شوند.

وی با بیان اینکه پیشنهادی دادیم که مورد تایید دو وزیر میراث و راه و شهرسازی قرار گرفت تصریح کرد: طبق توافقی که با مسئول توسعه حرم های مطهر در ایران داشتیم مقرر شد که تعدادی از خانه های نیمه مخروبه اطراف بافت خریداری شود تا بعد از بازسازی مورد استفاده هنرمندان این شهر قرار بگیرد.

 

کد خبر 210359

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید