جمعه, ۰۷ مهر ۱۴۰۲ | ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری | ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
هدر بالا
  1. اجتماعی
چهارشنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۵:۲۶
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفت: در تداوم پروژه پویاسازی بافت بی‌جان شهری پس از المان طاووس چوبی در جوار میدان انقلاب، 2 المان جدید بال پرواز و ملکوت در شهر بوشهر ساخته شد.

به گزارش پیام خبر، محمدحسن محمدی در تشریح این خبر اظهار کرد: المان نخست «بال پرواز» به‌عنوان نمادی از علم‌آموزی و دانشگاه است که در محدوده ورودی دانشگاه خلیج فارس با بهره‌گیری از تنه خشکیده درخت ساخته شده است.

وی بیان کرد: دومین المان نیز المان «ملکوت» به‌عنوان نمادی از بهشت و فرشتگان آسمانی است که در محدوده ورودی گلزار شهدا طراحی شده و اکنون در حال ساخت است.

معاون شهردار بوشهر ادامه داد: در راستای پویایی بافت‌های بی‌جان شهری ساخت المان‌های چوبی از تنه‌های خشکیده و بدون استفاده در سطح شهر همچنان تداوم می‌یابد.

محمدی افزود: ساخت چنین المان‌هایی علاوه بر ارائه منظری زیبا از هنرمندان بومی، اقدام ارزشمند در یادآوری استفاده بهینه از درختان و همچنین حفاظت از محیط زیست و به‌ویژه فضای سبز محیط شهری است.

وی عنوان کرد: بنابر تاکید ویژه شهردار بوشهر در ساخت المان‌های جدید و توجه به زیبایی شهر، استفاده از المان‌های بومی و متناسب با فرهنگ و اقلیم شهر در اولویت جدی معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر قرار دارد.

 

کد خبر 210368

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید